Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny (Bungie'den yeni MMO-FPS)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Biz alamıyoz, sen girceksin. :) www.bungie.net te PSN accountun ile giriş yap. Sonra "Exotic baklava" isimli grubu arat ve üyelik için başvur. Üyelik onayı sonrası, gruba girdikten sonra, grup sayfasında, assign as PS4 clan seçeneğine tıklaman lazım.

Bunlar maalesef bungie applicationdan olmuyor, websitesinden yapman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

olm o zaman bende exotic baklavaya geliyim lan böyle hiçbi işe yaramıyor. kaldı ki da yı 2 kere davet ettim "oyundayım noldu YARDIM MI LAZIM" diye bağırarak yazmış bi daha davet etmeye korktum sdlfkjsdfk

Gönderilmiş mesajlara baktım, öyle caps açık mesajım falan yok. SS koydurma bana. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Undisclosed said:

bingildak said:

ps4'de keyboard mouse var mı ya? ne kadara nereden alabiliyoruz? ben ps4 almaya hevesliyim ama mesela destiny gibi bir oyunu ölsem controller ile oynamam.

3 çeşit marka var. hiçbiri pc mouse hissiyatını vermiyor tam olarak.

Xim 4 www.xim4.com
Venom X www.tuact.com
ChronusMAX www.controllermax.com

1:1 tracking ve pc gaming e yakınlık açısından sıra: xim>venomx>chronusmax şeklinde. fiyat açısından baktığındada sıra gene aynı. xim4 ve venom x var bende. destiny açısından en azından sıralama bu. diğer oyunlarda firmaların yazdığı profillere göre değişiklik gösterebiliyor.

neden pc deki mouse hissiyatını vermiyor konusunuda açıklayayım.

konsolda max turn speed, sensitivity nin oyun içinden maksimuma getirdiğinde analog stick in full sağa yada sola tuttuğunda dönme hızı kadar. bu yüzden, konsolda mouse ile oynarken arkanı dönmek istediğinde mouse yeterince tepki almıyor. bunu düzeltmek için, sensitivity i fullersende, iyi dönme süresi elde edip, sensitivity nin fazlalığından adam gibi aim alamıyorsun. bunu çözümüde xim4 dışında diğer firmalarda yok. xim4 ballistic curve diye bir ayar koymuş. mouse u hareket ettirme hızına göre acceleration devreye giriyor. hızlı çektiğinde mouse u dahada hızlanıyor, yavaş kullandığında acceleration devreye girmiyor. alışması başlı başına dert yani.

oyundan oyuna çok değişiyor ama dediğim gibi. destiny de sprint attığında sensitivity mesela yarıya iniyor. oyunun içinde built-in olan birşey bu. mouse falan varsa dahada işkence oluyor. oyunun içindeki auto-aim abartı derecede. mouse ile oynuyorum, sniper ile alayına headshot atarım olayı olmuyor. auto aim chest e bi kitleniyor, bildiğin savaş veriyorsun adamın kafasına çıkaracam diye crosshairi falan.

öte yandan BF4 oyna mesela Xim4 ile, bildiğin 1:1 tracking, arkana instant dönebiliyorsun mousela falan. pc ile bildiğin 1 e 1 aynı mouse experience sunuyor o oyunda.

Bu XIM4 almaya değer mi şimdi? Benim şu anki düzenim odamda yatarak, TV aracılığ0ıayla PS+ oynamak. O setupı da XIM ile bozmak çok kolay dill. Bi de XIM ile kablosuz mouse ve klavye seti kullanabilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

XIM4 Official Hardware Compatibility List

http://xim4.com/community/index.php?topic=32933.0

Bazı markalarınkini karşılıyor. Compatibility list e göre al derim ama.
PS4 ün USB çıkışından gelen güç bazen controller + xim4 + klavye + mouse un enerji ihtiyacını karşılayamayabiliyor. Böyle çok ışıklı mouse + klavye falan takınca sorun çıkarabiliyor.

Çoğu Xim kullanıcısı PC nin yanına PS4 ü koyup aynı monitöre 2.HDMI ile bağlayıp, normal PC de oyun oynar gibi masanın üzerine kb+mouse koyarak oynuyor. Öbür türlüde oynarsın, ne kadar rahat olur bilemiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

olm o zaman bende exotic baklavaya geliyim lan böyle hiçbi işe yaramıyor. kaldı ki da yı 2 kere davet ettim "oyundayım noldu YARDIM MI LAZIM" diye bağırarak yazmış bi daha davet etmeye korktum sdlfkjsdfk

abi lvl 10 karakterle oynarken bana da attın invite, yardım mı lazım diye sordum cevap vermedinki, hani ona göre karakter ile geleceğim ne istediğine bağlı olarak, (kontrol ettim bağırmamışım ben sana :p),

geçen DA2019 ile de oynadık misal weekly yapmıştık, dürt yani parti/raid de değilsem yardıma gelirim,
Sosyal ağlarda paylaş

he aynen benimde hanım arkamda uyuyordu destiny manyağı oldun diyor zaten. sdkşlfjsdf

senin kalan görevleri de ara ara yapalım strike lara falan da girek ama bak zorluğu arttırabildiğin zamanlarda arttır birisi sana yardım ederken yani görevin levelini arttır daha çok exp alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...