Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cocuk isciler geliyor

GERGE

Öne çıkan mesajlar

var ben de bişey demiyorum. küçümsemiyorum da, hatta çoğu mühendis falan da ara elemanlık yapıyor farkında değil zaten.

ama deidğin gibi ortalama üstü alan operatörler azınlık. burada da yapılmak istenen bu personele hakettikleri değeri ücreti vermek değil, daha fazla daha ucuz işgücü arzı yaratmak.

şikayetimiz buna.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tamam da bende istemem çocukların kanserojen madde içeren fabrikalarda korunmasız çalışmasını,fakat çaresi nedir onu merak ediyorum bende,yeminle kahveye gidip bağırdığımı biliyorum temel toprağını atmak için 90 lira yevmiye ye adam bulmak için,yok abi bu kadar toprağı nasıl atalım diyeni var :s makinelik işi olsa yaptırırımda arka bahçe :s
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok güzel işin teorisini tartışıyoruz da, eski yönetmelik baya abuse etmeye açıktı onu düzeltmişler? Bu böyle bi iş o yüzden kanundaki sınıflara girmiyor diyip işin hinliğini bulup ağır işlerde çalıştırabiliyordun çocukları.

Şimdi böyle bi şansın yok çünkü çalıştırılabilecekleri işler diyip daha net çizmişler sınırları. Ha kanun yönetmelik çocuk işçiliği ne derece engeller orası ayrı da, bu yönetmelikte ÇOCUKLARIN EMEYİ SÖMÜRÜLÜYOR diye bi durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Almazlar operatörler.
Alamazlar zaten.

Forklift şirketleri var kiralanır genelde forktlifler fabrika tarafından.
Forklift operatörü niye çok para alır, çünkü genelde şirketler ehliyet parasını vermezler, hendileri alır ehliyeti psikotekniği fln.

Bide forkliftçilik çok sakat meslek aslında. Sürekli aynı işi yaptıkları için bi yerden sonra farketmeden dalıp gidiyorlar. Bunlar hep seks, o yüzden paraları fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

sigortaları yapılacaksa iyi aslında ya
raf/stok dizme için konuşayım monolitik refrakter/tuğla/kiremit üreten işletmeler yazın üretimi 4-5 katına çıkarıyor (doğal kurutma falan işte yağmur kar yok sıcaklık yüksek)taşerondan doluyor mevcut işçilerin çocukları falan geliyordu hani orda çok tehlikeli bi durum yoktu benim gördüğüm kadarıyla presslerde falan çalışan görmedim sadece banttan gelen ıskartaları alıp bulka atıyorlardı(bu arada bahsettiğim yaş grubu 16-19)hayvan gibi biceps var lan hepsinde amelelik güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...