Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Yok arkadaş adam akıllı tartışılmıyor gerçekten. Çünkü dalga geçtiğiniz insanlardan daha kin,nefret dolusunuz.

Lan ben dinci değilim, namaz kılmıyorum, oruç tutmuyorum, alkol kullanıyorum .... gidiyor liste kabarık, yani bana da diyor cehennemde cayır cayır yakıcam seni diye bende ok diyip geçiyorum.

Diyorum ki verilen ceza yanlış. Fazıl Say da bana göre saygısız bir adam ve toplumu kötü yönde etkiliyor, kavga ve tartışma ortamı doğuruyor. Burda ne anlattığımı anlamak neden bu kadar zor geliyor size?

Adam gelmiş diyor ki möslömömlök dö höröstöyönlöğö söygösözlök yöpöyör. E zaten 1000 yıldır dünyanın 4 bir tarafında savaş var bu gerizekalılık yüzünden. Milyonlarca insan öldü bu savaşlarda.

Bunun dinle falan da alakası yok, Ümit Özat diye bi herif var çıkıp ekranda Ahmet Çakar'la Galatasaray hakkında konuşuyor. Galatasaray lan, spor takımı, eğlence ve spor faaliyetleri yürüten bir kurum gidip kanal basıyorlar güvenlik görevlisini hastanelik ediyorlar, Ümit Özat'ı yakalasalar 3 gün önce kurtulsun diye dua ettikleri adamı öldürecekler.

Bunu yapan adamlar ne hakaret ederseniz edin varlar. Yaşıyorlar, nefes alıyorlar, doğal kaynakları tüketiyorlar vs. ama varlar yani. Ekranda çıkıp Galatasaray hakkında ileri geri konuşmayacaksın işte konuşursan böyle oluyor.

Saygı ya, çok basit bişey karşınızdaki insanlara saygı gösterin. Yaptıkları şey aptalca da olsa, size zarar vermiyorsa bırakın kendi aptallıklarını yaşasınlar. Zaten onlar da senin o yapılan şeyi yapmama hakkına saygı gösterdikleri anda problem kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

deathlord dediğin şey o kadar yanlış ki.

doğru söyleyen adamı savunamayacağın için 9 köyü koruyorsun. o zaman doğruyu söylemeyecek diyorsun. söylerseniz kovulursunuz diyorsun.

çok üzgünüm ama sözü geçen cümleler saygısızlık değil çıkarımdır. demek insanların gözünde bu olay ne kadar doğruymuş ki o kadar batmış.

inanıyorum diyen arkadaşlarda bile şunu koyacak logic yok.

kafirun suresiymiş 104 said:
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1-De ki: "Ey kafirler,
2-tapmam o taptıklarınıza!
3-Siz de benim kulluk ettiğime tapanlardan değilsiniz.
4-Hem ben tapıcı değilim sizin taptıklarınıza.
5-hem de siz, benim kulluk ettiğime tapıcılardan değilsiniz.
6-Size dininiz, bana dinim (sizin dininiz size, benim dinim bana)!

şahsen inanan biri olsam biri genel ev diyince eehehehe der gülerim yani. demek insanlar bilinç altında hakikaten öyle görüyormuş ki patladı ortalık. ne desem bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazıl Say ukala, kendini beğenmiş ve gereksiz bir adam. Geçen gün programa beraber çıktıkları edebiyatçıya hava basmaya çalışıyordu. Bayağı üzücü ve trajikomik görüntülerdi.

Ama bununla beraber açılan soruşturmalar ve verilen hapis cezaları kendi trt kafasından başka bir şeye tahammülü olmayan hazımsızlığın ürünüdür. Bedevi memleketine çevirdiler burayı da. Bunu da söylemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Düzelteyim o zaman adamı sadece o müzik türüyle ilgilenen az sayıda insan tanıyordu. Artık bütün ülkede sevenleri ve nefret edenleri var. Bence baya işine yaradı bu muhabbetler.

sokaga cıksan darwin'i de bilmeyen milyonlarca insan vardı..

ama şimdi padişahımız sagolsun herkes biliyor,cogunluk nefret ediyor..

bu insanların az populer olması kendi ayıplari degil ayrıca,bilmeyenlerin yetersizliği..
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Saygı ya, çok basit bişey karşınızdaki insanlara saygı gösterin. Yaptıkları şey aptalca da olsa, size zarar vermiyorsa bırakın kendi aptallıklarını yaşasınlar. Zaten onlar da senin o yapılan şeyi yapmama hakkına saygı gösterdikleri anda problem kalmaz.

bak saygısızlık böyle olur

allahını kitabını siktiğimin haysiyetsiz yobazı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...