Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

ya kimsenin zükünde değil 1 mayıs falan. Neyin inatlaşmasını yapıyor sendikalar anlamıyorum. Hergün taksimden geçiyorum orada okadar kişiyle gösteri falan olamaz. Vali diyor sokmayacağız, bunlar taksimi fethe kalkışıyor. Tamam ozaman beşiktaşta, çağlayanda yapıyoruz arkadaş dese hiçbir olay olmayacak belkide. Polis yapması gerekeni yaptı. 1960 larda değiliz neyin inadını yapıyosun

Gülbağda oturuyorum ve buraya kadar eli sapanlı salak salak peçeli tipler geldi heryerin camını indirdiler. Sonra panzerler geldi buraya bile.

Herzaman aynı bok aynı tatava. Kimsenin kimseyi fişteklediği de yok. İnsanımız ciddi manada SIĞIR. 2-3 kişi bir araya gelince birden sürü psikolojisi ile saçma sapan işler yapıyorlar. Her 1 mayıs aynı boklar olur. Aq sivil darbe yapacaklar sanki.

Bu sığırlığın farklı boyutu GS maçlarında metroda oluyor mesela. Ellerde bira ve sigarayla metroya binen tipler, sürü psikolojisi dediğim gibi. Sığır insanlar.

beyler dikkat foruma şahan üye olmuş

said:
Gökbakar, polisin gaz atmasını savundu

Recep İvedik tipmesiyle ünlenen oyuncu Şahan Gökbakar, twitter hesabından 1 Mayıs'ta yaşananların Taksim'e gitmek isteyenlerin suçu olduğunu iddia etti: Sanki dün polisin Taksim'e cıkışa izin vermeyeceği ve oraya gidip buna direnilirse olayların cıkacağı belli değildi? Bile bile lades!!! Amaç?

Gökbakar’ın mesajları orijinal haliyle şöyle:

Bile bile lades bunun adi. Yazik gunah. Gulup eglenip kutlamak yerine bu manzaralarin ne anlami var?

İzmirde,Ankarada, Diyarbakirda ve hatta Kadikoyde bile mutlu mesut kutlanio bu bayram.Polisde oralarda kimseye gaz sıkmıyor.Besiktasta amac?

Herseyi canli yayinla izliyoruz.Polisle catisanlarin pek isciye emekciye benzeyen bi halleri yok gibi..?

20li yaslarda, suratinin tamami kapali,sirtcantali elinde tas olan tipte bir isci tanimiyorum.Bayramlik kiyatlerimi yoksa bu? Amac yanlis!

Ne zaman hak hukuk tas molotof atip catisarak alinabildi? Bana bunun gecer akce oldugu bir tek yer soyleyin? Birakin bunisleri koruklemeyi!

Sanki dun polisin taksime cikisa izin vermeyecegi ve oraya gidip buna direnilirse olaylarin cikacagi belli degildi? Bile bile lades!!! Amac?

Ankara coskulu, izmir coskulu. Bu sene taksim yoksa yoktur. Amac bayram kutlamaksa gidip uygun yerde kutla.Seneye yine taksimde kutla...

Nedir bu ofke bu hirs.Sapla samani birbirine karistirip, yaratilan doldurusa gelmesin akli selimler bari...

Taksim yok. -Var! -Yok malesef! -Var! -Malesef yok! Var!Cikariz istersek yikariz yakariz yuruyuuun!! aaa Ama gaz atiyo polis!!! Yazik...

Polisde insan...su ulke iki adim ileri gitsin artik birakin bu sacma hirslari kutuplasmalari.Bayramsa bayrama yakisir kutlayin!!!

Besiktasta yasanan goruntuleri desteklemiyorum. Desteklemiycem de. Polisle catisilan bir ortami destekleyeninde aklina sasarim...

Hahahahah sayenizde yeni hakaret kaliplari ogreniyorum tweetlerinizden. Birbirinize tahammul edin. Hepinizi seviyorum cok...

Soylenin altinda bisey aramaktan gelio ne geliosa basimiza.insaat var denio.Peki deyin.insaat bitince yine yasaksa tepki verirsiniz veririm.

Gecen sene fistik gibi kutlandi taksimde.iktidar yine ayniydi?Yani biraz daha sakin bakin artik su olaylara..

Ha ben boyle dusundugum icin hicbisey bilmem, emekten anlamam,yandas olurum, ama siz herseyi bilirsiniz oylemi? Nediyim! Peki oyle olsun...

Durun ben gidip,kendi degersiz ama zengin hayatimda bogulup, osurmali ve kusmali filmler cekip sonrada yaladigim yandas tarafta takiliyim.:)

http://www.radikal.com.tr/turkiye/gokbakar_polisin_gaz_atmasini_savundu-1131786

adam -de eklerini ayıramıyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

ya kimsenin zükünde değil 1 mayıs falan. Neyin inatlaşmasını yapıyor sendikalar anlamıyorum. Hergün taksimden geçiyorum orada okadar kişiyle gösteri falan olamaz. Vali diyor sokmayacağız, bunlar taksimi fethe kalkışıyor. Tamam ozaman beşiktaşta, çağlayanda yapıyoruz arkadaş dese hiçbir olay olmayacak belkide. Polis yapması gerekeni yaptı. 1960 larda değiliz neyin inadını yapıyosun

Gülbağda oturuyorum ve buraya kadar eli sapanlı salak salak peçeli tipler geldi heryerin camını indirdiler. Sonra panzerler geldi buraya bile.

Herzaman aynı bok aynı tatava. Kimsenin kimseyi fişteklediği de yok. İnsanımız ciddi manada SIĞIR. 2-3 kişi bir araya gelince birden sürü psikolojisi ile saçma sapan işler yapıyorlar. Her 1 mayıs aynı boklar olur. Aq sivil darbe yapacaklar sanki.

Bu sığırlığın farklı boyutu GS maçlarında metroda oluyor mesela. Ellerde bira ve sigarayla metroya binen tipler, sürü psikolojisi dediğim gibi. Sığır insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün sakarya chp gençlik kolları olarak bi araba beşiktaşa gittik sabah 5-6 gibi hazırlandık.Bayraklarımızı kurduk t-shirtlerimizi giyip kutlamalar yapmak için 6-7 arası(saatleri pek bilmiyorum tam zaten 3te yola çıktık gece) ayaklanıp sıraya dizildik.
Aramızda TKP gibi diğer partyliler vardı ve hiç kimsenin niyeti polise taş sopa atmak kesinlikle değildi.Müzikler ve konuşmalar başladığı anda karşımızdaki polis ekiplerinden (portakal gazı diyorlar) panzerlerden gazlı su atıldı üstümüze.Kimse öyle bişey beklemiyordu bu kadar aşırı güç kullanımına kesinlikle gerek yoktu sorgusuz sualsiz insanları mahvettiler ilk olarak. daha sonra üstümüze doğru gelirlerken şok halinde gruplar aralara dağıldı.
Sanırım TKP'den olan ve baya gaza mahsur kalan kadın arkadaşlarını karşılık vermeyin diye uyardı ve bazıları aldıkları kaldırım taşları kendi bulundukları yerlere atarak bir tepki gösterdiler. bi kaç kişide panzere taş attı.
bu arada biz toy olarak gittiğimiz için limon aradık yüzümüzü gözümüzü sildik şok haliyle. bütün heryere bombalar atarak sadece bizi değil ordaki birsürü sivili madur ettiler.

2. round baktık herkes toplandı oturup halaylar çekiliyor bizde dinleniyoruz meydanda polis yine gaza gelip yine misilledi ve yine dağıldık bu sefer yukarları doğru kaçmaya başladık ve gün boyu sürekli ara sokaklar in çık yapıldı.aralarda taş atanlar çok oldu tabi chpden görmedim benim içimdende birsürü tepki göstermeye yönelik eylemler geçti ama yapmak istemedim. ama kesinlikle anlıyorum taş atanları ve orda olanlar anlar bu durumu çünkü polis saldıran taraftaydı hep.

daha birsürü olay oldu ama özellikle bunu yazmak istiyorum ilçe binasında balkonda dinleniyorduk ve o sırada ''biz kendi isteğimizle bırakıyoruz onlar bizi yıldırmadan yavaş yavaş dağılalım'' gibi bir megafon uyarısı oldu. ve çekilmeye başladı herkes. dönüp gidiyorlardı yavaş yavaş ki... o an binanın balkonundan hepimiz şoka uğradık hala gördüklerime inanamıyorum ama 3-4 tane panzer dönen insanların arasına gazlı su sıkmaya başladı.(önlerine değil aralarına aralarına) ve o diğer gaz bombalarından atmaya başladılar heryere. tamamen anlamsız bi şekilde resmen polis dönen insanlara saldırdı. biz binanın camlarını kapatmak zorunda kaldık ve binanın çatısına fln attılar ki amaçları sanırım bizi boğmaktı.

kusura bakmayın noktalamalar ve yazım berbat olabilir ama anlatıcak o kadar çok şey var ve o kadar yorgunum ki.
haberlere bakıyorum farklı açılardan ele almışlar hep. evet azınlık gruplar var taşkınlık çıkaran ama onlar bile başta hiç öle bi niyetle gelmemişlerdi bence çünkü ilk başta herkes şok oldu polisin tavrına.

yaşadıklarımı gördüklerimi sizle paylaşmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

her sene taksime çıkıp şarkılar ve halaylarla kutlamanın nesi kötü ki? niye alternatif yollar aranıyor?

Taksimin şu anki durumu bu denli bir kalabalığı kaldıracak halde değil. Meydanın yarısı delik vaziyette. O meydana 50 binden adamı doldurduktan sonra bir olay veya bir telaş olursa, gümüşsuyundan 1 kişiyi iteklesen meydanın orda 20 kişi 40m lik çukura düşer. Yani o sapanlı ibibiklerin o kalabalıkta falan olduğunu bir düşünün isterseniz. Meydanda yapılsa illaki o barikatlar falan aşılıp bir olay olacaktı.

Meydan normal olsa ve engelleseler tamam ne alaka diyeceğim de cidden yemez bu halde.

Bunu bile bile, valinin "taksime kimseyi sokmayacağız" demesine rağmen sendika liderlerinin aptalca tutumu beni deli ediyor. 1 Mayısın gayesi taksime nasıl ve nereden çıkarım acabaya dönüştü. Hak-İş 20-40 kişiyle sembolik geldi çelenk koydu meydana. Zaten zonguldakta toplanma kararı almışlar.

Yazdıklarımdan da polis sevici zannetmeyin beni :D Sendika liderlerinedir benim sinirim
Sosyal ağlarda paylaş

taksimde inşaat alanı olan yer meydanın küçük bir bölümünü kaplıyor, hadi onu geçtim, bu sene 1 mayısın taksimde kutlanmamasının sebebi o inşaat çalışması değil, nasıl yiyorsunuz bunu anlamıyorum, seneyede vermeyecekler orayı, taksimde rant için meydan trafiğe kapatılıp avmler yapılacak, seneye burası miting yapmaya uygun değil diyerek yine vermeyecekler, bugün bakanın biri ağzından kaçırdı zaten, adam direk söyledi seneyede orada olmayacak diye.

sendiklar günler öncesinden güzargah ve önlemler için valilik ve emniyetle defalarca toplantı yaptı, güzargahlar çizildi, sonra birden bir iç işleri bakanlığından yani meşhur muammer bey den taksim olmaz dendi ve valilikte buna uydu,

yani yok çukur vardı yok insanlar içine düşerdi falan bunlar hikaye, bütün istanbulu gaza boğdular yahu. siz hala 20 kişi çukara düşebilirdi diye savunuyorsunuz, evet polis emekçilerimiz taksimde çukara düşmesin diye bütün gaz bombaları joplarla suyla korudu emekçileri.

tey allahım ya
Sosyal ağlarda paylaş

siz biz yapmaya gerek yok durumu bence.benim ve çevremdeki çoğu kişinin düşünceside insanları sokaklardan uzak tutmak susturabilmek için yapılan bi gövde gösterisiydi bugün başka bir şey değil.

bide şunuda eklemek istiyorum zar zor yaralılara yardım etmek için ambulanslar gelmişti bi ara ve ambulans görevlileri orda çalışırken orayada gaz sıktılar. o nasıl bi insanlık ayıbıdır aklımdan çıkmıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada fenerli arkadaşlar da vardı köyiçinde , önce bir çekindiler sonra bizden birkaç kişi gitti hoşgeldiniz filan dedi, güzeldi yani, ama ilk gelişlerinde çekingen tavırları komikti:) uzaktan bakıyorlardı ulan gitsek mi gitmesek mi diye..

sık bakalım sık bakalım
biber gazı sık bakalım
kaskını çıkar jopunu bırak
delikanlı kim bakalım.:)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=PzNSkdESeE8?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

taksimdeki meydan kalabalığı kaldıracak durumda değilmiş falan.
ya geçin bunları
bunlar işin bahanesi
mesela dolmabahçe vadisine baskı yapan swiss, ritz için kıçları kıpırdamaz. dolmabahçenin duvarları çatlatırlar. üstüne gider inönü stadını yenileme kararı alırlar.
zaten günde binlerce insanın geçtiği meydana kaldırmaz diye yasak koymaya çalışırlar.
siz de bunu yersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

gözüne gaz bombası fişeği isabet eden biri gözünü kaybetmiş ve halen hayati tehlikesi devam ediyormuş.

4-5 kişinin hayati tehlikesi var aynı şekilde gaz bombası fişekleri yüzünden. beyin ameliyatına girdiler bu kişiler.

Taksim'de inşaatı bahane edip " bir kişi yaralansa bunun hesabını nasıl veririz" diyen vali, emniyet müdür ve boyunsuz içişleri bakanı bunların hesabını nasıl verecek acaba. Mobeselerden eylemcileri bulmak için canla başla götünü yırtacak olan polisimiz bu insanların canına kast eden tosuncukları bulmaya zerre tenezzül edecek mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

atılan gaz bombalarının üstünde 1. direkt olarak insanların üstüne atış yapmayınız yazıyor... bi ara polis arablarından yakınlaşıp direk bize nişan alırlarken göz göze geldim ya

(normalde havan topu şekli yukardan atıyorlar çoğu bazı durumlarda direk açısız üstümüze attılar yani)
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

@yav
sen geldin mi gelicem diyordun

maalesef, çok pişman oldum ama :/

abbasağa'da oturuyorum ben. 9.15'te uyanıp tv'yi açtığımda kıyametin çoktan koptuğunu gördüm.

sonra markete ekmek almaya çıktığımda bizim mahallede bile gazın etkisi vardı. 5dk mesafeye gidip gelene kadar boğazım yandı gözlerim yaşardı. o sırada çarşı grubunu abbasağa meydanında gördüm ama aç aç bişey yapamıyorum eve dönüp kahvaltı edince de tv'ye daldım kaldım üşendim çekindim dışarı çıkmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

beklıyorum bı gazetecıde sormuyor

bu adamlar 29 ekim cumhuriyet bayramında , yürüyüşleri "trafıgı felc etmeye ınsanların hayatlarını kabusa cevırmeye ne gerek var" dıyerek engelleyen zıhnıyet degılmı, 29 ekımde trafık aksamasın dıye yuruyuslere ızın vermeyenler, bugun istanbulda koprulerı ayırdılar butun ıstanbulu felç ettiler ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...