Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni telefon alıcam

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

şimdi telefonlara çok ilgisiz bir adamım.

abim iphone 3gs vermişti yıllardır onu kullanıyordum ama öldü artık. titreşimi bozuldu, sol yandaki tuşu bozuldu. tamir oluyor yine bozuluyor falan. kamerası da kalitesiz kaldı.

turkcellden taahütle fln bi telefon alayım diyorum. ama bütçe olarak da 50tl'nin üstüne çıkmak istemiyorum.

mesela lumia 820 varmış, bir süredir bakınıyordum güzel bir şey. ne dersiniz ya da bunlardan ne önerirsiniz? 620 var mesela bayağı ucuz.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/akilli-cep-telefonlari/genel.aspx#_stored
Sosyal ağlarda paylaş

Valla fiyat aralığı önemli. Kardeşim LG Nexus aldı. Ben beğendim açıkçası. Fiyat : 1.400

LG NEXUS
http://www.teknosa.com/urunler/125070986/lg-e960-nexus-4-akilli-telefon?ref=akakce&v=1.48.9

Ancak paralel ithalat Samsung S3 ler var 1.200-1.300 civarı. Birde normal ithalatçı firma ile 1.600 TL civarı S3 satılan yerler var.

UCUZ S3
http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9300-galaxy-s-iii-14-quad-core-islemci-16-gb-/productDetails.aspx?productId=telcepsami9300&categoryId=371946

PAHALI S3
http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9300-galaxy-s-iii-14-quad-core-islemci-16-gb-/productDetails.aspx?productId=telcepsami9300s3&categoryId=371946&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d371946%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dtelcepsami9300s3%26fh_lister_pos%3d9%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bsamsung%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965_371946%257d%26fh_refview%3dlister

Bu fiyatları ithalatçı firma örneği olsun diye koydum. Daha ucuzu başka sitelerde vardır.

Birde HTC One X var.
http://www.sanalreyonum.com/urun/htc-one-x-cep-telefonu_929217.aspx?CatId=27177&ref=akakce&v=1.15.3
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 820'yi arkadaşım kullanıyor, memnun herşeyinden. Ama şöyle bir şey var çok da ilgili değil teknolojiye. (Gerçi telefonun da çoğu olanağını kullanıyor)

Ben Note 2 kullanıyorum, 1600'e aldım, sözleşmeli olarak da en ucuz Vodafone veriyordu; ayda 79 lira 1000dk konuşma 1000dk sms 1gb internet pakediyle beraber. Aynısının biraz daha ucuzu s3 için de vardı sanırım.

Eğer büyüklük sıkıntı olmaz diyorsan Note 2'yi tavsiye ederim; her işimi görüyor; 1 hafta laptop'sız kalmıştım ilk işe başladığımda ve o 1 hafta word, excel bakmak için bile Note 2 kullandım öyle diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Xperia Z, Sonuçta Bu ay içinde Türkiyede satışa sunulucak, S4 Mart 14'de açıklansa yine mayısı bulur bence Türkiyeye gelmesi. Belkide Haziran.

Samsung değişiklik yapıp bu sefer malzeme kalitesine önem verirse sgs 4 güzel bir telefon olur.

Gerçi hepsi iyi be abi bunların işletim sistemi satyıor sonuçta kafana göre şekil verebiliyorsun çok işlevsel.

Çok para gömme yani.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle yorumlar için tşkkürler.

yaw neden bilmiyorum, bu lumia tipi falan çok hoşuma gidiyor. gidip onu alasım geliyor direk eheh
baktım da biraz samsunglardan daha küçük boyut olarak.

bu s3 mesela, çok büyük yaw. çok rahatsız etti beni hele arkadaş note önermiş. ondan arkadaşımda var, böyle özel bi çantada taşıyor falan. telefon değil tablet sanki.

lumia alıvereyim diyorum, 920 biraz daha pahalı. 820 alayım diyorum sanırım tek farkı donanım olarak biraz daha geride olması.

bir de sanırım bu revaçta olan applar kullanılmıomuş lumialarda şuan. mesela whatssap kullanıyoruz arkadaşlarla group chat için falan. kullanamayacağım heralde onu?
Sosyal ağlarda paylaş

hocam, lumia'lar (ve diger windows phone'lar) için whatsapp mevcut. microsoft son dönemdeki popüler programların çok büyük kısmını lisanslayıp windows phone'a getirmekle meşgul zaten. lumia 920'yi de tavsiye ederim, anladıgım kadarıyla bir telefonu hakkını vererek, uzun süre kullanan birisin (3GS'i kullanma sürene bakılırsa), bence Lumia'nın imalat kalitesi, ekranı ve donanımı seni tatmin edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ay gighertzi ay rami falan derken, 3-5 ay sonra tek önemli nokta, telefonun tutuşu ve görünüşü oluyor. sürekli oyun kasan bi adam değilsen o donanımlar çok da işine yaramicak.

rutin kullanıma başladın mı, gözüme hoş gelsin, kamerası iyi foto çeksin bari işe yarasın kafası başlıyor.

özetle, tasarımını beğendiğin telefonlara daha çok ağırlık ver
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

şimdi telefonlara çok ilgisiz bir adamım.

abim iphone 3gs vermişti yıllardır onu kullanıyordum ama öldü artık. titreşimi bozuldu, sol yandaki tuşu bozuldu. tamir oluyor yine bozuluyor falan. kamerası da kalitesiz kaldı.

turkcellden taahütle fln bi telefon alayım diyorum. ama bütçe olarak da 50tl'nin üstüne çıkmak istemiyorum.

mesela lumia 820 varmış, bir süredir bakınıyordum güzel bir şey. ne dersiniz ya da bunlardan ne önerirsiniz? 620 var mesela bayağı ucuz.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/akilli-cep-telefonlari/genel.aspx#_stored

ne kadar beğenmesemde iphone al abi.

androidi alıyorsun yok o kasmasın bu olmasın vs sen uğraşıyorsun.

şu saatten sonra zaten nokiadan telefon alınabileceğini düşünmüyorum bu lumiaları incelemesemde.
Sosyal ağlarda paylaş

dinan doğru diyon bence de. çok oyun moyun oynayan biri değilim zaten. ama sarj süresi önemli yaw.

özellikle ayfonda en büyük derdim sarjdı. 2 gün dayansın başka bişey istemiyorum.

mesela bi akşam dışarı çıkıp sonrasında arkadaşımda kaldım mı öbür sabah eve dönerken kesinlikle sarjım olmuyor. daha geçen gün iş görüşmesine gidemedim bu yüzden sırf.

şimdiki telefonlar da hızlı bitiyodur ama 3gs'den fazla dayanıyorlardır heralde değil mi?

ayfon konusuna gelirsek de @lectre
bence en güzel tasarım şuan iphone 4'de. ama çok pahalı işte. yoksa gidip hiç düşünmeden alırım.

saçma bi şekilde, iphone 5'in fazla hafızalı olmayanından bile ucuz şuan 4s. bu nedir yaw.

çok overrated lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ya, fark yok. Ekran kalitesi filan farkli. Ayni GPU ve CPU'yu kulaniyorlar. Bellekleri de ayni. 820 217 ppi ve bu fazlasiyla yeter. 300 ppi sekil bir yerden sonra, aradaki farki fark edersin etmesine ama minimal bir sey yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
beyler bu telefon ney yaw
galaxy s2 tadında bişi alayım diye karar aldım en son fazla para veresim yok ama s2 yok galba artık böle bişi var uygun fiyata

ne ayarında bu acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/Cep%20Telefonu/samsung-sam_gt-i9082ewatur-i9082-galaxy-grand-beyaz-cep-telefonu/productdetails.aspx?I_ID=65488

edit: karşılaştırma yaptım baya kötüymüş s2'den sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben galba iphone 4 alcam geçicem ya 1000 tlye. yetti canıma tak etti. hem şekli en güzel telefon lan bence.

4s al en kötü, 4 alma çalışmayan uygulamalar falan var. (En kötü 4s bul)

Eğer 1000 liradan yukarı çıkamıyorsan galaxy s3 mini fena değil, 800 lira civarına bulunuyor. 1000 lirayı geçerim diyorsan da xperia Z ya da galaxy s4.

Iphone 5'i kurcalayamadım o yüzden bir şey diyemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Üst sınıf android telefonlarda zaten kasma derdi yok ki.. O problem rami ve işlemcisi yetersiz olan telefonlarda görülüyordu. Mesela tegra 3 işlemcili tabletim var ne bir kasma ne başka bir problemle karşılaştım root yapmaya bile gerek duymuyorum. 2gb ramli ve 4 çekirdek işlemcili yeni çipsetlerde normal kullanımda bir sıkıntı yaratmıyor. Sadece full hd adreno 320 telefonlar yüksek sistem isteyen oyunlarda fps düşmesi yaşıyor ara ara..

Iphone alırsan yine pil sıkıntısı çekeceksin. Nokiayı da ben market yetersizliği ve işletim sisteminden dolayı sevmiyorum eğer benim için sorun olmaz diyorsan nokia da bakabilirsin. Mesela 920 var ama çok kalın ve tasarımı başarısız. Daha oturaklı ve tasarım odaklı bir telefon düşünüyorsan yine android kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...