Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barbarian, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
geçen yaz sonundan beri oynamıyorum,şu an barbarlar ne içiyor ne yiyor,patch ile neler değişti,elimdeki 850dps silahları veya armorları vs ne ile değiştirmeliyim ?

http://diablo.somepage.com/popular/items/barbarian#weapons

şuradan bakıp chest ve wrist aldım ama doğru mu yaptım?
Sosyal ağlarda paylaş

Geme 10larca 100lerce milyon harcamayın 200-250k dpsniz varken çok upgrade eksiğiniz var onlara verdiğiniz para yerine takın star ne olur sallıyorum 48 str eksik olur ama artan para ile güzel upgrade snipelersiniz(Ha silaha felan rs eme felan eyw) ki mempo perf yakın değilse para vermeyin düşük fdtli andariel kullanın yeterli ls varsa zaten resist hp çokda önemli değil 400-500 res 40k hp ile mop 10 bile farmlayabilirsiniz rahatça wotb ve ortalama gear ile
Önemli olan base statlarınızı oturtmak upgrade başı 250-500+ mil tutmaya başlayana kadar B.i.s yerine yakın yada eşit statlı itemleri ucuza alıp minor kayıpla bi temel oluşturup ondan sonra üstünü inşa etmeniz çok daha efektif olur.

Misal;
Head :soket 9% ats -10% fdt andariel yada surv düşükse 200+- 12% life 9% ats mempo /200 str 12% life 5.5%+ immortal helm
Chest : 170+ str 100+ vit immo /3 s0k TM /Bt veya craft
Shoulder/neck : craft (ucuz vileward farsa alınabilir)
Eldiven : Craft / İmmortal (en azından 25%+ cd 180+ str crit zaten kendinde var)
Bileklik : 24% movement varsa craft yoksa lacuni
Kemer : witching 9 ats 40+cd
Pant : inna (statlarınız şitse 100-150 str 200+ vit 2 sok all res rare)
Bot : Ice climber lacuni yoksa 225+ str all res firewalker veyahut immor (bi şekilde 2 immortal set bonusunu hedeflemek mantıklı)
Yüzük : gzl hellfire varsa takın yoksa 3f sarı+ortalama bi unity/lotu felan res için
Silah: Para varsa dualw yoksa LSli skorn
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
MP4-5 gidebiliyorum. Ancak en azından çok sıkılmadan 7-8 gidebilmek için hangi item leri değiştirmeliyim. Ayrıca bu 100 milyon. 500 milyon ? bu kadar goldu nasıl kazanıyorsunuz?
dropları almak la değil Ah de malzeme satmakladır sanırım.

12 milyon vardı. gem keserek 4 de indirdim. 10-20 milyonla item almak zordur sanırım.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/ulubatli-2624/hero/5984
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben ww build için bayağı bu dps mekaniklerini okudum. en son spreadsheetlerde de yaptığım testler ve oyun içi de deneyimlerim sonucunda;

rend ww için skorn gayet iyi. zaten wh belt ile birlikte 5.50 üzeri yüksek damagelı bi skorn daha iyi sonuç veriyor.

ancak standart ww build için ki ben exp/key/demonic farm için mp10 da hota kullanıyorum.

overpower hota berserk battle rage sprint ww

şimdi bu durumda şöyle birşey çıkıyor.

skorn buildde belirli bi attack speed yakalamak lazım. Bunun için de 6 slot as item gerekiyor diyor teoricraftlar. ancak 4 slotla da build işliyor tabi.

fakat spreadsheete baktığımda ben DW ile daha yüksek tDPS elde ediyorum.

bunu da main hande yüksek top damage 1.30 attack speed / crit damage / socket AXE ile, offhandde 1.50+ speed crit damage / soketli DAGGER ile elde ediyorum.

yani yapılan hesaplara göre saçma sapan echolar tDPS e etki etmiyor.

Burada önemli bir kayıp var o da lifesteal. Çünkü str crit damage soketli axe veya daggerlar zaten top damageına göre çok pahalıyken, bir de lifesteal girince affordable olmaktan çıkıyo. %3 talentla idare etmek zorunda kalınıyo. wh belti çıkarıp immortal takayım diyince de zaten 2800~ 550crit damage %55 crit ayarlarında 17-18k damage kaybı yaşanıyor.

sonuç olarak iyi DW 2h skorna göre çok daha pahalı orası gerçek. Ancak DW yapacaksanız da echodan kaçının bence. Zaten fear var bir de, mobları çok dağıtıyor. Hala araştırma aşamasındayım yanlış bilgim varsa lütfen düzeltin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...