Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

iki durumda da çükünün peşinden gidiyor, ama koskoca king in the north un random birilye evlenmesi çok saçma.

Ben gayette de Rob'un kıza aşık olduğu için evlendiğine inandırmıştım kendimi dizi boyunca.Kız yardımsever,zeki,espirili hafiften,e savaş alanında çalışıyor cesur aynı zamanda,tıb ve cerahi müdahaleyle uğraşıyor,o bilgiye sahip bu da çok hoş bir özellik öyle bir ülkede, aynı zamanda çok da sıradan bir aileden gelmiyor,kibar tam bir leydi...Rob da aşık oluyor...ben böyle düşünmüştüm izlerken
Sosyal ağlarda paylaş

Canıms ya nasıl da masum, nasıl da romantik. Hiç penisinin dikine gitmiş değil robb, tamamen duygusal..

Da kız istediği kadar healer olsun herhangi resmi bir title ı yok. ASoIaF dünyasında stark ailesinden hem de bir kralın savaşın ortasında gidip de random bi peasantla evlenmesi çook tutarsız. Kitapta jeynele evlendiğinde bile bi ton bahane sıralaması gerekmişti yok lannisterlara bağlı ev onları kendimize çektik şudur budur. Ki fakir olmasına rağmen eski ve bilenen bi hane westerling. Hani bak tutarsız diyorum, kitapların çizdiği atmosfer belli çünkü, asil olmayan herkesin hayatının değersiz çerçöp olduğu bi serf düzeni var ortada.

Neyse en azından volantisli bi hiçkimseyle evleniyor, westeroslu bi hiç kimse de olabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ASOIAF dizisi değil resmen artık ya, orda geçen karakterlerin bazılarının olduğu bi dizi gibi sadece.
Hikayeye derinlik katan biçok şey gittiği için insan ister istemez karşılaştırıp "olmamış" deme gereği hissediyo.

Jeyne muhabbeti bunlardan biri mesela, kitapta çok güzel detaylar oluyo "vay anasını ya" dedirten şeylerle bağlamış GRRM, dizide onlardan mahrum kalacak izleyici, o kötü odu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

valla gidin yazarla hesaplaşın, adamın diziye desteği tam belli ki hala bütün kamera arkası çekimlerine çıkmasından heh.

Ayrıca her sezon bir bölümün senaryosunu da yazıyor. Bu sezon yedinci bölümü yazdı yanlış hatırlamıyorsam.

Adam zaten televizyon dizisi senaristi olarak çalışmış yıllarca. Paticik'deki hater nerdlerin aksine işin tekniğini, zorluklarını vs. biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

satmasaydı, biz mi sat dedik. imza atarken anlaşmışlardır hikayeyi ne kadar değiştirebilecekler diye. her sezon bir bölüm yazıyorsa belli ki anlaşıyor, yoksa çekilir, protesto eder vs.

tolkien hayattayken istemişler, satmamış. satmasaydı bu da madem.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

aptal mı demek istiyorsun sen izleyiciye axedice? neyin peşindesin?

Sürekli diyorum bunu o cephede yeni bişey yok da, burda anlatmak istediğim farklı. Kitapların ortaya koyduğu bi atmosfer var. Grand scheme of things dışında baya baya canlı ve organik bir dünya var ortada ki çok az fantastik kurgu yazarının ortaya koymayı başarabildiği bir yapı bu. Diziye bakıyoruz bu yapıdan neredeyse eser yok, bu yapıyı destekleyecek ve işin görsel boyutuna olumsuz etki yapmayacak olaylar senaryoda yer almıyor.

Dizi belki dizi olarak güzel, ama bir ASoIaF uyarlaması olarak çok daha fazlası olabilirdi. At bütçesi bitti diye Robert'ın avlanma sahnesinin 3 kişiyle çekilmesi bi konu, Jaimenin kendi kuzenini öldürüp kinslayer olması ve Robb'un bir hiçkimseyle evlenmesi başka bir konu. Kitapları da okumadığınız için bu nüansları (hatta ne nüansı devasa fark bunlar) kaçırıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...