Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biber Gazı?

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

şimdi düşününce bunca insanın en çok sıkıntı çektiği şey biber gazı değil mi?

ciddi anlamda sıkıntı veren bir olay. bir tüp bomba neredeyse 1dk civarında gaz salıyor yanlış görmediysem. ve tek yaptığı insanların geri kaçmasını sağlamak. olayların içinde bulunamıyorum bazı sağlık sebeplerinden ötürü dolayısıyla detaylı bilemiyorum. eğer yanlışsam düzeltin lütfen.

şimdi çok gerizekalı bir öneri gibi duruyor olabilir ama söylemezsem içimde kalacak.

bu bombalarda ekzotermik bir reaksiyon gerçekleşmiyor mu dışarı çıkarken? bir yanma var yani. oksijene ihtiyacı var kısaca.

bir yangın söndürme tüpü işe yaramaz mı bu bombaların üzerinde?

kimyacılar veya işi bilenler bi açıklasın pls.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

dün iki üç tanesine degaj diktik polise doğru. çok sıcak olmuyor, anlık da olsa tutabiliyorsunuz.

yok öyle birşey şu an 3 parmağım su toplamış durumda ve tüm gece hayvan gibi biberli biberli yandı. sakın çıplak elle tutmayın, hepsi aynı model değil bunların bazıları kıvılcım çıkartarak açıyor kapağını.

5-6 dakika sonra falan anca tutulabilir kıvama geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar söylüyorum, herkes bilmiyor olabilir.

vicks alın eczanelerden, direkt olarak burnunuzun etrafına sürmeyin bir beze ya da doğrudan maskeye sürün. gaz gelince direkt onu koklayın.

yanımdaki insanlar şakır şakır giderken ben 5 - 6 dakikada toparlanıyordum dün. elimden geldiğince herkese dağıttım ilacı.
Sosyal ağlarda paylaş

bazıları kovandan cıkarken acılmıyo, düştükleri yerde patlıyo en tehlikeliler onlar cünkü parcalanıp etrafa metal sacıyolar.bide eriyik plastik kovanıyla beraber ucanlar var, onlar yanacak birseye denk gelirse alev alıyo.

malzemenın kendisinin yanıcı olduğunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Teargas cannister lar oyle calismiyor.

Oncelikle her irritant agent farkli formda, kac gundur kullanilan versiyon olan CS agent oda sicakliginda kati halde.

Bu ajani aerosol (havada cozunur) hale getirmek icin teknikler var.
1. eritip spraylemek
2. bi solvent kullanarak sivi halde cozundurmek
3. kuru olarak silikon bazli tozlar
4. cozucu bi baska ajan( ile termal olarak dagitmak

4. versiyon bizim uzerimizde kullanilan versiyon. Smoke grenade lerin icerisindeki fosfor pentoksit ile cannister ici sicaklik icindeki tasiyici solventi havada cozunur hale getiricek kadar isitiyor. Bu solvent ile CS havaya yayiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...