Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:

Orayada assign olsa keşke ama oyun çok hoş ya. Birde yere düşen eşyayı nasıl aldırıyoruz? ilk denemelerimde mahkumun teki guard ı yere serdi anahtarı aldı kapıyı açtı kaçtı ahah :D

Benim bildiğim kadarıyla eğer mahkum birini yere sererse adamın üzerindekileri lootlayabiliyor. Eğer mahkum aranması nedeniyle üzerindekiler yere düşerse onlar mahkumlar tarafından lootlanmıyor. İşçiler alıp götürüyor galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

yok benim sorduğum mesela riot bölümünde arada riot police dayak yiyor, kendinden geçiyor. Paramedic le kaldırıyorsunuz ama baton u yerde kalıyor gidip almıyor yani, tıkladım tıkladım ıııh adam illa gidip yumrukla indirecek baton u reddediyor :p düşeni almam geri der gibi. Bu hesapla yere armed police den shotgun düşse mahkum alıp gider :D
Sosyal ağlarda paylaş

Haa evet indirilen adam kendi eşyasını geri almıyor, doğru. Ama o görev haricinde oyun öyle bir şey değil bence. Yani isyan çıksa bile genelde riot polisin girdiği yeri mahkumların geri alabildiği bir durum yaşamadım. Büyük ihtimalle riot durumu düzelince yere düşen şeyler workerlar falan tarafından çöpe atılıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerde yapım hatasından görüşme odası çıkışında hep kavga çıkıyordu dayak yiyordu mahkumlar. Niye böyle ya diye baktım en sonunda biri guardı indirip kaçtı :D meğerse güneyde bir yerde boşluk kalmış adamların aklı orada olunca kavga çıkartıyordu ahah.

Adamlara full armor verip shotgun verince kavga mavga kalmıyor gerçi ehau, patrol a koyuyorsun silahlı adamı görünce muma dönüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah işte onu nasıl yapıyoruz yahu?

Saatlerin altında 7 farklı renk var tıkladıkça ama o renkler devriye rotası rengi de değil.

Anlayamadım şu saat ayarlama mevzuunu.

Bir de günde 7-8 saat köpek gibi çalıştırtıyorum mahkumları ama yarısı için iş var (temizlikti, mail idi), çalışmayanlar için sistem free time mı kabul ediyor work saatlerini?
Sosyal ağlarda paylaş

O saatleri ayarladığın kutucukta sürükleyebildiğin bir ok var. O oku beyaz bir kutuya getirdiğinde default ayarlar oluyor. Ok beyaz alanlardayken patrol ve odalara guard atadığında(veya çıkardığında) günün bütün beyaz kutuyla belirtilen saatleri için o atamalar geçerli oluyor.

Örneğin benim gibi mahkumların yatıp uyanmaları arasında geçen bütün saatlerin kutularını 3 ile işaretledin diyelim. Öncelikle sürüklenebilen oku gün içindeki beyaz kutulara getir ve guardların gün içinde durmalarını istediğin yerleri ayarla. Örneğin duşlar ve yemekhane kavga çıkması en mümkün yerler. Workshoplardan da silah çalarlar. Gün içi buralara guardları yerleştir. Şimdi oku 3 numarayla işaretlediğin kutulardan birine sürükle. Ok 3le işaretlenmiş kutulara sürüklenince artık 3 numarayı kapsayan saatler için guard yerleşimi yapıyorsun. Durum böyleyken hiç kullanım görmeyen çalışma yerleri, yemekhane, duş yerleri gibi mekanlardan adam çekip hücrelere veya dış duvarlara takviye yapabilirsin. Sabah workshopta duran adamların bazılarını kameralara atayabilirsin. Böylelikle kullanılmayan yerler için adam kaybetmek yerine kamerayla gözlemekle yetinmek de mümkün.

Ben akşam, sabah ve çalışma saatleri için 3 farklı guard düzeni yaptım. Özellikle köpek ve silahlı guard gibi sayıca az olan önlemlerin mahkumlar neredeyse onları takip etmesini sağlamış oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yeni update geldi.

Intake için yeni seçenekler var. Hapishaneyi hep full kapasitede tutmak gibi seçenekler verilmiş.

Escape modunu zorlaştırmışlar. Çalınan silahların mermisi bitiyor. Yıkılan duvarlara yeniden inşa komutu gidiyor. Ölen staff yavaş yavaş yeni elemanlar alınmasına neden oluyor. Vs. vs.

Yeni cell tipi geldi. Dormitorylerde birden fazla mahkum kalabiliyor. Hücre kalite hesabı dormitoryde kalan mahkum sayısına göre ayarlanıyor. Çift katlı yatak da geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Update!

:F

Kadın hapishaneleri gelmiş. İhtiyaçların önceliği ve kavga statları falan değişikmiş. Guardlar biraz daha kolay indiriyormuş ama oradaki kolaylığı ihtiyaçları zorlaştırıp dengelemişler.

Bunun yanında bazı bebekli mahkumlar var. Onlar için özel hücre ve nursery falan kurmak gerekiyor.

Onun dışında modçular için scriptli itemlar falan eklenmiş. Tuşa basınca açılan duvarlar falan yapılabiliyor.

edit: ayrıca reddittekiler dosyalar arasında sniper ve sniper tower bulmuş. İlerki updatelerde gelecek herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...