Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı

Killer

Öne çıkan mesajlar

inyormaynd said:

O parkın yıkımı yeni meydan + yol çalışmasında var her türlü gidecekti zaten.

Anlamadığım, o kadar yerleri yıktılar sattılar dağıttılar içine ettiler vs. vs. iş bir parka gelince koskoca taksimde füniküler girişini tıkayarak imza topladılar.İş diğerlerine gelince kimse yoktu ortada.

yok hepsi hakkında ugrasıldı edildi. kurul desteğini sadece park'a verdi ama. diğerleri koruma kurulundanda, sehir planlanmadanda gecti.
hanı ne demek istiyosun onu söle işte direk

ayrıca yenı meydan+yol calıslarıyla ilgisi yok gezi parkının. uydurma bilgi oda.
Sosyal ağlarda paylaş

dün baya uzun zaman sonra Ataköy 5. kısım çarşısına gittim bi işim düştü. İlk ve ortaokulu Emlak kredi'de okumuş bir insan olarak o dönemlerde muazzam güzeldi zaten oraları. Çarşının içi ve etrafı. Şimdi daha çok arabalar dolmuş parklara ama sonuçta yapılar gene aynı eski yapılar. Yeni inşaat yok sadece işte karşı tarafa diktikleri Ataköy Plus var. Oh ne güzel pöfür pöfür esiyor, ağaçlar iyice uzamış, ben orada okula başladığım zamanın üzerinden bi 24 sene geçmiş ve cidden çok güzel bir ortam. Çarşı o yapısını korumuş gene. bankalar vs artmış, lokantalar artmış ama çarşının içinde kalmış neticede.

İşte o an aklıma Ataköy Plus geldi. Dedim ulan buradaki dükkanları hile hurda ele geçirirler ve buraya da bir AVM dikerler. Bu güzelim ağaçlar yerle yeksan olur, şehrin kaosunun ortasındaki bu muazzam mekan iyice yok olur bok ederler. O an işte herhalde insan böyle bir durum oluştuğunda iyice bombok bir ruh halindeyse o zaman fıttırıyor, cinnet getiriyor. Bu AVMleri dikenler ve asıl onlara izin veren yetkililer Türkiye'ye şu PKK teröründen daha fazla zarar vermiştir. Daha yeni bir konu açtı birisi işte Türkiye'nin yaşam standardları diye. Hah işte bu AVMlerin böyle mantar gibi çoğalması o standardların dibe vurmasında çok etkili.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha abi öldüm gülmekten.

bi tane polis var böle sırtında böcek savar aletiyle biber gazı tekme tokat kalabalıa dalmıs böle bi yandan suğursuzca combata girmiş erafa kol bacak sallıo bi yandanda tetiğe abanmış gaz salıyo.

tam böle invul acıp "ne vursam kardır" diye aoe abanan paladin
Sosyal ağlarda paylaş

Hopa'da emekli öğretmen öldü astımı olduğu için.

Dolmabahçe'de 19 yaşında gencecik hamile bir kız uyarılarına rağmen, hatta uyarılarından ilham alınarak karnı tekmelene tekmelene çocuğu düşürtüldü, doğmamış bebek öldü.

İzmir'de yol verme kavgası yüzünden gün ortasında polis silah çekti 19 yaşında genç 5 kurşunla hayatını kaybetti.

Pek çok yerde direkt olarak yüzleri hedef alındığı için gencecik lise ve üniversite öğrencileri komaya girdi. Kimi öldü, kimi hayat boyu sakat kalacak.

Bunlar en çok konuşulanlar, vatandaşın sağlığı, ve hatta hayatı pek önem arzetmiyor müdahalede.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş yeni taksim meydadının projesini görmediniz mi? Ben diğer olaylara yapılan eylem protestolarının, imza kampanyalarının hiç bu kadar büyütülüp abartıldığını görmedim açıkçası.Her gün Taksim'i kullanan biri olarak o meydanın komple baştan yapılması şart.Arabayla giremiyorsun girsen çıkamıyorsun yaya desen 82973456298346 tane insan nereden geçeceğini şaşırıyorsun parkın yıkılması iyi olacak...

Şimdi bu noktada herkes üzerime gelir eminim.O kadar yeşillik yıkılıp boy boy binalar dikildi kimse bir şey demedi üzerine gittiler orada oturdular oturmaya da devam ediyorlar.Ha tek bir şu ali ağaoğlunun son 1453 olayını durdurabildiler o kadar.Onun da içinde başka şeyler vardır eminim de neyse.

Ondan önce kazı çalışmalarında hangi zamana ait bilememişlerdi su gideri bulunmuştu.1-2 fotoğraf çekemeden de iş makineleri üzerini kapamıştı.Koskoca marmaray'ı durdurdular gemi parçaları çıktı diye bunda neden ses çıkarmadılar da gene park üzerinden demagoji yapıldı ?
Sosyal ağlarda paylaş

inyormaynd said:

Arkadaş yeni taksim meydadının projesini görmediniz mi? Ben diğer olaylara yapılan eylem protestolarının, imza kampanyalarının hiç bu kadar büyütülüp abartıldığını görmedim açıkçası.Her gün Taksim'i kullanan biri olarak o meydanın komple baştan yapılması şart.Arabayla giremiyorsun girsen çıkamıyorsun yaya desen 82973456298346 tane insan nereden geçeceğini şaşırıyorsun parkın yıkılması iyi olacak...

Şimdi bu noktada herkes üzerime gelir eminim.O kadar yeşillik yıkılıp boy boy binalar dikildi kimse bir şey demedi üzerine gittiler orada oturdular oturmaya da devam ediyorlar.Ha tek bir şu ali ağaoğlunun son 1453 olayını durdurabildiler o kadar.Onun da içinde başka şeyler vardır eminim de neyse.

Ondan önce kazı çalışmalarında hangi zamana ait bilememişlerdi su gideri bulunmuştu.1-2 fotoğraf çekemeden de iş makineleri üzerini kapamıştı.Koskoca marmaray'ı durdurdular gemi parçaları çıktı diye bunda neden ses çıkarmadılar da gene park üzerinden demagoji yapıldı ?

Esad'ın oyunu bunlar ya sen kafanı çok yorma.
Sosyal ağlarda paylaş

inyormaynd said:

Tabu tabu tabu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...