Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözümüz aydın, alkol yasağı yasalaşıyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Burda Occupy edene kafa göz giriyolar, sorun kafa göz girmelerine bile itiraz edemiyor olmamız ki zaten ona da teşebbüs edene aynısını yapıyolar. O tür şeylerin olamamasının sebebi artık iyice şiddet ve orantısız güç kullanılıyor olması olabilir. Herhangi bir şeyi, en basitini bile protesto etmekten yoksunuz artık, aman yazma uğraşırlar aman o bilgiyi paylaşma bu dönem dikkatli olmak lazım falan olduk artık.

Ağzını açacak olsan bi kere kolluk kuvvetine gerek kalmadan mahalle komşun müdahale ediyor edebildiği kadar sert bir şekilde. Tamam occupy occupy da işte demokrasiden uzaklaştıkça bunun sonu iyi olmuyor malesef. Ayrışma ve çatışmaya gidiyor ki zaten de istedikleri biraz da bu; böylece işin hamallığından kurtulup insanların sistemi kendi kendine oturtacağına güveniyorlar.

Şimdi gidip en basitinden bir komşumuzun yanında öyle bağırıp çağırmadan "yahu şu milletin ne içtiğiyle ne uğraşıyolar ki ne gerek var" gibisinden naif bir cümle kursak artık o kadar eminim ki bunun ne kadar doğru bir uygulama olduğunu dinleyeceğime, şiddetle savunulacağına, gerekçeleriyle ve örneklerle süslenmiş şekilde ve papağana ezberletilmiş gibi argümanlarının bile bir başkasının argümanlarıyla örtüşeceğine...
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

Şimdi gidip en basitinden bir komşumuzun yanında öyle bağırıp çağırmadan "yahu şu milletin ne içtiğiyle ne uğraşıyolar ki ne gerek var" gibisinden naif bir cümle kursak artık o kadar eminim ki bunun ne kadar doğru bir uygulama olduğunu dinleyeceğime, şiddetle savunulacağına, gerekçeleriyle ve örneklerle süslenmiş şekilde ve papağana ezberletilmiş gibi argümanlarının bile bir başkasının argümanlarıyla örtüşeceğine...

Senle alakası yok. Şu cümlen düşündürttü. Çoğaltabilirimde argümanları. danone gerizekalı nesil yetişsin diye Türkiye deki ürünlerine falanca maddeyi katıyore vs vs vs

;)
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Alkol almıyorum benim açımdan problem yokta yakında saat 23 te dışarı çıkanlara daha daha sonra 23 te uyumayıp evinin ışığı yananlara doğru bi ilerlemeye gitmez sanırım

Bu da olacak, zamanla, zamanla. Her şeyin bir sırası var. Yatsı namazını kılıp sonra uyumayanların evlerine baskınlar düzenleyeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi milletin ne içtiğine ne karışıyorlar ki derken sadece alkol anlamında soruyorum o soruyu. Yoksa danonenin içine hede mi katıyolar ya da merdiven altında sahte alkol üretip milleti mi zehirliyorlar açısından bakınca içeriğe elbette bakılmalı. Hatta ben çocuğuma 1 damla kola içirmedim 4 senede. Şekerden uzak tutmaya çalışıyorum ki zaten 2 yaşına kadar çikolata bilmedi. Örnekler arttırılabilir...

Adamların derdi alkolün zararından insanları korumak olsa yine bir yere kadar hak verebilirdim de öyle olmadığını yasağı savunanlar da biliyor sonuçta ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Bu da olacak, zamanla, zamanla. Her şeyin bir sırası var. Yatsı namazını kılıp sonra uyumayanların evlerine baskınlar düzenleyeceğiz.

Bizim nesil gerçekten güzeldi. Yok şu yok bu diye uğraşıyorlar bizimle ama yeni nesil bomba gibi geliyor. Örneğin otobüste 50 yaşında teyzeme yer vermediği gibi liselinin birde gürültü yapıyor. O kadar uyarmalarına rağmen de hiç aldırış etmiyorlar. Bu nesili yaklaşık 10 sene sonra şu kurallarla başbaşa bıraktığımda bize çok çok dua edeceklerini seziyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

fenn said:

Alkol almıyorum benim açımdan problem yokta yakında saat 23 te dışarı çıkanlara daha daha sonra 23 te uyumayıp evinin ışığı yananlara doğru bi ilerlemeye gitmez sanırım

2 bira kap gelirken sincap
Sosyal ağlarda paylaş

Sahte icki zehirlenmelerinde artis olmamasini dilerim. Keske kimse kimseye karismadan yasayabilseydik:( insanin yapisi geregi her zaman ezilen ve ezen oluyor. Biz bazen ezen tarafta, bazen de ezilen taraftayiz.

Amerika da bazi eyaletlerde de, mesela pazar gunu alkol satisi yasak. Ama bizde neden farkli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...