Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı - 9

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Antakya bayağı karışmış, ölü var haberleri var twitter'da (dünkü öldürülen genç dışında bugün ölenler), ama aslı astarı nedir bilmiyorum.

Polis acımıyormuş.

Ankara'da Çobançeşme ve 100.yıl'da polis hala adam topluyormuş gözaltına, ODTÜ günlerinden kalma arkadaşlar haber verdiler, olay falan yok, ama heralde ellerinde liste falan var diyorlar.

İzmir'de ara sokaklarda gerginlik sürüyor diyorlar, bir de yaşları 18-25 arası değişen yaklaşık 40 kişilik bir genç grubu bahsedildiği üzere bilişim suçlarından gözaltına almışlar. Avukatlar falan gitmiş, aileler orada, ama halk desteği de gerekiyor diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

ulan hala olayı 3 5 ağaç sanan mallar var ya. bu mallardan birisi de babam. utandım lan adamdan. nasıl bu kadar at gözlüklü olunabiliyor arkadaş ya. aklım almıyor.

daha kötüsü bugün gördüm bi arkadaşım aynen şöyle yazmış baya bi üzüldüm böyle düşünmesine

''okunan ezanı duyurmamak için daha bi fazla kornaya basan dikmen halkı düşündüğüm bazı şeyleri netleştirdiğin için teşekkürler''

Bu nasıl bi düşünce tarzı abi ya? O kadar anlatmaya da çalıştım abi böyle böyle bak şunun için çıkıyoruz(m) diye ama ı-ıh.
Sosyal ağlarda paylaş

Twitter'da yazdıkları gerekçe gösterilerek 16 genç gözaltına alındı.

İzmir’de akşam saatlerinde 38 eve baskın düzenlendi ve yaşları 19-25 arasında olan 16 genç Başbakan Erdoğan’ın başbelası olarak tanımladığı Twitter’daki paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

8 gündür süren Gezi Parkı eylemlerine sosyal medyada destek veren gençler, halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları gerekçesiyle Emniyet’e götürüldü.

Gözaltı sayılarının artabileceği belirtildi.

“BAŞBAKAN HEDEF GÖSTERDİ”

İzmir’de sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı gençlerin evlerinin arandığını, bilgisayarlarına ve telefonlarına el konulduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yaşanan gelişmeleri “Faşizmin doruk noktası” olarak değerlendirdi.

İnce Twitter’daki hesabında yapılan baskınları şöyle değerlendirdi:

“Faşizmin doruk noktası, Başbakan sosyal medyayı hedef gösterdi, Polis İzmir’de gereğini yaptı!

Bu memlekette bir çapulcular var, bir de parapulcular!!”

http://sozcu.com.tr/2013/genel/izmirde-sosyal-medya-baskini.html
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...