Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 4

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Dany biraz kendini geliştirirse gayet iyi adam. Sezon başında alınabiliyorsa mutlaka Chivu alınmalı diyordum, şimdi sorsanız yine aynısını derim.

Ama Dany deli gibi hızlı bir adam, çalım yediği adamı koşup tekrar yakalayabiliyor. Tek müdahaleleri bayağı iyi, faul olmayacak şekilde ancak kötü hakemler sağolsun zaman zaman faul çaldıkları halde iyi müdahalelerle topu almayı başarıyor, vücudunu çok iyi kullanıyor. Bu açıdan çok sağlam bir defans.

Ama Dany'nin iki büyük eksiği var:

1- oyun okuması zayıf, görüşü zayıf. Yani yetenekli hızlı bir forvetin ne yapacağını tahmin edip kademeye giremiyor asla. Kademe anlayışı bozulunca da sıradan bir Anadolu takımı bile 2şer 3er golü bırakıyor kalemize.

2- Markajı bir defanstan beklenmeyecek kadar kötü. Çok adam kaçırıyor, özellikle duran topta dengesiz.

İkinci söylediğim zamanla geliştirilir, pozisyon bilgisi sonuçta, altyapı işi biraz. Yalnız ilk söylediğim doğuştan gelen, küçüklükten yerleşen bir durum, onu geliştirmesi bayağı zorlayıcı olacaktır, ve çok sıkıntı yaratan bir eksik o.
Sosyal ağlarda paylaş

sneijder hagi olmak istiyorum demiş dendiğinde dalga geçenler ne düşünüyor acaba sdfs

yalnız sneijderin galatasarayı tercih etmesinin sebebi snaırım sevgi eksikliği lan.hani ben o kadar başarılı işler yapıyorum ama bi el üstünde tutulmadım türkiye ye gidip sevilmek istiyorum diye düşünmüş olabilir.hani bir takıma gidip direk 1 numaralı yıldız olmak var.ya da diğer yıldızlar arasında sıradan kalmak var.

baktıgın zaman katar misali para da almicak.

umarım başarılı olur.karı koca baya profesyonel ve samimiler.

sneijderin ıslıklandığını ya da gazetelerde topçu diye aldık tost makinesi çıktı haberleri görürsem üzülürsüm sfds
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Hamit'in orta sahanın ortasına çekilmesi konusunda beklenti içerisindeyim. Olmuyor işte kanatlarda bu adam. Selçuk-Melo-Hamit önlerinde Sneijder güzel olur gibi gözüküyor. Ama 8m Euro ya alınmış bir Ambrabat varken kanatlar olacaktır. Zamanında efsane olmuş 4-3-1-2 yerine 4-3-3 oynayacak gibiyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

tamami ile kendi fikrimi söylüyorum, sezon sonu riera şutlanır talibi çıkarsa, sözleşmesi devam ediyor mu bilmiyorum ve dany sol bek'e evrilirse gayet iyi iş yapabilir, deli ibo modeli hızlı kanat beki işte mis. eminim bir sabriden iyidir ortalarıda sdfs.

ulfaluji 1 sezon daha oynamak isterim diye açıkladı gs tv geçenlerde, eğer klüp isterse diye de ekledi. yani adam bu sezon yattım bu klübe 1 sezon borcum var. onu ödemek istiyorum dedi özetle. 1 sezon daha semihi yetiştirse mis, yada serdarı falan alsalar o da iyi olabilir.

semihe liderlik yapacak biri lazım diyorsunuz da, bu saatten sonra semihe ya urfalı liderlik yapabilir, yada çok üst düzey bir savunmacı gelmeli yanına. adam dany sağolsun savunmada bir sürü şeyi kontrol etmeyi de öğrendi urfalının yaptığı tipten işlerle. eboue sezon başı yaşadığı milli takım travmasını net atlatamadı halen. umarım milli ara bu kez iyi gelir. resmen yokları oynuyor bu sezon.

amrabat konusunda da walla birileri kafasına mı vurur ne yapar bilemem ama biraz çevresine bakarak oynamalı. ardaya uyuz olurdum zaman zaman ama en azından çevresini görebilen oyunculardandı. yanından riera koşuyor boşa halen içeri doğru çalıma giriyor yetersiz amrabat deliriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Dany biraz kendini geliştirirse gayet iyi adam. Sezon başında alınabiliyorsa mutlaka Chivu alınmalı diyordum, şimdi sorsanız yine aynısını derim.
Ama Dany deli gibi hızlı bir adam, çalım yediği adamı koşup tekrar yakalayabiliyor. Tek müdahaleleri bayağı iyi, faul olmayacak şekilde ancak kötü hakemler sağolsun zaman zaman faul çaldıkları halde iyi müdahalelerle topu almayı başarıyor, vücudunu çok iyi kullanıyor. Bu açıdan çok sağlam bir defans.
Ama Dany'nin iki büyük eksiği var:
1- oyun okuması zayıf, görüşü zayıf. Yani yetenekli hızlı bir forvetin ne yapacağını tahmin edip kademeye giremiyor asla. Kademe anlayışı bozulunca da sıradan bir Anadolu takımı bile 2şer 3er golü bırakıyor kalemize.
2- Markajı bir defanstan beklenmeyecek kadar kötü. Çok adam kaçırıyor, özellikle duran topta dengesiz.
İkinci söylediğim zamanla geliştirilir, pozisyon bilgisi sonuçta, altyapı işi biraz. Yalnız ilk söylediğim doğuştan gelen, küçüklükten yerleşen bir durum, onu geliştirmesi bayağı zorlayıcı olacaktır, ve çok sıkıntı yaratan bir eksik o.

Rew naaptın ya adam kalesi önünde çalım atıyor, forvetin tepesinden top aşırtıyor türlü şebeklik yapıyor, derdi show-reklam, fandımentali zaten sıfır, sadece hızı var gerisi yok Bienvenunun defans hali işte, geri gider Anadoluya 1 seneye.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

tamami ile kendi fikrimi söylüyorum, sezon sonu riera şutlanır talibi çıkarsa, sözleşmesi devam ediyor mu bilmiyorum ve dany sol bek'e evrilirse gayet iyi iş yapabilir, deli ibo modeli hızlı kanat beki işte mis. eminim bir sabriden iyidir ortalarıda sdfs.

ulfaluji 1 sezon daha oynamak isterim diye açıkladı gs tv geçenlerde, eğer klüp isterse diye de ekledi. yani adam bu sezon yattım bu klübe 1 sezon borcum var. onu ödemek istiyorum dedi özetle. 1 sezon daha semihi yetiştirse mis, yada serdarı falan alsalar o da iyi olabilir.

semihe liderlik yapacak biri lazım diyorsunuz da, bu saatten sonra semihe ya urfalı liderlik yapabilir, yada çok üst düzey bir savunmacı gelmeli yanına. adam dany sağolsun savunmada bir sürü şeyi kontrol etmeyi de öğrendi urfalının yaptığı tipten işlerle. eboue sezon başı yaşadığı milli takım travmasını net atlatamadı halen. umarım milli ara bu kez iyi gelir. resmen yokları oynuyor bu sezon.

amrabat konusunda da walla birileri kafasına mı vurur ne yapar bilemem ama biraz çevresine bakarak oynamalı. ardaya uyuz olurdum zaman zaman ama en azından çevresini görebilen oyunculardandı. yanından riera koşuyor boşa halen içeri doğru çalıma giriyor yetersiz amrabat deliriyorum.

Stoperden dönme sol/sağ beklerden bi cacık olmuyo genelde. Riera baya iyi şu sol bekte, gönderilirse yeri çok zor dolar.
Sosyal ağlarda paylaş

rierayı umarım göndermezler ya

adamın o yeniden doğuşu ve takımda şuan en temiz top oynayan olması müthiş.

sneijderin ilk antreman görüntülerine baktım biraz.melo ve riera ile kaynaşmış gibi.muhtemelen muslera ile de yakın olcaktır.

sınıfa yeni gelen cocuk gibi.ztn ufak tefek.suratı da bildiğin sevimli admaın sfds
Sosyal ağlarda paylaş

Dany'nin sadece hızı var gerisi yok demek Dany'nin omuz omuza hiç top kapmadığını söylemek gibi bişe. Ki onu da her maç 1-2 defa yapıyor.

Terim'in yapmaya çalıştığı şeyi anlıyorum. Sezon başında Dany transfer edilirken (bence) Semih'in ve Melo'nun yedeği olarak transfer edildi. Gaziantep'te hem ön libero hem de defans oynuyordu zaten. Ujfa sakatlanınca Cris'in aynı rolü üstlenmesi beklendi ama dürüst olalım Ujfa'nın tırnağı olamadı adam.

Terim defans hattında 1 tane tecrübeli oyun kurabilen bir adam arıyor (bkz. Popescu). Yanına da takım önde oynadığı için arkaya kaçmayı deneyecek sprinter forvetleri engellemek amaçlı hızlı bir adam kullanacak. Takımın bu seneki defans hattında ise 2 tane hızlı defans var ve bu sorun çıkartıyor.

Aslına bakarsanız... Bunu yazınca zuhahahaha şeklinde bir yığın tepki gelebilir ama bunu göze alacam. Takımın defans hattı bence yazıldığı kadar patates değil. Daha doğrusu geçen seneden daha patates değil. Göz var nizam var takım o kadar gol yiyor nasıl patates değil derseniz takımı eksik değerlendiriyorsunuz derim. Şu yüzden;

Galatasaray geçen sene hücuma çıktığı zaman üretici oynuyordu. Elmander, Necati, Selçuk 3lüsü topun hücum hattında etkili bir şekilde kalmasını sağlıyordu. Takımın iyi hücum edebiliyor oluşu rakibin hem daha az kontratak fırsatı bulmasını hem de defansta ciddi efor harcamasına neden olurdu. Bu sene takım hücumda o kadar durağan, etkisiz, amaçsız, anlamsız oynuyor ki; defansta efor harcamayan ciddi bir tehlike yaşamayan her takım "Kontraataktan golü nasıl buluruz?" düşüncesine giriyor.

Eminim ki bu takımda Necati-Elmander-Selçuk 3lüsü oynamaya devam ediyor olsa Ujfa'nın eksikliği çoook daha az hissedilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...