Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

HellHound

Öne çıkan mesajlar

PC'yi hesap ettim, 1 ve 2 yi çok iyi makinamda oynuyordum şimdi geri kaldık az.
PC toplayım dedim, orta budget yapsam ben olmaz diyorum high yapsam kesem olmaz diyor :D

PS4 kötü bir alet değil karşılaştırmalara baktım ama çok fark göremedim, oynarken bakmak lazım...Oyun güzel dimi :)
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa dun gece actim oyunu. gunlerdir zaman ayiramiyordum, ayirabildigim ufak zamani da cs ye vermistim.

hairworks u hic denemeden direk off yaptim. hbao+ acik. geri kalan hersey de max. 2K cozunurlukte gayet guzel calisiyor oyun, kepler gpu um olmasina ragmen. (780GTX SLI, Ti degil)

fps dusuk mu yuksek mi bilmiyorum ama. belki de oyun dusuk fps ye ragmen gysnc yuzunden akici gozukuyordur. oyle ise de sorun degil. gysnc is yapiyorsa, ben aradaki farki anlamadiktan sonra nasil oldugu onemli degil. competitive oyun degil sonucta.

hic takilmam, atlamam, kasmam vs olmadi. tereyag gibi akiyor. memnunum.

bir de benchmark yapayim bakayim, asil durum neymis.
Sosyal ağlarda paylaş

geforce experience shadowplay i acip fps sayacini aktif edip girdim oyuna. ilk gittiginiz tavern in oldugu koyde 35-57 arasinda dalgalaniyor fps. ancak bu dalgalanmanin rahatsizligini hissetmiyorum.

ayarlar ve spec soyle:

i7 5960x
32 gb ddr4 ram
asus rog anakart
2 adet asus 780gtx (overlocksiz, ilk cikanlar), SLI modda
2k asus gysnc monitor

2K cozunurluk, fullscreen (SLI icin), her sey ultra/max, hairworks tamamen kapali, hbao+ acik. gysnc aktif.

eger en son nvidia forumlarinda geforce rep lerden birinin vaad ettigi gibi kepler icin daha optimize bir surucu cikarirlarsa daha da iyi olur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

kepler in bu kadar cuvallamasinin sebebi aslinda bir onceki jenerasyon konsollar. ps3 ve xbox360 in computing power i sinirliydi. multiplatform olan ve pc versiyonunda directx 11 destekli olan oyunlar bile gercek anlamda tum dx11 featurelarini kullanmiyorlardi, zira konsollar dx9 tabanliydilar. cakal nvidia bu ortami sessiz sedasiz lehine kullandi.

simdi yeni nesil konsollarla (ps4, xbox one) DX11 DirectCompute API nin daha agirlikli kullanilmasiyla beraber nvdia nin kepler donemindeki foyasi ortaya cikti.

nvidia 2 koca yil boyunca cakallik yaparak vram i 3gb da tuttu, keplere fermi den bile daha kotu bir computing performance verdi, ustune AMD 512bit memory bus ile 4gb vram li kart uretirken (ki yillar sonra amd sahipleri yeni nesil oyunlarla beraber simdi bunun ekmegini yiyor) oturdu seyretti. bir de AMD nin steamOS atagi sirasinda driverlarini dolayli olarak windows icin de optimize ettigi gercegi de var.

butun bunlar konsollarin pazari bottleneck olusturarak geri cektigi bir donemde kafa kafaya giden rakip kartlar arasindaki makasin gunumuzde birdenbire acilmasina sebebiyet verdi.

yetmezmis gibi nvidia bir de maxwell release sonrasi AMD ile yarista panikleyip yeni nesil oyun testleri iyi ciksin diye maxwell optimizasyonuna abanip, daha gecen sene satmakta oldugu kepleri ikinci plana atinca is iyice ayyuka cikti.

simdi nasil sivayacaklar cok merak ediyorum. driveri optimize etseler bile bir yere kadar. kepler in yetersizlikleri her zaman siritacak ve optimizasyona omur boyu devam edemezler.

nvidia AMD yi driverlari kotu diye elestirirdi. simdi gorecegiz bakalim onlarinki ayni anda iki chipset optimize etmeye kalkarlarsa nasil olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
hairworks u hic denemeden direk off yaptim. hbao+ acik.

Şunun tam tersini yapıp bi de öyle dene. HBAO görsel anlamda hiç bişey fark ettirmiyor bende, ama hairworks özellikle dialog ekranlarında baya fark ediliyor. Gimmick tabi de güzel bi gimmick

Biraz da burada ağlayayım. Oxenfurta gittim, stepjanla gwent kapışıyorum imba milfgard decki yapmış 10luk archerlar resli archerlar falan, zar zor yendim 2-3 denemeden sonra ve deli gibi sevinçliyim. Derken oyun çöktü. 1 hafta sonra ilk defa....

İnat ettim 1 saat daha gwent oynadık, mulliganlayamadığı bi elde aldım yenneferini.

http://img.photobucket.com/albums/v616/axedice/pati/wuf01_zpsffumikbr.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

quixef said:

Bas TitanX SLI i hocam ya o da mı problem sdf

ben basarim basmasina da, sen 2 tane ps4 u seri falan baglasana bir ara, belki 30fps ustune cikar.

Benim konsolcu oldugumu zannetmesi disinda hatasi yok dogru.

Cok hazircevapmissiniz Namessar bey, ama yanlis yerde atladiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...