Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rift F2P Oluyor

Khiran

Öne çıkan mesajlar

Veteran revards potionlar vardı eskiden %50 %100 exp bonusu veren, ben onlarla 1-2 ayda falan günde yaklaşık 2 dungeon 5-10 arena pvp 1 set de IA yaparak 2. charı getirdim 50li lvllara guildle birlikte kasarak. Hani saat olarak bakarsak 3 saat ya sürüyodur ya sürmüyodur. 50den sonrası da bir o kadar sürüyodur sanırım henüz gelmedim end levela.

Gereksiz detay, şimdi de elimde iki tane 50lik adam oldu hangisini devam ettirsem diye düşünmekteyim:)
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

abi öyle bi anlattınki gözüm korktu. Günlük deli gibi lvl kassam 1 ay sürecekmiş gibi geldi.

Netden bakındım 80-100 saat arasıymış. Günde 5 saatden 20 güne yakın çıkıyor. Biraz fazla geldi.

Free to Play olunca oyuna başlayan bir arkadaşım iki günde 40 oldu. Sonrasında yavaşladı tabii ama şu an için 54 level.
Günde 5 saat oynuyordur sanırım o da.

Önceden level kasılması çok zordu araştırdığın linklerin bir tarihine bak istersen. Şu an için epey kolaylaştırılmış ama.
Sosyal ağlarda paylaş

"Önceden çok zordu" değilde bi miktar daha uzun sürüyodu sanırım.

Gözün korkmasın abi ben eski sistemden bahsediyorum millet çatır çatır level atlıyor şuanda, geçen gün tanıştığım yeni başlayan adam bugün 25 olmuş mesela.

Hem zaten leveling baya zekliki bence. 50 level altı arenalar falan çok güzel geçiyor. Über gear yok kimsede, tüm soullar sonuna kadar açılmış değil falan daha çok taktik ve planlama gerektiriyor, er meydanı.
İnsanlar rift falan kovalıyor sağda solda, invasionlar, world raidler falan dinamik baya..

End lvla gelip napıcan kusarsın hergün hergün saatlerce boss peşinde koşmaktan :)
Bırak yaya yaya oyna keyfini çıkar

typo
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkılmadan , çabuk level atlamak istiyorsan bol quest yapacaksın.
Yok ben grind yapacak kadar sabırlıyım diyorsan Adventure'lara katılacak yada Rift/Invasion kovalayacaksın.
Set parçaları en iyi dungeonlardan toplanıyor ( her bölgede 1 tane var ) ama dungeon farmlamak bir quest yapmak kadar experience getiriminde faydalı olmuyor.

Buildlerle oturup uğraşmayın. Max level olduğunuzda oyun tümden değişiyor. Oturup bütün buildleri baştan yapıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim son lvl a geldik. Ne kadarlık bir grind gerekiyor ? setimizi düzmek vs. Arkadaşların girdiği zindanlara girip, raidlere girip onlarla takılmaya başlamak ne kadar sürecek :p.
Yada "casual friendly" mi diye sorsam daha net olacak.

Oyun bana "ilk bineğini alabilirsin" dedi. Fakat binek için istediği para, benim çantamda olan paranın 6 katından fazla olunca son lvl ı merak ettim.

edit: "bu kadar detayı ne yapacaksın" diye bir merak uyandırdıysam sebebi şudur ; Pek pve seven birisi değilim. İlk kez pve ağırlıklı bir oyun deneyeceğim. Sever miyim, sevmez miyim, emin olmam için oyun somnunu görmem gerekiyor. Oralara gelmekte çok uğraştıracaksa, emin olmadığım birşey için vaktimi heba etmeyeyim istiyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bir arkadaş grubun yoksa önce Normal seviye dungeonlara girerek itemlerini toparlaman gerekiyor. Daha sonra Expert Seviyesinde dungeonlara girecek kadar güçlendiğinde expertlere ve sonrada lvl60 expertlere giriyorsun. Bu dungeonlara girmek için takıldığın classa göre ( "Physical Dmg" tipi HIT, Magical FOCUS olarak geçiyor ) gereksinimler var. Misal T1 Expert dungeonlar 50 HIT/FOCUS istiyor. High-level Normal dungeonlardan HIT/FOCUS olan itemler düşüyor ( Ayrıca Rune da bastırabilirsin ) HIT/FOCUS 50'e ulaştıgında bir üst seviye dungeonlara girebiliyorsun.

Dungeon Gereksinimleri

Dungeon - Tier 1 expert 50
Dungeon - Tier 2 expert 100
Dungeon - Tier 3 expert (lvl 60) 300
Raid - Tier 1 200
Raid - Tier 2 300
Raid - Tier 3 500
Expert Rift 100 // Support girebilirsin bir engeli yok
Raid Rift 150 //

Bunlar dışında "Expert Rift" lerden de iyi seviye itemler düşmekte. Bunun için bir party toplayıp, ana şehirden de expert rift açmak için LURE alman ve gidip rift açman yeterli.

Ayrıca Planar,sourcestone toplayarak elde edebileceğin setlerde var. Bunun içinde bol bol Rift , Invasion kovalamalı ve reward olarak sourcestone veren daily questleri yapmalısın.

Bu iş solo takılan biri için uzun sürebilir ancak bir arkadaş grubun varsa yada lowlevellere yardımcı olan bir guilde girebilirsen bu süreç hızlanır. Bu arkadaşlarınla dungeonları çok hızlı yapar hatta expert/raid riftlere/dungeonlara support ( DPS yapamayacağın için ) olarak katılır ( bu yüzden buildleriniz arasında kesinlikle bir support build bulundurun ) en yüksek seviye itemleri kısa zamanda toplarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Uğraşıp detaylı anlattığın için çok teşekkür ederim. Bazı şeyler netleşti =).
Tamamen emin olmak için birazda video izleyeyim. Ne kadar uğraşacağımı bilmediğim için oyun sonu ile ilgili pek birşeyler bakmamıştım. Bakalım eğlenceli görünecekmi =)

tekrar teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

50 levela kadarki yolda http://telarapedia.gamepedia.com/Planar_Goods şurdaki gibi planterite/sourcestone ile alınan gearlarla idare edebilirsin. Yaklaşık olarak dungeonlardan düşenler ayarında. Instant Adventure denen -shourtcut: (.) - world raid ile kazanılıyor bu planterite ve sourcestonelar.

Pve kasamam dersen arenalara girerek favor farmlayıp rift storeda favor ile satılan pvp gearlarını alabilirsin, onlarda yine aynı ayarda.

Bunları yaparken runecrafting kasmanda yarar var + basarsın gearına

ek: Noob zoneda satılan mountlar 2 plat mı ne abi sen hangisine baktın?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...