Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

pubda yanınıza gelene gore davranın kafanız rahat olsun bu sayede. support randomlarsam ilk 5 dakika olması gereken gibi oynuyorum baktım takım arkadaslarım islerini iyi yapıyor ve bos bos konusmuyolarsa oyun boyunca devam ediyorum diger turlu last hit kill calıp liche crit falan cıkıyorum komik olsun diye. carry randomladım aynı mesele ormana girip 40 dakika cıkmıyorum sadece gerekli yerlerde kombata gelip gidiyorum hic bakmıyorum kim napıyo neediyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bu oyunu gerçekten öğrenmek istiyorsanız ap oynamayın. Kendinize bir çevre bulun bir de kaptan seçin aranızdan cm atmaya çalışın bol bol. Pro oyunları izleyip picklerde kim neyi neden seçiyor neden banlıyor mantığını anlamaya çalışın. Laneleri düzgün ayarlayıp belirli herolara karşı lane kazanmak için neler yapılmalıdır bunları öğrenmeye çalışın.

Ha hacı 2 saatlik eğlencem var bu kadar uğraşamam diyorsanız da kusura bakmayın ama o sevmediğiniz eleştirdiğiniz tiplere katlanmak zorundasınız. Oyun böyle öğreniliyor çünkü. Sen emek vereceksin ki adım atacaksın başka çare yok. cm modda başlarda baya bir oyun kaybetmeniz doğaldır özellikle drafteriniz kötüyse ama bu şekilde oynamanın faydası size takım oyununu ve lane dominasyonunu öğretiyor + teamfight yapma ve lane kombinasyonlarını deneyebiliyorsunuz. Bu şekilde bir oyunla pubda yaptığınız 22-1 lik stomptan daha çok şey öğrenirsiniz. 4-4 oyun bitirirsiniz ama çok daha adam gibi bir oyun olur.

Prolar ap oynar çünkü çoğu zaten very high brackette oynuyor, onların karşısına gelen adamlar da ap olsa da çoğu zaman ne yapması nasıl yapması gerektiğini bilen adamlar o yüzden kendini geliştirmek isteyen bir oyuncuyla karşılaştırmayın.

Eyyollamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
Sosyal ağlarda paylaş

10 kişi bulmak lazım 5vs5 atıcan işte de nerden bulucan o kadar adamı.
ben bi kere türk chat odasından 4 kişiyle girdim oyuna daha oyunun başında adamlar o kadar çok öldü ki "ne biçim oynuyosunuz lan" dedim sadece bi tanesi sırasıyla bütün sülaleme küfretmeye başladı diğeri adresimi istedi.bi tanesi küfreden adama "kes lan hayvan herif" dedim diye bana atarlandı tuhaf bi ortam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Ya yeni map vs hiç gelmeyecek mi şu oyuna paso aynı :)

Starcraft II değil bu oyun sürekli yeni harita gelsin, belirli bir haritada oynanır ve o haritaya göre gelişmiştir neredeyse tüm stratejiler zaten. Yani haritadan da ne beklediğini anlamak lazım yani 3 koridor değil 2 koridor olsun mu diyorsun? Ya da değişmeyle kastın nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar CM oynamak istiyor , ward alınan counter ward yapılan oyunlar oynamak istiyorsanız

ixdl 'yi araştırın googledan

team liquidden ixmike'ın başlattığı bir olay bu , client bile yazmış adamlar(böle oyunlara sign up oluyorsun , puan sistemi var ,inhouse oyunlar oynanıyor fln client bu puan tutma , banları dare etme işlerini oyun bulmayı fln hallediyor )
son 1 aydır bu adamlarla oynuyorum,baya ciddiler

oyuna smoke sentry obs ward ile başlayan supportlar , 10 dakkada bfury kasan maginalar fln

ben kendimi iyi oyuncu sanıyordum , buraya geldim boyumun ölçüsünü aldım

ama aman diyim pro oyun izlemiyor, metayı bilmiyorsanız önermem , bu kadar try hard olduklarından flame flnda çok dönüyor

bu ixdl hani oyunu biliyorum , rolümü biliyorum , metayı biliyorum , en try hard seviyede oyun oynamak istiyorum diyenlere uygun.

1000 saat dota 2 oynamışım 3 ayda , 450 küsür win , bayada dota 1 tecrübem var , ixdl'de oynamya başladıımdan beri noob hissediyoum kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet mesela arka koridorları olan mapler olabilir vs 2 yıldır aynı map var tutupta 50 tane olsun demiyorum ama demigod gibi 6-7 tane map olabilir gayet. Ya da oyun içinde mevcim koşulları olsun arada bir mapin görüntüsü değişsin böh geldi artık aylardır aynı mapten. Hea oyun zevkime engel oluyor mu hayır her oyunda strateji değişiyor ister istemez. Ama görsellik ve çeşitlilik adına fena olmazdı kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

10 kişi bulmak lazım 5vs5 atıcan işte de nerden bulucan o kadar adamı.
ben bi kere türk chat odasından 4 kişiyle girdim oyuna daha oyunun başında adamlar o kadar çok öldü ki "ne biçim oynuyosunuz lan" dedim sadece bi tanesi sırasıyla bütün sülaleme küfretmeye başladı diğeri adresimi istedi.bi tanesi küfreden adama "kes lan hayvan herif" dedim diye bana atarlandı tuhaf bi ortam yani.

Valla ben akşamları atıyorum ve oynadığımız oyunlarda dediğin gibi bir portreye rastlamadım. Eğer 5 kişil olabildiğince tanıdığın insanlardan oluşan bir takım kurup find match oynarsan bir sorun çıkmayacaktır. Son mesajlarına bakıyorum da ayrıca sürekli oyunun tüm kötü yanlarına odaklanıp o olmuyor bu olmuyor hep engel var önümüzde beceremeyiz böyle diye dolaşacaksan bence oynama zaten oyunu beceremezsin. Sorunu çözmeye çalış, hayıflanıp durma sürekli. İktidarın 10 yıldır baş örtüsü bize böyle engel şöyle engel bizi böyle madur ettiler diyip halen daha nemalanabilmek için yasağı kaldırmamasına benziyor yaptığın biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

bide şu var

win sayınız arttıkça , siz daha iyi oynamaya başladıkça rakiplerinizde ona göre iyileşiyor :D

ama en testisli oyunları match making'den değil , inhouse kanalları yahut IXDL isimli o anlattıgım client'tan bulabilirsiniz , onada burdaki cogu kisinin gönlü yetmez söliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

bide şu var

win sayınız arttıkça , siz daha iyi oynamaya başladıkça rakiplerinizde ona göre iyileşiyor :D

ama en testisli oyunları match making'den değil , inhouse kanalları yahut IXDL isimli o anlattıgım client'tan bulabilirsiniz , onada burdaki cogu kisinin gönlü yetmez söliyim.

hacı nasıl giriyoruz o olaya. araştırdım biraz ama hiçbişey anlamadım yaw.
bi topic fln açıp tuto muto yazsana sen güzel bişeymiş o. :D
Sosyal ağlarda paylaş

anlatim kısaca

http://ixdl.net/

site şu , bu forumdan hesap alıyoruz , bu hesap adı ve şifresi indirdiğimiz client'ta kullanacağımız hesap adı ve şifre oluyor ona göre .

ayrıca her ip'ye 1 hesap sınırı var , mutli account direk ban ona göre :D

buradan client'ı indirebilirsiniz http://ixdl.net/index.php/topic/3-downloads/

client login ekranında forum için aldıgınız şifre ve kullanıcı adıyla giriş yapıyorsunuz , giriş yapmadan server seçin

eu oyunları luxemburg serverında , us oyunları us east serverında oynanıyor

genelde us east de daha cok oyun oluyor , ben quiknet saolsun 90 pingle fln oynuyorum us eastte , carry değilsem cok sorun değil 90 ping.ama avrupa serverıda boş değil .

bu client'ın ana ekranı , sol üstte pending games var , mesela bu screende yocozombe arkadasın actıgı oyun bekliyor , 5 kişi sign up yapmış , çift tıklayarak sizde sign up yapıyorsunuz

10 kişi girdiğinde oyunu kuran kişi teyit ediyor ve client oyun için sign up yapmıs herkese lobby'nin passwordunu yolluyor,hangi takında oldugunuzu söylüyor

oyun içinden find private games'e , orada clientın verdiği password ile giriş yapıyoruz , devamı gg.

hiç oyun atmamıs bir kişi 1000 puanla başlıyor , galibiyet 30-40 arası bi puan getiriyor , mağlubiyet te götürüyor , 5 oyun arka arkaya kazanırsanız bonus puanlar geliyor

birde bilmeniz gereken oyunu forfeit etmek var , aynı takımdan 4 kişi all chatten FF yazarsa , forfeit edilmiş sayılıyor karsı takım direk kazanıyor

anlatabildim mi bilmiyorum ama cok karısık değil heralde ya

başlarsanız oynamaya haber ucurun beraber oynarık bi ara.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...