Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni telefon alıcam

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Korax said:

Yada S3 alinirmi yav? Sifiri burda 1000 lira falan assagi yukari. Hani eski teknoloji falan kafasimi acaba? S4le cok buyuk bi farki yok ekrandaki degisim, 8core/4core ve 1gb/2gb ram disinda. Cok farketmez sanki? S4un yari fiyati nerdeyse fiyati, ne yapsamki?

s3 ün donanımı 2 yıl daha götürür. fiyatta uygunsa düşünme derim
Sosyal ağlarda paylaş

S3'un fiyati 850 lira falan. Bide S3 LTE versiyonu var. 4G ve 2gbram'e yukseltilmis hali. Oda 1000 lira civari. Isvecteyim, 4G var bi cok yerde, sanirsam S3 LTE alicam. Ericsson 1 kere kullandim, Symbian OS'lu ilk telefonu, Satio zamani, nefret ettim ozamandan beri yeminliyim almam sony ericsson. Htc one'da dusunuyorum aslinda ama ondanda bisey olmadigi icin uzaklasmistim, ne oldugunu hatirlayamadim simdi ama. Sagolun varolun tavsiyeler icin :)

Kisisellestirme konusunda android os hakkaten cok daha iyi ios'tan. Netekim ios'ta okadar basitki hakkaten babannem bile kullanir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Sar değeri çok iyiymiş S3'ün de.. Mesela benim şimdiki telefonum da 0.4 w gibi birşey.. Eski telefonum 1.3 küsürdü gece şarja taktığımdan ve alarmı kurduğumdan yastığımın yanına koyardım. 1-2 ay boyunca baş ağrısı şikayetlerim başladı ve şiddetlendi. Sonradan dank etti telefondan olabileceği ve telefonu uzaklaştırdım ancak yatarken uzakta tutsam da hep hafif bir baş ağrısı oluyordu çok fazla telefonla konuşuyorum ve sürekli cebimde oluyor sonuçta.. Telefonumu değiştirdim artık baş ağrısı şikayetlerim sonlandı. Telefon alırken sar değeri en az olanı bulmaya çalışın. Mesela bana 1'den sonrası etki ediyor. 1'in altı ideal bana kalırsa..
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Sar değeri çok iyiymiş S3'ün de.. Mesela benim şimdiki telefonum da 0.4 w gibi birşey.. Eski telefonum 1.3 küsürdü gece şarja taktığımdan ve alarmı kurduğumdan yastığımın yanına koyardım. 1-2 ay boyunca baş ağrısı şikayetlerim başladı ve şiddetlendi. Sonradan dank etti telefondan olabileceği ve telefonu uzaklaştırdım ancak yatarken uzakta tutsam da hep hafif bir baş ağrısı oluyordu çok fazla telefonla konuşuyorum ve sürekli cebimde oluyor sonuçta.. Telefonumu değiştirdim artık baş ağrısı şikayetlerim sonlandı. Telefon alırken sar değeri en az olanı bulmaya çalışın. Mesela bana 1'den sonrası etki ediyor. 1'in altı ideal bana kalırsa..

oha yaw bu çok korkunç bişey değil mi abi
hani biliyorduk zararlı olduğunu da böyle gözle görülür bir etki yapması korkutmadı mı hiç.
vallaha hepimiz öleceğiz bir kaç seneye.
Sosyal ağlarda paylaş

Dile kolay geliyor gerçekten.. Wireless, telefon, bilgisayar, tablet v.b mobil cihaz bulunan odada kalmak bile etkiliyor insanı.. Mesela ben en az 8-10 radyasyon yayan cihazlarla aynı odayı paylaşıyorum ve odada uyuyup uyandığımda genelde kendimi bitkin ve uykumu alamamış hissediyorum ama tatillerde yaylaya gittiğimde orada sabahın ilk ışıklarıyla ayakta oluyorum. Şehir hayatı yetmezmiş gibi birde teknolojinin azizliğine uğruyoruz. Lisede fizik hocam anlatmıştı ne kadar doğrudur bilemiyorum ama sayısını unuttuğum kadar telefon dolu bir zeminin ortasına mısır koysak ve hepsi aynı anda aransa mısır patlarmış. Benim olayım psikolojik olabilir belki ama günde 30 dakikadan fazla telefonla konuşmak beyin kanseri riskini 1/3 oranında arttırıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

whatsapp falan var iste. rootsuz nasıl çözersin onu bilemiyorum, gosms gibi harici uygulamaları deneyebilirsin? gerçi olmaz sanırım android'in kendi config'inden değişen bi olay. rootla cok basit yaparsin da

rootla cok basit yaparim evet, tam anladim suan nasil yapacagimi hemen ise koyuluyorum asfsdg :)
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Dile kolay geliyor gerçekten.. Wireless, telefon, bilgisayar, tablet v.b mobil cihaz bulunan odada kalmak bile etkiliyor insanı.. Mesela ben en az 8-10 radyasyon yayan cihazlarla aynı odayı paylaşıyorum ve odada uyuyup uyandığımda genelde kendimi bitkin ve uykumu alamamış hissediyorum ama tatillerde yaylaya gittiğimde orada sabahın ilk ışıklarıyla ayakta oluyorum. Şehir hayatı yetmezmiş gibi birde teknolojinin azizliğine uğruyoruz. Lisede fizik hocam anlatmıştı ne kadar doğrudur bilemiyorum ama sayısını unuttuğum kadar telefon dolu bir zeminin ortasına mısır koysak ve hepsi aynı anda aransa mısır patlarmış. Benim olayım psikolojik olabilir belki ama günde 30 dakikadan fazla telefonla konuşmak beyin kanseri riskini 1/3 oranında arttırıyormuş.

yutupda mısırla ilgili tonla video var heh yalan tabi onlar
valla doğrudur tabii ama şehrin pis havası da uyanmada zorluk çıkarır. ama evet her gün tvde fln çıkıyor millet konuşuyor bu zararlarla ilgili uçak modu falan yapmak lazım uyurken.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

şimdi öncelikle wireless'ın sar değeri 0.003 falan gibi bi şeydi onu bi geçelim. o şehir/yayla olayı muhtemelen havasındandır abi sdf. thermal effect'i var bariz bir şekilde cep telefonu radyasyonunun, hatta göze zararlı bir şey bu zira kan dolaşımı yok. ancak o bile mümkünsüz zira 120w/kg gibi bir radyasyona gözünü birkaç saat maruz bırakırsan katarakt falan oluşuyormuş işte. aşağı yukarı 120 telefonu gözüne tutman lazım yani bunu yaşamak için. interphone diye bir araştırma varmış hatta 13 ülke barındıran, kanser konusunda da onun sonuçlarını inceleyebilirsin böyle bir ihtimal olmadığını savunmuşlar ancak taraflıdır değildir bilemem.

bi de şöyle bi şey var amerika'da maksimum limit 1.6w/kg iken avrupa'da 2w/kg. asıl olay ise amerika'da bu değeri 1gram doku, avrupa'da 10 gram doku üzerinden ölçmeleri. dikkat etmek lazım tabi oturup uranyum emelim gibi bişi demiyorum yanlış anlaşılmasın sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi yani kısa vadede zararı gözükmeyebilir ama uzun vadede düşünmek lazım.. Zaten adamlar kanser yapar da demiyor kanser riskini arttırır diyor. Tabi o da kesin değil 5000 kişi deneye tabi tutulmuş ve bu durumlar gözlenmiş. Kesin bir kanıt yok ortada.. O 5000 kişiyi de genele hitap etmek saçma ancak günümüzde araştırmalar bu süreçte ilerliyor. Şöyle bir yazı buldum mesela burada biraz daha ayrıntıya inilmiş.

http://www.iha.com.tr/radyasyon-faydali-olabilir-mi-221974.haber
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...