Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Lectre said:

senin dotada 1 spell attığın süre içerisinde lolda 3-4 spell atman gerekiyor gerçekten adam gibi oynuyorsan

Lectre said:

senin 2 skille (kuvvetle muhtemel ultiyi kullanman mucizelere bağlı ve bir passive) zor bastığın süre içerisinde lol oyuncuları aktif olarak 6 skille oynuyor hani recallu saymıyorum.

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/01/Kobe-Reaction1.gif
Lectre said:

adamlar bitmemiş/yeto oyunu bir tarafınıza soktu sizde kıvranıyorsunuz.

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/01/shortcircuiting.gif
Sosyal ağlarda paylaş

sadece rakibin creeplerine last hit yapmak vs
rakibin kreplerine rakip deny yapmadan last hit yapmak+rakip senin creeplerine last hit yapmadan deny yapmak
gerçekten lol daha zor ve komplikeymiş ya.

o değil ben hiç lol oynamadım sadece burda yazan şeylere bakıyorum . creep-tower deny yok, nc pull yok,tp olmak için tp scroll a gerek yok ( bide tp 5 sn sürüyo o sırada öldürülebiliyosun demişsin şaka gibi bi de ölümsüz olaydın ) gerçi ölünce de para gitmiyomuş.o yok bu yok düşünüyorum bunların hepsi dotada da olmasaydı nasıl bi oyun olurdu diye

amma hakaret etmişsin bu kadar sinirlenecek ne var.daha kolay, bebeler ve kızlar için yapılmış bi oyunu oynamaktan utanıyosan oynama, utanmıyosan bağırıp çağırma millete

ha bi de şu var "siz kötü oynuyosuz, zaten deny yapamıyosunuz"
ben yapamasamda öle bi seçenek var yapan yapıyor çok güzel de oluyor çok da iyi oluyor izliyoruz biz de "vayyy" diyerek.
lol oynayanlara ne sölesen " yahu onda ne var peh çok basit"
diyorlar bu basit basit birsürü şeyin bir arada olduğunu ve hiçbirinin lol da olmadığını anlayası gelmiyo adamların.
gerçekten kaktüsle konuşmak daha mantıklı

bi de video koyayım datacinemanın yapmcılarından "lolcinema"

Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi oynayanlar atıyor dedim hani lafı nerenizden anlıyorsunuz bilmiyorum ama.

hani zaten gece oynuyorum ben böyle bir durum söz konusu değil.

ayrıca şu veletleri konuşmayı bilmeyen, hayatında camı pencereyi açmamış, 2 kelimeyi bir araya getiremeyen retardlara bile değişmem yani. düşünün artık hani insanların gözünde ne kadar salak olduğunuzu.

bu lafım dota2 oynayanlara değil, dotayı diğer mobalarla kıyaslayanlara, eyvallah nostaljidir, heroları seviyorsundur oynarsın. ama 2 gram oyun bilgisi olan adam çıkıpta yok deny yok o kötü bu kötü diye ağlamaz. hani dota2, optimizasyon sorununu çözmüş, adam gibi performans veren bir oyun olsa, ondada gelip veririm elinize np.
Sosyal ağlarda paylaş

deny yok diye oyun kötü değil. para kaybetmiyosun diye oyun kötü değil. recall var diye oyun kötü değil.

dota fanboyları lole kötü demesini anlayamıyorum. dota zor diye mi seviliyor? dota oynayınca diğer oyunlar kötü mü oluyor falan?
daha zor olunca daha iyi olmuyor oyun.

lol çok eğlenceli bir oyun. 700 winim falan var sanırım lolde. çok refleks istediği doğru skill shotlar yüzünden ama birincisi dünyanın en kısır oyunu.

lol bir dönemden o kadar sıkıyo ki bir takımın bir kere bir turnuvada jungle+top solo oynamasıyla bütün oyunun sırf bu metaya dayanması. iğrenç lan. her oyun aynı. hiçbir değişik durum yok doğru dürüst hero kombosu yok(var ama dota kombolarının yanında çok çok çok az) taktik yok doğru dürüst fakat lol oynaması çok eğlenceli arkadaş. sürekli bişey kovalıyosun falan. dota çok ağır ona göre. bide lolde harita gerçekten çük kadar pozişıning yapıcan team kombatta onu bile beceremiyolar 5 piksel lan 5 piksel herkesin nerde durup ne yapacağı belli falan.

eskiden ben hondan lole geçtiğimde lolu beğenmemin ve lolde kalmamın sebebi komunitiydi. bide çok aksyon eğleniyosun oynarken eğlenceli bir oyun yani lol. fakat 15 milyona çıktı 1 senede oyuncu sayısı. şu anda dota ruslarını tercih ediyorum lol oyuncusuna. yani bu forumun en haksız adamlarından kaede ile oynuyoruz lolü. at gibide iyi oynuyor ama yanımıza gelen adamların 100 wini var. kaedenin 1000 wini falan var sanırım benim 650-700 civarı gibi hatırlıyorum.

meçmeking konusunda dotayla lol arasında hiçbir fark yok ikisinide aktif birşekilde oynuyorum son 2 aydır falan. ondan önce 1 sene sırf lol oynadım. lol'ün kötü özellikleri var. dotanın kötü yanları var. lolün eğlenceli yanları var. dotanın eğlenceli yanları var. lole bok atan ayrı gerizekalı dotaya bok atan ayrı gerizekalı bitirin artık şu tartışmayı

tartışmadan alakasız birkaç şey söyleyeceğim.
kaedenin argümanları lectre'den bile haksız. ayrıca kendisi lolü hakkaten çok iyi oynayıp dotayı penis gibi oynadığından oluyor hep bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

lectre lole 2 ay önce başlayan adam değil mi ya? ya geçen hafta hangi heroları alayım yok önce bi otuz olayım falan diyen adamla aynı adam değil mi bu ben yanlış mı hatırlıyorum?

ne ara prosu oldun lolün ben anlamıyorum ki. sonra dallama falan diyince dallama dedi oluyor.

arkadaşlar hayatınızın boşluklarında oyun oynayarak geçirin falan ama hayatınızın boşluğunu oyunla doldurmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tabii ki de lol insanlara daha eğlenceli gelecek. Tıpkı Skyrim'in Morrowind'den daha eğlenceli geldiği gibi. Boşuna oyunlar dumbed down olmuyor, insanlar basidi sever. Ha ama daha eğlenceli geldiğini sanıyorsun fakat ne oluyor, kısa süreli oluyor. Normalde uzun vadeye yayılmış bi eğlence alırken şimdi kısa sürede topluca alıyosun o eğlenceyi. Smite var mesela o da öyle. Benim hayalimdi ulan şu dota tarzını third person yapsalar negzel olur diye, yapmış adamlar ama dumbed down, lol gibi istediğin zaman recall var ölünce para gitmiyor falan, 1 ay falan hayvan gibi oynadım sonra bir anda baydı. Yine benzer bi durum, UO'da sonradan peydahlanan pvp sunucuları. "aa negüzel gearımı seçiyorum direk aksiyona dalıyorum ufş" diye millet bi üşüştü, anında tüketti bütün oyunu ve eğlencesini, tek seferde altın vuruş misali. LoL - DoTA ilişkisi de buna çok benziyor bence. daha basit, daha anlaşılır ve en önemlisi herkes imba. ölümün veya bilinçsizce combata girmenin çok bi götürüsü yok. Başta güzel gibi geliyor bunlar belki ama işin zevkini kaçıran şeyler. O yüzden kusura bakmayın, hiçbir zaman Skyrim'in Morrowind'den, UO PvP sunucularının vanilla UO'dan iyi olamayacağı gibi LoL'de DoTA'dan iyi olamayacak.

edit: lakin çok daha popüler olacak. Yine tıpkı skyrim'in morrowind'ten, UO pvp sunucularının vanilla uo'dan daha popüler olması gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...