Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray Üniversitesi'nde yangın

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

ok :D
kitap okuyan biseksüel rpsi yapmayın

shittier taunt yemem boşunada kasmayın,o kadar değerliyse kitapların git adam gibi korunaklı bi yere bağışla ya da daha iyi muhafaza etokuldaki kütüphanene replika bırak ahşap binaya müdahele belli zaten,yangın çıktı kitaplar yangı QQ ?
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Fin said:

said:
"İlber Ortaylı: 'Kütüphanedeki arşivlik kitaplar kül oldu. 6 binini ben bağışlamıştım. Çoğu bir daha bulunamayacak nitelikte'"

şu mallık baya eşi benzeri olmayan bilgi mi vardı içinde sanki sdf ,can kaybı olmaması bile başarı.

bu adam efsane ya
bilerek mi yapıyo acaba çocukken ilgi eksikliği mi çekmiş merak etmeye başladım fds

>INTERNET ATTENTION SEEKING
Sosyal ağlarda paylaş

Trollük öyle kolay bir şey değil, bir zeka pırıltısı bir nokta atışı yapabilme yetisi gerektirir. Siz yapamıyorsunuz, olmuyor. Trol olacam diye odun olup çıkıyorsunuz. Daha kötüsü insanlar beceriksizliğinizden tiksinince trollediniz de kızdılar sanıp seviniyorsunuz aklınızca. Bakın forumda 1-2 tane başarılı trol var onları izleyin, ama kendiniz denemeyin, siz ona yetemiyorsunuz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşların paçalardan akmaya başlamış artık cehalet. Evet, bilgi değerlidir; ancak tarih de değerlidir arkadaşlar. Öğrenin bunları. Ve bir tarihçi veya doğru düşünebilen bir insan tarihi kitapların yanmasına içerikleri için üzülmez, çünkü içeriklerinin bir kopyası alınmıştır genelde. Tarihi kitaplar; ki muhtemelen çoğu el yazmasıdır; yandığı için üzülmemek, o kitapları gereksiz görmek aynı "artık sultan kıyafetlerini giyen yok nasılsa, atsak da olur.", "üzerinde değerli taş olmayan antika kılıçların değeri yok pek tabi." demeye benzer. Belki bu örnekten anlarsınız ne kadar saçma, ne kadar cahilce bir düşünce olduğunu. Tarihi bir objeye, onun modern kullanım seçeneklerine göre bakmaktır. Ha, aynı zamanda GSÜ'nün vizyonsuz, kaypak (hatırlarsınız belki 1 ay önceki ODTÜ olaylarından sonraki açıklamalarını ve daha sonra olanları) rektörü Ethem Tolga'nın da düşünceleridir bu. "Herşeyin yedeğini aldık, kaybımız yok." demiş şimdi de, rezil herif.

Korumalı bir yere koysunlar argümanına gelince. Bunu düşünen arkadaşlar için de önce buna İlber Ortaylı'nın muhtemelen sizden daha iyi karar vereceğini söylemek isterim. Ayrıca şunu söylemek gerekir ki, tarih illa ki camekanlar ardına konmuş elmaslardan, kamalardan, kitaplardan ibaret olmamalı. Biraz erişime açık olmalıdır. Ki zaten herkes o kitapları müzeye bağışlayacak olsa, müzelerin arşivlerinde çürüyeceklerdir o kitapların çoğu, sergileyecek yer yokluğundan. Siz belki elinizde tarihi değeri olan bir obje tutmayı gereksiz bulabilirsiniz, ama bir çok insanda hayranlık uyandırıyor bu. Son olarak da söylemek lazım, haberiniz olmayabilir ancak bir çok üniversitenin kütüphanesinde vardır tarihi kitaplar. GSÜ'ye has birşey değil yani. Herşeyi geçtim, muhtemelen duysusal olarak da bağlı olduğu kitapların (başka bir obje de olabilirdi) yanmasına üzülen bir adamın samimiyetinden şüphe etmek saçmadır.

Bir de Beril hocaya çok takıldım ben:

Beril hocanın saçmalığı

http://www.youtube.com/watch?v=-ofWTLGpCz0

Uluslararası İlişkiler'de okumadığım için tanımam etmem Beril hocayı. Nasıl bir insandır bilmem de. Ayıp etmiş yahu şurada. Tayyip Beyefendi'yle röportajı kapınca sevinmiş, unutmuş hemen üniversitesini gibi geldi. İnşallah ben yanlış anlamışımdır. Üniversitesi yanan, 2 gün önce içinde çalıştığı oda yanan bir hocaya da böyle çocuğa şeker verir gibi bir teklif yapan Yiğit Bulut'u zaten Allah'a havale etmek lazım.

Neyse GSÜ'nün statüsü Fransa'yla Türkiye arasındaki özel bir anlaşmayla belirli benim bildiğim kadarıyla. Tam ayrıntılarını bilmiyorum tabi ki. O yüzden otel motel olacağını zannetmiyorum. Eğitim vakfı aslına uygun restore edecektir de, ne kadar yakın olursa, o kadar iyi olur. Lakin İstanbul'a döndüğümde o halde görmek istemem üniversitemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Saykoleo said:

Beril hocanın saçmalığı

Yok abi bence sen yanlış anlamışsın. Sonuçta adam bir teklifte bulunuyor Beril Dedeoğlu da çıkıp sie diyecek hali yok davetine teşekkürle karşılık veriyor. Şahsen ben böyle anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

xieon said:

Saykoleo said:

Beril hocanın saçmalığı

Yok abi bence sen yanlış anlamışsın. Sonuçta adam bir teklifte bulunuyor Beril Dedeoğlu da çıkıp sie diyecek hali yok davetine teşekkürle karşılık veriyor. Şahsen ben böyle anladım.

Dediğim gibi tanımıyorum Beril hocayı. Yanlış anlamış olabilirim yani, hata bendedir öyleyse. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yökün bile bu işte suçu var, özel bir eğitim kurumunda çalışıyıorum sadece şu işler için yani yangın alarmları bakımı + yangın tüpleri dolumu gibi şeyler için ayda binlerce lira para harcıyoruz.

ve milli eğitim bakanlığıda özel olduğumuz için yılda 1-2 kez random teftişle kontrol ediyor bakımlarımızı yani mecburi ama gel gör devlet kurumları için böyle bir şey yok(muş) tabi.

ayrıca okul bünyesinde 2 ayda bir random yangın tatbikatı yapıoruz bu işler he teftiş alınta olan şeyler.

O yüzden bu işin sorumlusu uni'nin sorumlusu kimse odur rektörün suçudur tamamen yangının neden çıktğı önemli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bina ahşap değil kagir onu düzeltmek isterim başta, sadece kat araları ahşap; kolonlar değil.
Ayrıca binanın mülkiyeti Kültür Bakanlığı'nda, atıyorum herhangi bir değişikliklte vs. izin alma prosedürleri uzundur.

Bizzat Atatürk tarafından Galatasaray'a armağan edilmiş bu yapı, uzun yıllar ilkokula üstelik sobalı olarak hizmet etmişti.
Bana göre en başta yangının içeriden ilerleyeceğini tahmin edemeyen itfaiye, zira millet yangın söndü diye bakarken çatıda parlamış bir anda, yani çatı yanıyor; bunlar aşağıdan anlayamıyorlar, ardından görevlilere gerekli eğitimi veremeyen üniversite yönetimi suçludur.

Kütüphane dediğin şeyi nereye koysan yanar, ancak belki çelik kafese falan koyacaksın. 20. yüzyılın başında taş bir bina olan Galatasaray Lisesi de kimya laboratuarından başlayan yangınla ağır hasar görmüş, 2 yıl öğretime ara verilmişti. Üstelik o yangında kül olan kütüphanede, 3. Napoleon tarafından armağan edilen kitaplık başta olmak üzere bir sürü değerli kitap bulunmaktaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vali: Ülkemizde yok. Türk Hava Kurumu başta olmak üzere bu tür yangınlara müdahale edebilecek söndürme helikopterleri ve uçakları olan kurumlarımızda gece müdahale imkanı yoktur. Bunun çok açık bir şekilde bilinmesi lazım.

İstanbul gibi 15 milyon nüfuslu bir metropolde nasıl olurda gece müdahale edecek helikopter imkanı olmaz. Üstelik de bu şehir büyük bir deprem bekliyor. Demek ki deprem karanlıkta olsa, insanlar yanarak ölecek. Ulan milyon dolarlık zırhlı araçlara bineceğinize helikopter alın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...