Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

komsunun kopegi

Namessar

Öne çıkan mesajlar

kibarca anlamıyorlarsa şu şekilde anlatabilirsin bence :

"bahçeme zehirlenmiş et koyucam, eğer hayvanınız girmiyorsa zaten endişeleniceğiniz bir şey yok fakat eğer dediğinizin aksine benim bahçeme giriyor ise ciddi sağlık sorunları yaşayabilir" diye üstü kapalı tehdit et. tabii ki de yapma öyle bir şey ama hayvanın canına en ufak değer veriyorlarsa göndermezler.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

"bahçeme zehirlenmiş et koyucam, eğer hayvanınız girmiyorsa zaten endişeleniceğiniz bir şey yok fakat eğer dediğinizin aksine benim bahçeme giriyor ise ciddi sağlık sorunları yaşayabilir" diye üstü kapalı tehdit et. tabii ki de yapma öyle bir şey ama hayvanın canına en ufak değer veriyorlarsa göndermezler.
cok mantikli
Sosyal ağlarda paylaş

"İki bahce arasındaki alçak duvar üzerinde komsunun cicekleri ve saksıları var. dolayısı ile komşumun katılımı olmadan da bir çit çekmeye çalışırsam duvarın ortasına değil, kendi tarafıma çit yapmam gerekir ve bu da tapulu toprağımdan 2-3 m2 lik bile olsa kayıp demek. "
Sosyal ağlarda paylaş

Komşum bunun gibi bir şikayetten kapıma gelecek utançtan yerin dibine girerim bununla da kalmaz aile fertleri tarafından linç edilirim. Bunlar insan değil anladıkları dilden konuşun o zaman video çekin, şikayette bulunun. Olayların sizin aleyhinizde gelişmesine imkan yok. Kesinlikle bir ceza, yaptırım neyin gelir komşunuza..
Sosyal ağlarda paylaş

acaba köpeğin atladığı yerin bir kaç fotoğrafını çekip yayınlıyabilir misin ? ona göre bir fikir üretebilirim.

bu esnada belediye şikayeti işe yarayabilir. Yani bizim eve Dimitri havlıyor diye bile belediye geldi iki defa ki senin bahçene direk tuvaletini yapıyor bu haylaz =)
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

gayet kibarca konuştum, anlayışla falan karşılamadılar. olayları inkar ettiler. biz izliyoruz hiç bahçenize girmiyor dediler. çit yaptırmama da hala karşı çıkıyorlar. her gun duvar uzerinden atlayarak giriyor ve bahçede o sırada ben dahil insan varsa teror estiriyor. hatta bunu farkettikleri icin son zamanlarda aksam 6 ve hafta sonu gun boyu bizim orada olmadığımızı düşündükleri saatlerde saldıklarını farkettim. (bilmedikleri sey evim ofisin dibinde oldugundan ben aksamları ve hafta sonları da burada baya vakit geciriyorum)

sahiplerinin konuyu bildiğine inanıyorum zira bu köpeğin parka ya da gezdirilmeye çıkarıldığını hiç görmedim. bu hayvanın dışkısı ve sidiği buharlaşarak kaybolmadığına göre binanın boş olduğu dönemde edindikleri ve onlara kolay gelen bir düzeni bozmanın işlerine gelmemesi dolayısı ile inkar ettiklerine inanıyorum.

hayvancağıza zarar vermek istemiyorum.

bir şekilde çözeceğim artık.

kamera tak kayıt et, sonra git göster. hala ısrar ederlerse şikayet et. onlar kendi bahçesinden ödün verip çit çeksinler.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bingildak said:

cok mantikli
hem altta kalinmamis oluyor hem de soruna yönelik eylemde bulunmalarini sağlıyor. Güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Duvar ne kadar yüksek bilmiyorum da şurda çizdiğim gibi panjurvari şeyler var saksılar aşağı düşmesin diye. Hem estetiği bozmaz hatta daha bi güzellik katar bahçeye, komşun kabul edebilir hem de sorunu çözer eğer duvar yeteri kadar yüksekse

oho tarihe bakmadım kaç gün geçmiş, muhtemelen çözmüşsünüzdür

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...