Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir görüşüm var. Türkiye'deki iki mmorpg kitlesi var, biri WoW kitlesi dieri Knight Online kitlesi ve her ikisi de birbiriyle oynamaktan keyif almıyor. WoW kitlesi Black Desert'i daha çok sevdi diye düşünüyorum bir yerde en kötü 49tl'lik paketi alıp başlayabilecek herkes, bu durum KO kitlesine uygun değil, Wow'u seven grup ama, verir bu ücreti zaten bu tür bir ödeme konusuna expansionlarından da alışıklar, diğer online oyunlar için para da ödediler Guild Wars 2 vs.

Diğer konu grind + oyun içi dükkan, 49TL vermene rağmen oyun içi dükkandan eşya alman gerekli. Üstüne grind, WoW'cuların çok keyif aldığı bir konu değil. KO grubu ise grindden keyif alır, hatta sigarasını çayını alır saatlerce grind yapabilir. Silkroad'da da benzer bir grind vardı sanırım.

Diğer yandan Black Desert 52GB download istiyor, şurda 2 3gblık oyunlar için tantana çıkartıyor KO'cu takım, kalkıp 52gb indirip bir de 49tl verecek, bilemiyorum. WOW'cu takım bunların hepsine katlanır ama gecede 2 3 saat oynayanla 15 saat oynayan arasında level farkı açıldıkça, üstüne oyun içi dükkandan alışveriş senin o 2 3 saatini de yedikçe nerelere gider iş bilemiyorum.

Sonuçta Türkiye'de dediğim gibi 2 tür mmorpg grubu var. İkisini birden hedeflemek ve tek oyunda birleştirmek güç. WoW tarafını hedeflerse para kazanamazlar, KO tarafını hedeflerlerse para kazanabilirler ama dezavantajlı içerikler var, 49 tl'lik paket + 52gb download.

Umarım her iki grubu da birleştiren tek bir oyun olur, iyi başarılar yakalarlar da farklı oyunlar da Türkçe içerikle Türkiye'ye girmeyi ister, dener. Öncelikli hedef Türkiye değilse farklı şeyler düşünülebilinir, Mena'da durumlar daha farklı mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

Senin gibi düşünceler içindeyim yekeyeke, ama wow kesimide çok iyi değil bence :)

Türk coğunluk server'lar da global chatte baya kavga ediyorlardı, az da olsa güzel bir kesim vardı tabi.

Neyse 49tl bayılıp görecez artık işte gelişme vardır belki topluluk olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

abi bu kafa ile tutmasına imkan yok. zaten koca EU region'ına kıyasla kısıtlı oyuncu olacak, MENA falan diyorlar ama gene %90 Türk olur zaten. EU/NA'da neyi uyguladıysak aynısını getirelim demişler, bence mantık terk direk. 49 lira büyük barrier to entry türk oyuncu için zaten. ama çocuk oyuna bağımlı olup sararsa, gider bi şekilde harçlığını biriktirir sonra harcama yapar; ki yapması gerekiyor oyunun dizaynı base game + cash shop'a 70-80$ harcama üzerine NA/EU'da, optimal düzeyde oyunda keyif alabilmek için. ama düşük oyuncu sayısıyla en çok sırıtacak oyunlardan biri çünkü dünya fazla büyük. harbiden çöl olursa dünya sıkıntı yani :P

adamları da anlıyorum. NA/EU'dan bok gibi para kaldırdılar ama beklemedikleri kadar. gelirler 4'e 5'e katlandı. en son $300M'a erişmişti ciro. birde oyunu $1M'e yaptık demişlerdi, nasıl oluyor lan?

http://2p.com/51382596_1/Black-Desert-Costs-1-Million-to-Develop-and-Has-Earned-300-Million-Worldwide-by-Blake-Lau.htm
Sosyal ağlarda paylaş

WOW vs KO grubu olayına katılmıyorum. WOW un da, KO nun da, en iyi zamanlarında oynayan, WOW cuları da, KO cıları da, artık büyüdü, iş güç, çoluk çocuk sahibi oldu. Yani anlayacağın alım güçleri arttı.

Ayrıca yaşlandıkça insanın hayata bakış açısı değişir.
KO oynayanlardanda, WOW oynayalardan da bir ton adam tanırım. Her iki taraftan Super adamlar olduğu kadar, Moktan adamlar da var.

Her ne kadar WOW oynamış olsam da, WOW grubundan değilim.
Ben Ultima Online neslindenim , ki grub olarak onlarda var türkiyede. Ve benim tahminim bizim grub ta oynar Black Desert

Yani diyeceğim şu :

Bu sadece Türkiye serveri olursa, iş sakat ya. Çok az oyuncu olur, ancak 1 olur kanal oda meduim dolar. Yukarıda dedikleri gibi dünya çok büyük yaw.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir wow oyuncusu end game content olmayan bi oyunu oynamaz.Oyunu bilmeyen wowcular girer 1 ay sonra sıkılır çıkar.

Frostbite said:

abi oyunu oynayanlar biraz anlatsin ya.pve mi pvp agirliklimi? fazla grind varmi? en son wow denememde acayip renkli gelmisti iyyk dedim kapattim.bunda da ayni sey olurmu hacilar?

pvemi? bdoda ne pvesi:D pvp üzerine kurulu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...