Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Division

Khiran

Öne çıkan mesajlar

Hileyi önlemek için çalışıyoruz diye mesaj geçti adamlar. Gene daha ortada fol yok yumurta yok naysayer'lığa başladınız.

Beta'dan önce de grafik downgrade qq'ları vardı, şimdi sıra hack muhabbetine geldi herhalde. Tamam Ubi'yi ben de sevmiyorum da oyunu Massive yapıyor. Her stüdyo, her oyun kendi bacağından asılır, anlayın artık. Ne kadar EA ve Ubi gibi firmalar oyunların içine etmek için herşeyi yapsa da..
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten tamam da problem bu degil mi? Ubi bugune kadar hic bir oyununda bununla mucadele etmemis adam gibi. Bingildak da bunu soyluyor. Bekleyin hackle mucadele etmek icin napmıslar bakın diyor alabiliyorsanız konsola alın orda hack olmuyor diyor. Sen de buna cevap olarak 'hack problem degil nasılsa' ve 'zaten her oyunda hack var' diyip duruyorsun. Bunlar nasıl argumanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Hanginiz oynayip hanginiz videolardan izleyip yaziyor kafam karisti :)

Bright vs bingildak btw..

Glad hangisi hakli anlat bro.

Valla hakli olacak bir durum yok esasinda ama yine shit projection a dondu topak. Ben ciktim aradan, genelde taraflar birlesip bana daliyor boyle durumlarda :)
Sosyal ağlarda paylaş

çok basit bir şey söyledim aslında ama insanlar çok garip gerçekten. yani hep böyleydi de bana mı artık garip geliyor yoksa ben mi garipleştim emin değilim.

diyorum ki: ubisoft bu konuda ünlü, hack konularında önlem almıyorlar. hep oyuncu mağdur oluyor, can sıkıyor. bu oyunda da daha beta başında çok temel sorunlardan (her şeyin client tarafında tutulması vs.) bu konu patlak vermiş. 60 dolar, 100 dolar verip satın almadan önce en azından hack konusunda söylediklerini yapıyorlar mı open betada gözlemleyin diyorum.

adam diyor ki nasıl haterlık yapacağınızı şaşırdınız oyunda bir skill var, wall hackten daha kullanışlı. strawmanlik yaparak, saçma sapan konuyla alakası olmayan şeyleri dizerek "argüman" inşa etmeye çalışıyor. argümanın temelinde "online oyunda hack olur" ve "hack olmazsa eğlencesi yok".

yani şimdi bu adama yanıt vermemek gerek aslında ama ben anlamıyor zannettim, ondan anneye anlatır gibi tekrar anlatma gereği duydum. meğersem anlayan hali buymuş.

her online oyunda hack olduğunu herkes biliyor. önemli olan hacklemenin ne kadar zor olduğu, ne kadarlık bir oyuncunun kullanabildiği ve o kesimin ne kadar monitor edilerek cezalandırılabildiği.

bu online gaming 101 yani.

şuradaki komün 10 yıldan fazladır online oyun oynuyor. hala şunu anneye anlatır gibi anlatmak mı gerek?

"oyunu desteklemeden önce, anti-hack konusunda gerekli önlemleri alıyorlar mı gözlemleyin" cümlesine adamın yanıtı "hacksiz oyun yok".

iyi o zaman, anti-hack için en ufak efor sarf etmeyen adamların yaptığı oyunları deluxe pack satın alın. en üst seviyede desteğinizi eksik etmeyin. oyuncunun derdi ya oyunda hack olması, pulse ile engellersiniz asdasd. koyundan ses çıkmadıkça büyükler hoplatıyor da hoplatıyor işte.

tldr;

olay direkt "benim aldığım oyunla ilgili kötü bir şey söylemiş/eleştiri, ben karşı savunayım"

söylenen şeyi anlamak, karşı argüman üretmek falan hak getire. sanki kendi para verdi diye forumda oyunu savunsa oyunda eleştirilen şeyler düzelecek.

sıkılmadınız mı arkadaş şu kafa yapısından. 22 yaşında tamam neyse de, 30 a geldiniz birazcık mı gelişmiyor düşünce yapısı.

eleştirilen şey de oyunun mekaniği, temel eksikleri falan değil ha. ubisoft'un her bokunda olduğu kanıtlanmış bir şey ve buna karşı sadece uyarı. oyunu almadan önce buna dikkat edin, satın alarak neyi desteklediğinizi bilin mesajı sadece.

stüdyo şanını yürütüyorsa betada görürsün hack olayını engellediklerini veya çok azalttıkları/aktif avladıklarını. gönül rahatlığı ile oyununu alırsın. kimsenin oyuna karşı olan bir kini nefreti yok.

eğer sözlerini yerine getirirlerse ben de alıp oynayacağım sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Boş konuşuyorsunuz ya. Ubisoft != Massive. Farklı stüdyo, yeni oyun, ne olacağı belli değil.

Steam'den aldım oyunu, istediğim zaman da geri iade edebiliyorum ki sevmediğim zaman da iade edip söylemekten hiç çekinen biri değilim(bkz.Battlefront).

Hile olayına da net şekilde yabancı kalmışsınız. PC'deki her multiplayer oyunda oluyor hile. Sub'la hile satılıyor PC oyunlarına günümüzde ama oyunun yapısı itibariyle bazı oyunlar çok daha az etkileniyor. CS:GO'da 1 kişinin hile yapması dünyaları değiştirebiliyor çünkü 1 kişi takımın %20sini oluşturuyor, 1 round 2 round'a bedel olabiliyor ve maçtan çıkma şansın yok. Battlefield'da etkilemiyor çünkü 1 kişi takımın %3'ünü oluşturuyor ve her an server değiştirebiliyorsun birşey kaybetmeden. DZ'da da 16 kişi var, squad'lar 4 kişilik, 1 kişi çok etkilemez ki zaten respawn 30 sn., sıkılırsan gene server değiştirirsin veya PvE'ye dönersin.
Ha olay kontrolden çıkarsa, adam haritanın öbür ucunda tuşa basıp server'daki herkesi instagib'lemeye başlarsa sorun olur tabi. Yoksa en kral auto-aim'i bile açsa duvarları delemediği veya invulnerable olmadığı sürece sorun yaratmaz, report'layıp server değiştirirsin olur biter. 30 sn'lik iş bütün squad'ın server değiştirmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya herşeyi geçtim, tek kişi, oyun kurallarını ihlal edebilen bir hile açmassa koşarak kaçabilirsin yani adamdan kafasındaki Rogue'u görüp, sabaha kadar kovalasada yakalayamaz seni, herkes aynı hızda koşuyor. Bizim bile Closed Beta'da DZ'de koşarak kaçan Rogue'ları yakalamak için önlerini kesmemiz gerekiyordu kısayoldan ki öleni bırakıp kaçmaya devam ederlerse gene yakalayamıyordun sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

cmrownz said:

http://blog.ubi.com/announcing-the-division-open-beta/

The development team has resolved most of the PC cheating issues tracked during the closed beta, and all of them will be resolved by launch on March 8. The developers will continue to closely monitor the open beta for any new issues, and address them accordingly.

umarım içi dolu bir açıklamadır bu.

şöyle bir açıklamaları vardı postlamıştım arka sayfalarda. ancak ps4 ve pc arasında şu an için tercihini pc'den yana kullanmış ve oyunu preorderlamış biri olarak hack hikayesinin minimum seviyeye indirilmediği takdirde ciddi problem olacağını düşünüyorum gene de.

ben bu handikapı bile bile aldım oyunu ps4 yerine pc'ye, ancak böyle infinite ammolar, wall'lar (ki binbir çeşit farklı hack daha çıkacaktır, bununla sınırlı kalmaz ipin ucu kaçarsa) falan cirit atar vaziyete gelirse kesinlikle -analogla shooter konsepti baştan aşağı eksik ve boktan bir tecrübe olsa da- ps4'te oynamaya devam ederim oyunu.

performans ve oyun tecrübesi olarak pc her şekilde çok daha iyi olsa da işin içine hile girdiği zaman konsol hemen bi adım öne çıkıyor bu tip oyunlarda işte.

en azından umarım minimum seviyeye çekmek için ekstra bişeyler yapıyor olurlar launch ve devamında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...