Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hakkinizi helal ediyor musunuz?

reyou

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

2 şeyi karşılaştırmak için birden fazla parametre gerektiğini bilmek için einstein olmak gerkemiyor, kalkıp bi de önceki iyi diyene yalaka falan diyen bu durumda ne oluyor siz söyleyin

ikinci dunya savasında ve sornasında bütün dünya aclıktan kırılırken, bakın onlar ekmeğpi karneyle dağıtıyodu akp de yok öle bişey demek makul bir karsılastırma olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

-------------------------
Prof.DR. Recep Akdağ için Hakkınızı Helal Ediyormusunuz?
Cevap : Hayir
Hayır ise Niçin Helal Etmiyorsunuz? : Doktorluk gibi yüce ve onurlu
mesleğimizi memurluk,esnaflık statüsüne getirdi.

ulan memurluk esnaflık kötümü itoğlu it.
/summon forumdaki memurlar esnaflar

burda memur ve esnaf yok
burjuvayız hepimiz
Sosyal ağlarda paylaş

akp geldi geleli sağlık sistemini daha da bozdu.
"ingiltere'nin sistemi çok iyi" diyoruz da, bizim yolumuz amerika sistemi, gittikçe daha kapitalist, daha fırsatçı ve daha paraya düşkün oluyor.

reampage said:

Tam gün yasasından önce doktorlar hem devlet memurluğu yaparken hemde özel muaynanelerinden çuval dolusu gelir elde etmeye devam ediyorlardı.

evet bu bir problemdi, ama yeni sistem bunu düzeltmek yerine daha da kötüye çevirdi.
aksini düşünmek için pembe gözlüklerle bakıyor olmak lazım.

türkiye'de doktorlar çalışmasının karşılığını alamıyor. "nasılsa az para alıyorum, ben bu hastayı kendi muayenehanemde bakarım, kendi istediğim parayı alırım" diye çok doktor vardı.

şimdiki sistem bunu engelleyeyim derken kaş yapayım derken göz çıkardı.
muayenehane sistemini tümden kaldırdı.
"hastanede çalışmıycam ama kendi muayenehanem" olsun deme imkanın yok, bu sistem bunu engelliyor.

illa bir hastanede çalışman gerekiyor, bu da süpermarket açarmış gibi zincir hastane açan zihniyeti beraberinde getirdi.
bu zincir hastanelerin durumu da "hastanede bakmayan muayehanesinde bakan doktor" temasından daha iğrenç şartları beraberinde getirdi.

eskiden günde 20-30 hasta bakan, her hastasına ayrı özeni gösteren doktorlar, şimdi günde 60-90 hastaya bakmak için MECBUR ediliyor.
5 dakikada, 10 dakikada, bir hastaya bakmak ne kadar verimli olur sen düşün...

onu geçtim, herhangi bir iş alanında çalışan kişi bu kadar yoğun çalıştırılamaz, iflas eder. doktorlar buna da mecbur bırakılıyor.

performans sistemi var bi de. performans sistemi yüzünden bazı doktorların nasıl dalavere çevirdiğini bilmek için doktorların arasında olmak lazım.
kamera önünden, hasta olarak gidip bunları farketmiyorsunuzdur tabii.

Trias said:

Hastalık hastası, Çetintaşdan daha ulusalcı kayınpederim bile devletin sağlık sistemineden memnun. Demek ki gelişmiş.

evet, hasta için değişen bişi yok.
doktor bakıyor mu, bakıyor, bitti.
hastayı sadece burası ilgilendiriyor.

işin komik yanı, "demek ki gelişmiş" derken bir yandan doktorlara olan kin, nefret ve saldırılar da arttı. halk doktorlardan memnun değil, karşı çıkıp saldırmayı kendisinde hak olarak görüyor.

demek ki gelişmiş değil, bir yerlerde terslik var.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

sağlıkta ingiltere dövüyor vallahi. hanım rahatsızlandıydı hastaneye götürdük. acilden aldılar 6 tane tetkik 8-9 şişe serum, antibiyotik dayadılar.

hemşireler doktorlar inanılmaz güleryüzlü yardımcı idi. sabah günlük 3 öğün yemeği mönüden seçiyorduk getiriyorlardı vesaire.

üstüne bir de bir hafta daha kullanması gereken antibiyotiği de sevabına verdiler 1 kuruş para almadan krallar gibi bakıp yolladılar.

üstelik bir de ecnebiyiz buralarda.

sağlıkta direkt norveç dövüyor ya. babamın çok yakın arkadaşlarından biri 10 sene öncesinde böbreklerinden rahatsızlandı, hiç düşünmeden norveç'e gitti, orada da norveç vatandaşı oldu. durumu baya ciddiymiş, iki böbreği de alınıyor, yerine kız kardeşinin böbreği takılıyor adamın. ve devlet sağlık konusunda o kadar ciddi ki, adam kendine randevu almadan devlet otomatikman doktoruna, hemşiresine kadar hepsini ayarlıyor vatandaşına. mesela bir ara randevusu yaklaşmış olmasına rağmen hala istanbuldaydı, norveç'ten birileri aradı, randevu tarihiniz yaklaştı hala norveç'e dönüş yapmamışsınız diye. sağlık kontrolüne, randevuna gitmezsen bildiğin ceza yiyormuşsun.

norveç'e kurban olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

5 milyon insandan günde 100 bini doktora gidiyor desek.
sadece istanbul'da günde 1 milyon kişi hastaneye gidiyor.
onlara da randevu sistemini otomatik ayarlayalım, hatta gelmeyenleri tek tek bulup kafalarını kırıp ceza verelim.
AVRUPA YA GÖZÜNÜ SEVEYİM. GİDECEĞİM BU MEMLEKETTEN. ÇOK BOZDULAR.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Myshkin said:

2 şeyi karşılaştırmak için birden fazla parametre gerektiğini bilmek için einstein olmak gerkemiyor, kalkıp bi de önceki iyi diyene yalaka falan diyen bu durumda ne oluyor siz söyleyin

ikinci dunya savasında ve sornasında bütün dünya aclıktan kırılırken, bakın onlar ekmeğpi karneyle dağıtıyodu akp de yok öle bişey demek makul bir karsılastırma olmuyor.

ne alaka bu yazdıgınla? Sağlık sistemi eskiye göre kötü diyebilmek için bi günümüzden bir de akp döneminin başa geldiği zamandan örnek vermen gerekiyor mu, gerekiyor. Hatta sırf tek karşılaştırma değil birden çok karşılaştırma gerekiyor. Anlatmaya çalıştığın şey mantıksız. Ben diyorum ki karşılaştıracaksak adam gibi karşılaştıralım.
Sosyal ağlarda paylaş

karsılastırıcaksak adam gibi karsılastıralım.

var olan hastanalerinin, nkurumlarının satılmadığı, mülkelerinin satılmadığı, bütün mal varlığının özelleştirilmediği, kısa dönemlik bir nakit artısı sayesinde farazi bir refah yasanmadığı dönemdeki sağlık sektörünün durumuyla, bütün bunların olduğu günümüz sağlık sektörünün durumunu karsılastırp "OH NEGZEL!" demiyelim.

adam gibi karsılastıralım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

2000 yılında yengemi kanserden kaybettiğimiz de ,her gün 200 lira uyuşturucu tarzı bir ilaca para verdik 3,5 ay boyunca geçen doktor arkadaşa sordum merak ettiğim için,ilaç 30 liraymış devlet karşılıyor dediğinde hüzünlendim.çok fenaydı abi 2000 öncesi,kan bankasından fahiş fiyata kan alıyorduk hatırlıyorum ki 1 cumhuriyet altınıydı 1 ünite kan...

Usta kusura bakma da siz kazıklanmışsınız bence. Bir ünite kan bir cumhuriyet altını olsaydı ülke nüfusu 75+ milyon olamazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Doktorların "god mode" kapatılınca çıktı bütün mesele.
"ne güsel invul dolanıyoduk, nerden çıktı bu halkında hakları olması muhabbeti" kaynaklı bıdırdanmaların çoğu.
Yaşınız itibariyle belki çoğunuz bilmez ama 80lerde 90larda doktorlar hastaların alayına sittir çalıyordu. Bırak hastaları hasta yakınlarını "lan ne malsınız ha, doktorun odasına böylemi girilir. Geldiğiniz dağa geri gidin" demeleri rutindi.
Ha "şimdi de hastalar doktorları dövsün dimi? la bi git" diye ayar verecek arkadaşlar, o bazı "hastaların" mallığı. Doktora olmasa gidip kasaba, çakkala bakkala saracak elemanlar.
Darısı bi boka yaramayan ama habire "maaşlar yetmiyor, akademik hayatımız kısıtlanıyor vsvs" diye bıdırdanıp haftada 10 saat geyik yapıp 5k+ ücret alan akademisyenlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

"ne güsel invul dolanıyoduk, nerden çıktı bu halkında hakları olması muhabbeti" kaynaklı bıdırdanmaların çoğu.
Yaşınız itibariyle belki çoğunuz bilmez ama 80lerde 90larda doktorlar hastaların alayına sittir çalıyordu. Bırak hastaları hasta yakınlarını "lan ne malsınız ha, doktorun odasına böylemi girilir. Geldiğiniz dağa geri gidin" demeleri rutindi.
Ha "şimdi de hastalar doktorları dövsün dimi? la bi git" diye ayar verecek arkadaşlar, o bazı "hastaların" mallığı. Doktora olmasa gidip kasaba, çakkala bakkala saracak elemanlar.
Darısı bi boka yaramayan ama habire "maaşlar yetmiyor, akademik hayatımız kısıtlanıyor vsvs" diye bıdırdanıp haftada 10 saat geyik yapıp 5k+ ücret alan akademisyenlerde.

Şu mesajı okurken yazan kişi adına utandım resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

niyeki?
kukumemegot felamda yazmadım ama :)

Rewendor said:

navyamphs said:

Şu mesajı okurken yazan kişi adına utandım resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmem kaç sene evvel yine bi yerde benzer bi mevzu dönmüştü.
Mesleklere kutsallık yüklemek konulu.
"ben sanatçıyım bana saygı duyacaksınzı"
"ben öğretmenim, bana saygıda ksur eden çarpılır"
" ben doktorum, şööleyim bööleyim"
la peygamber olsanız beleşe iş yapmıyorsunzu.
"neka köfte oka hizmet" herkesin düsturu ama iş konuşmyaa gelince şehrin azizlerini oynasınlar.
geçti o zamanlar.
serbest piyasa ekonomisi, yiyorsan gidersin açarsın muayeneni. paranın dbibine vurursun. yetemiyorsan "dövlöt bize bamhmayor"
he, oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...