Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

hamsilipilav said:

tam olmasa da büyük yol kat ettiler. ve onun ortaya çıkışı akılcılık ile uyuşuyordu. diğer teoriler destekliyordu vs. pokemonları ne destekliyor? yada allahı?

Abi demagoji yapma. olmadığını düşündüğü şeye "yok" mu diyor bilim?.

Uzaylıların da varlığı kanıtsız. bu yoklar demek mi?

Uzaylilarin olmasi son derece mantikli ve akla yatkin. Ne sekilde olur hucremidir devasa bi sey midir vs bunlar detay ama dunya disi yasam cok olasi ve bence olan bir sey. Ama Allah'in olmasi ayni mantikli sebeblere dayanmiyor iste sikinti orda.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Dworgian said:

hamsilipilav said:

tam olmasa da büyük yol kat ettiler. ve onun ortaya çıkışı akılcılık ile uyuşuyordu. diğer teoriler destekliyordu vs. pokemonları ne destekliyor? yada allahı?

Abi demagoji yapma. olmadığını düşündüğü şeye "yok" mu diyor bilim?.

Uzaylıların da varlığı kanıtsız. bu yoklar demek mi?

Uzaylilarin olmasi son derece mantikli ve akla yatkin. Ne sekilde olur hucremidir devasa bi sey midir vs bunlar detay ama dunya disi yasam cok olasi ve bence olan bir sey. Ama Allah'in olmasi ayni mantikli sebeblere dayanmiyor iste sikinti orda.

"akla yatkın" demek gayet subjektif, bana göre Allah'ın varlığı da akla yatkın.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi işte o i don't know therefore god yaklaşımı diil olay. O inananların bulduğu kısa ve huzur dolu çözüm, meraklı çözümde lets find out.

bak şu çok saçma işte ama anlatamıorm insanlara
"BEN SONUCUNU BULABİLİOSAM BEN Bİ CEVAP ALABİLİOSAM ALLAH YOK HUHHAHA"
Ülen, gerçekten topraktan summon olunmuş olsak, darwinde çıkıp "evet topraktan summon olduk biz" desek, bu sefer de "topraktan çıktığımızı bulduk allah yok" dicektiniz.

çok saçma abi bu. cidden saçma.

Bütün sorularınızı tartışmalarınızı şununla tartın :

Tümden gelim yaparsanı inanan
Tüme varım yaparsanız dinsiz olursunuz.
İki yaklaşım da farklı sonuçlar doğurduğu için ikiside mutlak olarak yanlıştır.

Dedigin sey dinci kurnazligi. Katolikler yapti bunu mesela evet evrim var onu baslatan tanri dediler ama bizim muslumanlar hala evrim yok diyor mesela. Senin dedigin seyi allah ile bilimi red etmeyi muslumanlar yapiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bi mesajı okumadım. hikaye fake %90 saçma detaylar var içerisinde. yok amca cagırmış bu gitmiş öle demiş polis de sallamamış falan. 1 polisi şikayet edebilirdi. 2 öyle bir tartışma sesleri yükseldiği an havalimanında direk polisler müdehale ediyor zaten. dış hatlar bi de imkanı yok böyle olayların
Sosyal ağlarda paylaş

Katip cevap verecek bir sey yok, musluman aleminin boku cikmis durumda, adamlarin kendilerine bile faydalari yok. Eger inanansan ve dinin senin seciminse olmasi gerektigi gibi "bu benimle Allah'im aramda" deyip devam edeceksin.

Hani sen iyi niyetliyken ucununun sana dokunmasi hos degil ama soyle bir ortamda dokunmamasi da mumkun degil, anca utopya da gerceklesecek birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Katip cevap verecek bir sey yok, musluman aleminin boku cikmis durumda, adamlarin kendilerine bile faydalari yok. Eger inanansan ve dinin senin seciminse olmasi gerektigi gibi "bu benimle Allah'im aramda" deyip devam edeceksin.

Hani sen iyi niyetliyken ucununun sana dokunmasi hos degil ama soyle bir ortamda dokunmamasi da mumkun degil, anca utopya da gerceklesecek birsey.

Ya orası öle ona bişey dediğimiz yok müslüman alemi elbetteki şu anda hak ettiği durumda değil ancak bunda biz müslümanlarında kabahati yok değil ....

Ama suç bu savaşta asla tek taraflı değil biz kendi içimizde yaptığımız yanlışlar kadar birde dışarıdan müslümanlara karşı da açıkça bir savaş yürütülmekte
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi işte o i don't know therefore god yaklaşımı diil olay. O inananların bulduğu kısa ve huzur dolu çözüm, meraklı çözümde lets find out.

bak şu çok saçma işte ama anlatamıorm insanlara
"BEN SONUCUNU BULABİLİOSAM BEN Bİ CEVAP ALABİLİOSAM ALLAH YOK HUHHAHA"
Ülen, gerçekten topraktan summon olunmuş olsak, darwinde çıkıp "evet topraktan summon olduk biz" desek, bu sefer de "topraktan çıktığımızı bulduk allah yok" dicektiniz.

çok saçma abi bu. cidden saçma.

Bütün sorularınızı tartışmalarınızı şununla tartın :

Tümden gelim yaparsanı inanan
Tüme varım yaparsanız dinsiz olursunuz.
İki yaklaşım da farklı sonuçlar doğurduğu için ikiside mutlak olarak yanlıştır.

Hayır ama mesela İncir diye bir kitap olsa ve bu kitapta tanrının insanları maymundan evrilttiği iddia edilmiş olsa "Bu kitap çok saçma laan buna mı inanıyosunuz" diyebilecektik.

Anlayamadığınız veya anlamamakta ısrar ettiğiniz kısım da o zaten.
Bilimin tanrıyı yok etmeye çalıştığı filan yok. Tanrının varlığı yokluğu bilimin skinde bile değil hatta(Bilimle uğraşan insanların böyle bir amacı olabilir belki, orasına karışmam, genel anlamda bilim kavramından bahsediyorum). Önemli olan tek şey öğrenmek. Eski çağlardaki insanların kıt bilgileriyle yazdıkları şeylerin insanlık geliştikçe çürütülmesi gelişimin doğal bir sonucu.
Hala binlerce yıl öncesinde yazılan yazılara biat etmek kişinin kendi tercihi, ona karıştığım yok zaten ama sırf -hadi mahmut diyelim- Mahmut adındaki bir adam şu tarihte tanrıyla konuştuğunu iddia etti, öyleyse bu kitapta yazılanlar doğrudur diye gelip bunu genel geçer bir bilgiymiş gibi sunanlarla bilimin bayağı problemi var, o kısmı ortada zaten
.
Cepheleşmenin büyük kısmı da bu yüzden çıkıyor zaten. Adam biyoloji araştırıcak, evrim diye bir model var bütün problemlere cuk diye oturuyor onun üzerine çalışıcak, hıyarın teki gelmiş "saçmalama lan biz maymundan gelmedik tanrı bizi topraktan yarattı". Adam çıkıp evrimi bir parça daha kanıtlayacak bir buluş gerçekleştirdiğinde din-bilim çatışması diye cepheleşmeye başlıyorlar sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...