Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Lectre said:

ayrıca şu veletleri konuşmayı bilmeyen, hayatında camı pencereyi açmamış, 2 kelimeyi bir araya getiremeyen retardlara bile değişmem yani. düşünün artık hani insanların gözünde ne kadar salak olduğunuzu.

hani dota2, optimizasyon sorununu çözmüş, adam gibi performans veren bir oyun olsa, ondada gelip veririm elinize np.

hahahaha yazık ya lolde nasıl eziyorlarsa artık gelip sinirini burda boşaltıyor

lolde bile ezilecek kapasiteye sahip olmak büyük yetoluk o ayrı LOL
Sosyal ağlarda paylaş

gene toplaşmış kötüler

http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-04-10-dota-2-passes-league-of-legends-as-most-played-pc-game

vitesi boşa aldı kaan beyin BU İŞİ PROFESYONEL YAPAN adamları
bakalım hodri meydanı yerse geri vitesi de görürüz

said:
With Xfire - mentioned in DFC's report - as a data source, one can see that League of Legends sits at number one with 83,009 users as of this writing, while Valve's Dota 2 is at number six with 6,685 users.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

gene toplaşmış kötüler

http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-04-10-dota-2-passes-league-of-legends-as-most-played-pc-game

vitesi boşa aldı kaan beyin BU İŞİ PROFESYONEL YAPAN adamları
bakalım hodri meydanı yerse geri vitesi de görürüz

said:
With Xfire - mentioned in DFC's report - as a data source, one can see that League of Legends sits at number one with 83,009 users as of this writing, while Valve's Dota 2 is at number six with 6,685 users.

Benim arabadan bursa da 2 tane vardı en son.
Sosyal ağlarda paylaş

banane ulan kaç kişi lol oynuyo, kaç kişi dota. bana hangisi daha çok zevk veriyo ona bakarım.
isterse milyar oynasın lol'ü umrumda değil kısacası. wow oynayan on yüz bin milyon baloncuk varken de wow'dan bayıp, uo oynamıştık zamanında.

deny, creep pull, stack bana daha çok ihtimal veriyor early gamede. mid game'de stack farm yapmak için alternatif veriyor yine. umrumda değil kolay/zor olması, daha çok ihtimal/alternatif olsun ki seçebileyim oyunda mesela. bunu isterim ben. ayrıca lane kompozisyonları/genel meta konusunda da dota çok daha fazla ihtimal veriyor anladığım kadarıyla.

ha hatadan dönülebilir olması/dönülemez olmasını da umursamam ya ben; yine de barracks yıkıldığında 5 dakika sonra yeniden çıkıyorsa eğer, gayet dota'dan daha çok affediyordur hataları.

ha benim istediklerime uyuyor işte dota, daha çok ihtimal, daha çok bilinmeyen. hatayı daha az affetmesi/etmemesi de umrumda değil açıkçası, affediyorsa da etmiyorsa da iki tarafa da aynı tarife sonuçta. eh tamam benim istediklerime bu uyuyor, sizinkilere de lol belki. banane ki bundan, niye saçma sapan hakaret ediyorsunuz ona buna?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi olabilir adam yanlış bilgi vermiştir, lolu daha fazla insan oynuyor da olabilir, ben bu işin otoritesi değilim, ben sadece adamın title'ı bu ise herhalde palavra sıkmıyordur dedim, adamın sample size'ı sikkoymuş yani. Ama benim o anda dayandırdığım şey adamın bu işi profesyonel olarak yapıyor olmasıydı ve o yüzden verdiği raporu kaynak olarak gösterebildim. Bu işi profesyonel olarak yapan bir adam rapor yayınlayınca "yalan" diyebiliyorsan ama firma kendi oyunu hakkında bir sayı verince anında inanmayı tercih ediyorsan senin konudaki görüşün biased olur dedim.

Ha adam aptal bir strategy consultant çıkmışsa bu benim kabahatim değil, ben sadece kurulan mantığı saçma buldum inanılan kaynak açısından.

Öte yandan bir oyun diğerinden fazla oynanıyor demek o oyun iyi bir oyun demek anlamına gelmiyor ama herhalde bunu burada tartışacak halimiz yok, sanırım anlatılmış yukarıda zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamıyorum ki neden dota 2 daha fazla oynanıyor diye lol fanlarına malzeme veriyosunuz. dota 2 tahminimce hiç bir zaman lol'ü geçemeyecek çünkü lol daha kolay oyun anlayışıyla accessible olmaya kasmış bi oyun. e riot games de her yere üreyip çoğalmayı ve yakından ilgiyle gittiği yerdeki oyuncuları himayesine almaya çalışan bir şirket. hani en basitinden tr'deki oyuncuları nasıl wololo yaptıklarını gördük. uzak doğuda daha bi hayvan gibiler.

valve oyunlarını bu şekilde dağıtmıyor, ki yeni oyunculara lol kadar sıcak bir tecrübe de sunmuyor hani (moba oynamamış adama bi dota 2 bi de lol oynatıp sonuçları gözlemleyin bi). bu durumda lol kitlesini geçmesi zor. über stratejiler çevirip graphics fuck yea durumları olmayacaksa..vs zor yani bildiğin zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Özür dileyecek bir şey yok, ben sadece savunduğum kaynağın ölçümleme metodundan sorumlu değilim diyorum, benim savunduğum şeyin yanlış olması benim değil iddiayı ortaya atan adamın kabahatidir.

İsterse 15 milyon kişi aynı anda online olsun abi benim için lol her zaman daha yeteneksiz ve yaşça daha küçük insanlara yönelik noob friendly bir oyundur. Bu demek değil ki LoL'u competitive oynayan ve bu işi çok çok iyi yapan adamlar yok. Benim demek istediğim LoL'u global düzeyde competitive oynayan insanların yetenekleriyle Dota'yı aynı levelda oynayan insanların yetenekleri arasında dağlar kadar fark olduğu.

Bir şekilde skill set olarak ölçümleyebilirsek yani dotayı çok iyi oynayan insan > lolü çok iyi oynayan insan demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

olay zaten doğruluğu tartışılır bir kaynağın veya gerçeğin burada fikir destekleyici olarak kullanılması falan değil

siz ciddi ciddi dota 2 nin lol dan daha çok oynanılabileceğine inandınız mı ?

yani gerçekten o haberi gördüğünüzde LAN HAHA MANYAK HABER KESİN DOĞRUDUR DUR HEMEN GİDİP POSTLIYIM KOYDUK ÇOCUĞU ZUAAA demenize şaşırdım ben. hani herkes farkındadır böyle birşeyin olamıyacağının, kesin trollemeye çalışıyorlardır diye düşündüm ben
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...