Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

2 vurup ölüyosun abi. Zaten melee olup offtank değil de full ad build yaptığın şampiyonlar var biri Jayce mesela o çok iyi range poke u olduğundan yırtıyor ama autoattack carrysi olmaz kesinlikle ondan.
Diğeri Tryndamere. Onun mesela kaçış mekanizması çok iyi ve 5sn öldüremiyorsun adamı çok büyük bir ayrıcalık ve zaten splitpush yapıyosun genelde.

Ama senin dediğin gibi her melee ad buildiyle daha iyi olsaydı mesela şu an Fiora falan permabanlı olurdu ya da picklenirdi.

Tamam toplane offtank olsun, botta niye adc'yi range seçiyoruz orada melee seçelim diyosan biri tutar karşına range alır meta yine aynı şeye kayar, kasamazsın çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

çok pis noob sorusu geliyor. itemları neye göre alıyoruz? sizden komple şema beklemiyorum tabiki ama, mesela dota1 oynarken yurttaki arkadaşlar ren şunu al ren 30 saat bakma bunu al diyorlardı öyle geçiştiriyorduk.

şimdi bunu yapmayayım istiyorum. işin mantığını öğreneyim. seçilen heronun skilline göre mi alıyoruz? heronun belli classı var ona göre mi alıyoruz? bir builde karar verip ona göre mi alıyoruz? karşıdaki adam nasıl biri ona göre mi alıyoruz?

hero item ilişkisini çözemedim kısacası. atıyorum melee vuran hero var ben buna büyülü müyülü item alırsam ne oluyor? % yapıp damagee mi ekliyorlar yoksa isterse 999 olsun damage vermiyor mu? nasıl hesaplıyoruz?

edit: anlatmak yerine aha burda ne güzel yazmışlar pezevenk aç oku diyebilirsiniz o da kabul.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle oluyor item olayı
haliylle koca oyunun item mantığını sana dökemem tek denemede ama. kabaca.

3 koridor var, 1 de jungle var.

top-mid-bot(x2) + jungler yane takımlar. oyunu bilmediğini varsayarak level 30 a kadar biri trollemezse takımlar bu şekilde çıkacak.

şimdi top, mid ve jungle solo oluyor haliyle. bot da adc + support.

itemlerin önce seçeceğin koridor ve champion a göre değişir.

ap mid gidersen abilit power itemleri gideceksin diyeibliriz kısaca. adc gideceksen attack damge + attack speed + armor pen gidilir genelde. tanky ad gideceksen (top için mesela), health armor yanına attack damage alınır.

ben genelde çok kasmamak için www.lolpro.com veya www.mobafire.com gibi siteler kullanıyorum. dota yı bilmem ama bu oyun düz mantık değil. atıyorum caitlynn aldın işte guide ne diyorsa yapayım diye bir olay yok. oyuna alışınca neye göre item seçeceğin karşıdaki adama göre belli olur. mesela tank support gideceksindir, karşı takım da full ability power championdur. e şimdi guide armor git diyorsa gitmeyeceksin tabiki. böyle çok varyasyon var biraz tecrübeyle olur item hakimiyeti. kabaca guideları takpi etsen de olur ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi illa jayce almana gerek yok charge la adamın yanında biten bi ton off tank var.Range e bile gerek yok.

Range e bile gerek yok diyorsun da, karşındaki şampiyon range ise seni koridorunda kastırır mı onu bir düşün. Her farm yapmaya girdiğinde kafana 1-2 AA yersin en basitinden. Bir de ranged carry seçmezsen siege yaptığın zaman kim turretlara güvenli bir şekilde vurabilecek. Gibi gibi bir çok eksisi var ad carry almamanın.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Syndra'yı herkes oynayamaz hocam, çok net oyunun en zor herosu.

Ama baya rewarding. Gidip karsı taraf seçmeden alırsan agzına doldururlar da, hard counter yemedigin sürece çok sert syndra.

Zorluk = Aug. Death Viktor > Malzahar = Syndra (3 de apc yanlız lol)
HC Lux ve Le'blanc ikiside populer alıp lane kazanmasalar bile pasif oynamaya itebiliyorlar ama işte bi nukeledinmi tank bile olsa feleğini şaşırtıyor misal ben 3ündede max cdr yükleniyorum direk mana regende geliyor onu kasarken tankyness eksiğini dmg output ile kapatıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

tr streami var diye dp hwa maçını açtım sunucuların küfürlü atarlı konuşmaları twitch chattekilere sallamaları falan

tamam community leş ama bunlar da tüy dikiyor üstüne 2 kelimeden biri lan

umarım riotun resmi kanalı falan değildir bu sihirdarlarvadisi. öyleyse yazık, değilse np
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

tr streami var diye dp hwa maçını açtım sunucuların küfürlü atarlı konuşmaları twitch chattekilere sallamaları falan

tamam community leş ama bunlar da tüy dikiyor üstüne 2 kelimeden biri lan

umarım riotun resmi kanalı falan değildir bu sihirdarlarvadisi. öyleyse yazık, değilse np

değil

wcg'nin salaklığı,yayın yapmadılar,bunlar kendi halinde stream yapan bir grup.kimse maçı yayınlamayınca bu da friend listten oyun izleme olayıyla maçı aktardı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

full troll takılıyorum bu saatten ya
kanser olup geberiyor team mateler esdf
yok zaten bi farkı yok su oyunun gold siler bronze hepsi aynı bok.

abi bronze iyi oyunculuk isi
silver biraz daha takim oyununa agirlik vericen
gold= lane kazanma + takim oyunu
plat= duo tasima
diamond= hangi takim daha fazla uyum gosterirse
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...