Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bulmaca oyunları

chrome

Öne çıkan mesajlar

Bu gündEn itibaren bu konu altında sizinle çeşitli bulMacalar, çözülmesi gereken şifreli mesajlar, uYdurduğum dillerden ipuçları ile yapılması gereken tercÜmeler paylaşacağım. Doğru cevaba ilk ulaşan kişiye de ödül olarak her defasında iban numarasına 10tl göndereceğim. ücret sembolik, amaç eğlence. aynı şeyi dilerseniZ siz de yapabilirsiniz bu başlık içerisinDe.

İşte başlıyoruz...
----------------------
İlk bulmacayı bu akşam soracağım. Bilesiniz diye kolay soracağım. Google a abanarakta bulunabilir.

1953 te bu sitenin atalarından birinin türünden iki tanesinin kovaladığı bir tür, kovalananın gÖlgede kalmak için kullandığından esinleneRek adı verilmişTir. Gözümüzün önündedir, geçmişi hep bizimledir. Kardeşleri de öyle. Sizden bilmenizi istediğim ise bu gün onun bize gösterdiği hali ne?
---------------------

Becerebilirsem ileride chain da yapıcam. Güncel olanı bilmek için öncekileri de çözmek yada öncekilerden faydalanmak gerekecek. Tutarsa ne ala. Haydi yavrum çipetpet...
Sosyal ağlarda paylaş

galaksinin adını bildiniz doğru.
ama benim sorum galaksinin adı değil. ona dikkatinizi çekerim.
doğru cevap 28 milyon yıl önceki hali olacaktı.
fakat cevabı yarım olarak doğru kabul ediyorum.
gönder i ban numarasını ödülün yarısını tahsil etmek için.

bir sonraki soruma hazırlanayım ben de artık. bu defa biraz daha zorlaşacak ama...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...