Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vapurdan atlarken denize düştü.

Killer

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

Korax said:

Her olaydan sonra surda bilim adami elestirmen gibi söyle tutsa böyle olurmus, söyle cekse yaparmis falan kritize etmeniz yokmu (td) Su konuya yazanlarin cogu 1 kere su tarz bi durumla karsilasmismidir hayatinda merak ediyorum.

ee bizim görevimiz değil ki bu zaten.tabi ki hayatımızda böyle bir olayla karşılaşma ihtimalimzi düşük o yüzden oraya güvenlik koyuyorlar. ama işte yoldan geçen herifi güvenlik diye alırlarsa

Oraya hangi adami alirlarsa alsinlar videodaki ayni sey olabilir. O an ne yapacagini bilemeyebilir herkes. Hengame cikiyo direk zaten tipik turk insani. Yani saniyomusunuzki sunun gibi biseyin aynisi avrupada amerikada olsa adami helikopterle falan cikarirlardi aradan? Ha kaptan mallik yapip tam gaz vermezdi belki. Adamin basip kaydigi yerde kaydirmaz sticker falan olurdu yada nebiliyim. Ama netice olarak orada guvenlik olarak duran adam "gemiyle iskele arasindan adam cekime" egitimi almazdi emin ol yani. Oturup film izler gibi kritik yapiyosunuz, bi patlamis misiriniz, bi de kirmizi masa direktörlugunuz eksik.

aquila said:

keslan.

karsilasirsak diye hazirlik yapiyoruz.

hazirlan bolca, tr'de her an lazim olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

İskeleden iniyor zaten ama adamın ayağı kayıyor yağışlı havada, çocukluktan beri sevmem vapurdan inmeyi bu olayın olma ihtimali gelir aklıma hep, sonunda olmuş ve de izledim maalesef.

Sene 2013 hala şirketi hayriye vapurlarında açılarak yolcunun basacağı köprü olacak kapaklı yapıya geçilmedi, ulan arabalı vapurlarda sittin senedir var işte şunada uygulasanıza, yazık olmuş adamcağıza.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamın yaptıgında ilginç bişey yok, hele istanbul insani için, 5 metre ilerde üst/alt geçit dururken yoldan gecerek hayatını tehlikeye atanla ayni.

neden ? cünkü istanbul insani hep acelesi var

ha olayin sacma kısmı adam dustukten sonra yasananlar, o can simidinin adam ölmeden 3 saniye önce atılması,
Sosyal ağlarda paylaş

Adam onundeki mal kariya carpiyor,sonra ayagi kayiyor,uyuz olurum bende soyle kalabalik bi yerden cikarken, yavas yavas uyuzca yuruyenlere.Herifin Kafasi da kanlar icindeydi ilk dustugunde,belliki carpmis kafayi duserken.Yalniz o soguk suda 10 sn de kendine gelmistir.Bu kadar sansizligin uzerine ordaki 4-5 basiretsizin yuzunden canindan olmus.Kaptan muebbet almali bence.Motoru calistirmadan da kurtarabilirlerdi herifi.
Sosyal ağlarda paylaş

darwin odulleri direk, hayir vapurun her yerinde yaziyor ISKELE VERILMEDEN INMEYIN, ISKELEDEN ININ diye, kacinci olum bu artik ve hep ayni olay

iki dakika bekliycen iskeleden inicen yavas yavas, yaslisi var bunun, sakati var, embesili var, kendini lord zannedeni var, 10-15 yasinda alismis olmak lazim insanalrin embesil oldugu gercegine

yeni vapurlardaki otomatik genis iskele cok sahane ama iskeleler uymadigindan gene boktan tahta iskele veriyorlar hala, butun eski vapurlardan kurtulmak lazim artik yani baska cozumu yok bu isin
Sosyal ağlarda paylaş

dün denk gelip izlemiştim videoyu da bu kadar beceriksiz ve mal dolu bi vapur nasıl oluyor şaşıyorum. bi tane mi kafası çalışan adam yok orda. ilk başta adam düşünce görülemiyor, direk gitti falan sandım da bildiğin duruyomuş orda. çöz halatları, it gemiyi açılır zaten kenardan. sonra da alırsın adamı, adam panik falan da yapmamış orda, kurtarılmaya gayet müsaitken göz göre göre gitmiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Oraya hangi adami alirlarsa alsinlar videodaki ayni sey olabilir. O an ne yapacagini bilemeyebilir herkes. Hengame cikiyo direk zaten tipik turk insani. Yani saniyomusunuzki sunun gibi biseyin aynisi avrupada amerikada olsa adami helikopterle falan cikarirlardi aradan?

Abi nasıl ya, oraya aldıkları adamın karşılaşacağı en olası tehlike durumu gemiye inip-binerken yaşanacak denize düşme. Bu durumda ne yapılacağını bilmiyorsa o adamın işi ne orada. "hangi adam olursa olsun ne yapacağını bilemeyebilir" demek çok yanlış, dediğin kişi herhangi biri değil, oradaki görevli. güvenliği geçtim, orada halat bağlayan adamlar bile bilmeli bi kazada napması gerektiğini.

bi de, helikopter ne alaka.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

cinayet aga, vapur neden durmuyor yani ara gazı vermiştemi açılmış öle, ne bilim o simit nie öle geç atılıyor, adam ordaki lastiğe tutunabilse bile yaşardı. yazık günah yaw

Evet tabii ki vapur O sayede açılıyor. 50 tonluk kütleyi insanlar iterek mi açacak?
Sosyal ağlarda paylaş

kaptana ehliyeti bakkaldan vermedilerse motorun çalışır vaziyette iken yakınındakileri çekme özelliğini söylemiş olmaları lazım. geçtiğimiz yıllarda adamın biri intahar etmek için bu yönteme başvurdu. motor çalışıyorsa vakum gibi herşeyi çekiyor içine. bunu ben bile biliyorum kaptan bilmiyorsa yuh diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kurtarma kismi tamam direk failda ama adamin denize dusmesi tamamen kendi sucu

insanlar embesil canlilar, her canlinin bir numarali gudusu hayatini surdurmek olmali eger beyinde fatal bi error filan yoksa, ACELEM VAR gibi eften puften sudan bir bahane ile hayat riske atilmaz.

bu eski vapurlardan artik kurtulmak lazim, "hayat kendi hayati, kendi dusunsun" zihniyeti ile olmuo bu isler

bakin ornek veriyim, bizim maltepe sahilde yapay ada yapiyorlar diye harfiyat kamyonlari teror estiriyor su anda, mahalleli imza toplayip belediyeye yaya gecidi yaptirdi iki adim yurumemek icin herkes eski usul kosturarak geciyordu, gecen belediye geldi kocaman tel duvar ordu yolun ortasina simdi mecbur gecite kadar yurumek zorunda kaliyorlar

onlem boyle alinir iste

vapurda gecen on taraftan iskele vermediler haydarpasada, o sokulen korkulugu yolcu geldi soktu kenara koydu zipladi indi, oraya basit bi kilit koysalar bu olmicak iste, korkulugu akil etmis onu edememis
Sosyal ağlarda paylaş

gerizekalı kaptan motoru çalıştırıyor bu nasıl bir cahilliktir ulan kimsemi elini uzatmaz öle mal mal izlemişler adamı kendi haline bırakmışlar. bu anca türkiyede olur başkada bir yerde olmaz düştüğünü gören kadınlar görmemezlikten geliyor allah binbir türlü belalarını versin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...