Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boş çerçeveye 125 bin Dolar

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

olm üstüme alıyorum hep, ben afrikayı kastetmedim. avrupanın göbeğinde açlıktan ölen insanlar var dünyada.etini pazarlayan kadınlar,adamlar var avrupada tren istasyonlarında....açlıktan bahsedince sadece aklınıza afrika gelmesin. afrikayı kastederek söylemedim, genel olarak dünyanın içinde bulunduğu boktan ekonomik durumu kastediyorum,hemen her ülkede ki yaşam sıkıntısından perişan olan hayatları kastediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya böyle bazı insanlar var, bunların yaptıklarını sanırım beynim algılayamıyor. Resimlerede bakınca ilkokul terk aq neresine okadar para veriyorsunuz . Bedri için değil sanat concon tiplerin genelinde böyle bişi var. Adam oraya sıçıp koysa onuda "hmmm falsoya bak çok estetik" diye incelerler.

anlamıyorummmm
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kavurma said:

o paranın %30u vergilere gitti bile.

sanatın vergisi yok ve felaket para aklanıyor.

aklınızda olsun.

Abi bunu nereden biliyorsun? Çünkü en az %17 vergi var sanat eseri alımında.

Ama sanat eserleri yatırım olarak alınıyor orası doğru. Değerleniyor zaman içinde. Türkiye'yi bilmiyorum ama yurtdışında bir kısmını vergiden düşüyorsun.

Fakat bu da normal artık devlet sanatı da desteklemeyecekse, sonuçta sanatçı dediğin çoğu ya sanat dışı geliriyle hayatını sürdürüyordur ya da sürünüyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

lan afrikadakiler insan değil herşeye insan muamelesi yapmaktan bıkmadınızmı
gidin afrikaya bakın insanmı diye gittikte konuşuyoruz gelmişiniz burda istanbul nişantaşından çıkmayan adamlar ay insanlar ölüyor ay sokak köpeği ay at sineği
böyle sanatçılara prim yaptırırsanız adamda koyar çocuğu böyle sizin 5 yılda aldığınız maaşı boktan 3 tahta parçasıyla alır :D
Sosyal ağlarda paylaş

tamamnerd said:

gidin afrikaya bakın insanmı diye gittikte konuşuyoruz gelmişiniz burda istanbul nişantaşından çıkmayan adamlar ay insanlar ölüyor ay sokak köpeği ay at sineği
böyle sanatçılara prim yaptırırsanız adamda koyar çocuğu böyle sizin 5 yılda aldığınız maaşı boktan 3 tahta parçasıyla alır :D

Evet sorumu geri almaliyim sanirim Racist missiniz siz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bedri Baykam, sergisiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Burada kâğıt, tuval yok, ama sürekli değişen bir görüntü var. Çerçevenin içinde ‘hiçbir şey yok’ denebileceği gibi, ‘hiçlik’ kavramının varlığı da söz konusu olabilir.

kral çıplak vol.2013

çevresi olmasa iyi kilim satıcısı olurmuş bu heriften
Sosyal ağlarda paylaş

Ninja said:

tamamnerd said:

Evet sorumu geri almaliyim sanirim Racist missiniz siz.

evet yarışları severim
Sosyal ağlarda paylaş

Afrika da kiler insandir. Herkes kadar insandir bu yaptiginiz aciklama gercekten uzucu. Burada barinabilmeniz de buradaki insanlarin demokrasiye ve insanliga inanmasindan oturudur. Bu sebeble bunu bir sans biliniz ve bu normlara gore uygun post atiniz. Dostca bir oneri benim yaptigim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...