Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aşk Herşeyi Affeder mi ?

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Valla şirketler fln da, olay sadece cashflow olsa onu da yasaklamazlardı. Şu an legal olsa sırf zayıflamak için kullanacak milyonlar var

Milyonlarcasının mdma alıp çaresizce tıkınıp tv izlemek yerine derin derin nefes alıp , hareket enerjisine sahip olup uzun uzun hoş sohbetler etmeye doyamadığını düşünsene ?

Bu esnada kişisel doyumunu kendini ifade etmekten alan insanların gıda tüketimi de azalacak. Yani bir sürü gereksiz yemek tüketilmeyecek , obezlik tedavisi falan olmayacak .

Labratuarı olan herkesin üretebileceği birşeyin tekelden çıkıp cash flowda milyonlarca para azalma olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Ninja said:

Bu konuya daha fazla yorumda bulunmayacagim gerekli sekilde Noyzura sama yolculugunuz da basarilar dilerim. Yolunuz gelirse Asya ya haber ediniz.

Niye vedalaşıyorsun buralardayız işte. Dediğim gibi kaderimde varsa Japonyaya gelicem.=)

Veda etmiyorum Noyzura sama sadece tartismadan uzak kalmayi seciyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

benim derdim algıların farklılaşmasıyla değil, bunun alakasız spirit vb. kolpamasyona bağlanması.

benim derdim de alakasız kolpalamasyon olduğunu nerden biliyorsun? positivist modern çağda generation x bireyi olarak dünyaya geldiğin için otomatik böyle düşünüyor olabilir misin acaba?

tarihin her döneminde, her kültürde divination yöntemleri var. bilginiz olmadığı için kavramları karıştırıyorsunuz abi. namaz kılıp sevap puanı toplamak değil bu. pretend etmiyorsun hiçbir şeyi. new age soytarılığı ayrı bir konu.

said:
Ruhumuzu kıran bi big brother falan yok ortada, gayet mutlu mesut çalışıp rasyonel bi şekilde etrafımızdaki evreni tanımaya çalışıyoruz.

mutlu mesut olan sadece dünyanın şanslı bir kısmı

infog

http://s12.postimg.org/rgzc2aw3x/infog.jpg

dünya tarihinin en sefil ve adaletsiz devrini yaşıyor. bildiğimiz hiçbir dönemde dünya şartları bu kadar kötü olmamıştı. bilimsel gelişme tamamen dünyanın sistematik tecavüzüne ve insanların daha da fazla sömürülmesine yol açtı. ha bizim götümüz rahat ama dışarda koca bir dünya ve milyarlarca insan var.

"yihuu yaşamak çok orgazmik her beraber refah içinde evreni keşfediyoruz" gibi bir gözlem tamamen gerçeklikten kopuk yani.

said:
10.000 yıldır dönen sembolizm ve dini ruhani saçmalığın etkisinden kurtulup

evreni ve gerçekliği incelemenin ve tecrübe etmenin sadece tek bir doğru yolu olduğunu savunuyorsun, o da scientific way değil mi? "sadece bizim yolumuz doğru diğerleri yanlış" kafası tanıdık geliyor mu? scientific way gerçekliğe belli bir aspect'ten bakarken diğer yollar başka açılardan bakıyor, tek fark bu.

state religion ve bireysel spirituality bambaşka şeyler. religion toplum kontrol ve manipulasyon aracı, spirituality ise her insanın yürüdüğü kendine özgü yol ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bide şu kapital döngü çalışanı =(( olayı nedir abi, farklı dünyalarda farklı gerçekliklerde yaşamıyoruz aynı yerdeyiz hepimiz. Ruhumuzu kıran bi big brother falan yok ortada, gayet mutlu mesut çalışıp rasyonel bi şekilde etrafımızdaki evreni tanımaya çalışıyoruz. Daha ötesi dediğin evrenin kendisi, onun da %99u hakkında en ufak bi fikrimiz yok yavaş yavaş öğreniyoruz işte. 10.000 yıldır dönen sembolizm ve dini ruhani saçmalığın etkisinden kurtulup, "gözlemlerden teori üretmek" yerine teorisini kurduğumuz etkileşimleri gözlemleyebilecek deneyler yapmaya başladık (bkz. higgs bosonu). Budur en fazla değişim.

Kişisel olarak öyle hissetmiyor olabiliriz doğma büyüme pil gibiyiz çoğumuz. Vatan,millet,sakarya şampiyon galatasaray, ikea, atama, kariyer v.s.. hani çoğunluğun saplantılı bir şekilde kitlendiği ve ömrünü adadığı konular bana tuhaf geliyor. Dünyaya baktığımda çok az insan sonsuzluğu kendi içinde sorgulayıp sonsuzluğu anlamak adına birşey yapıyor.. Yani yaşamaktan daha ziyade birgünden diğerine bir idare etme süreci her gün bir gün daha ve bir gün daha taki emekli olup sonra da emekli maaşına sevinerek ölmek falan ..

hani plecebo etkisi falan diyorsun ama hani istesende yapman kolay değil gidip ayuasscha falan iç bir kaç saat feleğin çemberinden geç sonra oturup konuşalım şimdi nasıl hissediyorsun diye falan ama bunları söyleyince kafanda canlanan şey "ohh yeah kafamız çok güzel kutsandık biz çok spiritüeliz" modunda renkli şeylerin etrafta dönmesi gibi şeyler canlanıyor olabilir kafanda ama gerçekten öyle değil. En basitinden şunu falan izle :

Sosyal ağlarda paylaş

ya bi ricam var,şuan meşgul olmayan biri bana konuyu özetleyebilir mi?
senin bu bahsettiğin kız forumdan mı? o yüzden mi böyle konuşuyorlar?
memeye para koyma konusuna cümle kuramadım, çok fenaymış. tiksindim. elleyenlerden, kirden değil, o batıl kafayla iş yapma olayından.

eminim benim gibi, işi gücü olan, zaman ayıramayan insanlar vardır. çok rep alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

oo konu uyuşturucu alan marjinal gençlere gelmiş

"nobel alan bi adam nobel çalışmasını lsd altında yaptığını söylemiş hadi hep beraber lsd alalım"

argümanından ötürü yeni gelen arkadaşa hayat boyu saflık ödülü verelim o da ilerde anlatsın lsdyi övmeseydim bu ödülü asla alamazdım diye
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar bu yollara sanırım lise son, üniversite başlangıcı civarında "ya bu bilgisayar oyunları, frp dünyaları falan ne kadar güzel gözükse de gerçek değil ben artık aklımı ve kendimi rasyonel dünyaya vereyim ordaki fantastik şeyleri keşfedeyim" ayrımını yapamayınca giriyor sanırım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Zamanla bu kız tuhaf kıskançlıklar göstermeye başladı. Hani bende kıskancımdır böyle arada yoklarım gözümü tutmayan tipleri falan ama kız arkadaşımın gözünde dünyadaki tüm kızlar bana vermeye çalışıyordu ve bende çok davetkar bir tavır takınıyordum.

Daha 3. paragrafta fire verdim, şurda bıraktım okumayı. Vay anasını.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...