Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Factory Farming in 60 seconds

fede

Öne çıkan mesajlar

sonuna katılmıyorum.

vejeteryan değilim, ama hayvan haklarını sonuna kadar savunan biriyim. elimden geldiğince de sokak hayvanlarına, en azından yakın çevremde, yardımcı olmaya çalışırım.

et, süt, yumurta yememek saçma bir fikir. öyle bir dünya yok yani. yanlış olan kurban bayramı ve bu video'daki horzbu çocuklarının hayvanları telef edişi. adam akıllı şartlarda, hayvanlara en az acı çektirilen yöntemlerle yapıldığı sürece buna karşı çıkmayı biraz mantıksız buluyorum. sebze, meyve ile hayat geçer mi geçer, fakat yaşam kalitesi düzgün beslenme ve sağlık açısından belli bir yerden sonra düşer.

bunun dışında, yunusların avlanması, fillerin dişlerinin sökülmesi, kürk ticareti gibi konuların tamamen önüne geçilmeli, çünkü yalnız ve yalnız insanların zevkleri uğruna yapılan işler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kurban bayramı çok reröre diyen arkadaşların senede 1 kere et yiyen bi aileye bi fikirlerini açıklamasını istiyorum
edebiyle kesildikten sonra kurbanın mantığı zaten eti dağıtmak ki türkiyede bu çok güzel uygulanıyor
saçma araplar gibi kesip yere gömmüyoruz

ha türkiyedeki her şey gibi denetlemesi yok
herkes kendini kasap sanıyo felan

videoyuıda izlemedim ama ilgilenmiyorumda
hayvanlara böle işkence ediliyo şöle işkence ediliyo
et yemeyin felan
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

endustriyel ciftlik hayvanlarinin yasadigindan haberi yok, öldüğünü ne bilsin.belki zevk bile aliyorlar o sirada.
etkilenmeyin hemen

bence sorun endüstriyel çiftliklerde hayvanların yaşama koşulları.

hayvanlar belirli bir olgunluğa gelmeden kesilmemeli. yaşama ortamlarında doğal ortamlarına yakınsayacak rahatlıkta, belirli bir standart olmalı. ve kesim işlemi en acısız biçimde yapılmalı.

ne bileyim, hala insan dışındaki canlıların da mümkün olduğunca iyi bir yaşamı hakettiklerini düşünüyorum.

illa bir şeyleri sıraya koymaya gerek yok. hem insan haklarının savunucusu, hem de hayvan haklarının savunucusu olabilirsiniz. eğer ki hayvanların da hakkı olduğunu düşünüyorsanız.

videoyu izleyemiyorum buradan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu vidyo cok yanlis yonlendirici. Babasinin sut ciftligi olan bir kiz arkadasim olmustu, baba tarafindan kendi akrabalarim sut satiyorlar firmalara. Babamin tavuk ciftligi olan muvekkilleri var. Biliyorum hepsini, sartlarin duzgun oldugunu soyleyemem, buyuk fabrikalarda hayvanlari kucuk yerlere sikistiriyorlar; ama bu kadar korkunc degil. Hayvanlara iskence etmiyorlar. Buna yakin bile degil kucuk bir azinlik disindaki yerler Turkiye'de. Onlari da ucuncu agizdan duydum sadece, gormedim hic.

Ozellikle hayvan fabrikalarinin bizde azinlik oldugunu dusunursek, genelde kucuk isletmeler yapiyor bu isi (dedigim kiz arkadasinki gibi) ve onlar duzgun tutuyorlar hayvanlari, bu vidyodakilere kiyasla elysium hatta Turkiye'nin durumu.

Yurt disindaki agir kapitalist, koy yasamini terk etmis yerleri bilmiyorum ama bizde boyle degil. Eger yine de etik davranacagim diyorsaniz kasaptan alin, sutcuden alin; paket almayin. Otesine gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

bu arada fabrika hayvanları olmasın
butun urunler organik tarım olsun diyen arkadaslar taş toprak yemeye alışsın
onnar olmadan 6 milyarlık dünya nüfusunun %20sini anca besleyebiliyosun cunku

bu baska bir konuda, dünyada asırı fazla kırmızı et tüketimi var,
Sosyal ağlarda paylaş

tartışma henüz kıvama gelmedi ya

nerde o hayvanseverseniz et yemeyinciler. hala gelmemişler sdfs

geçen cemil ipekçi çıkmış ben kürk giyerim çünkü et yiyorum diyordu

biri de çıkıp E BE KODUMUNUN diyemedi.

sopayla dövüceksin
Sosyal ağlarda paylaş

vejeteryanların mantıkları çok saçma. et yemiyolar canlı diye, bitkide canlı. yediği ıspanakların kanı akmıyo yada bağırıp çağıramıyolar diye öldürüp yemek normal mi oluyo onlara göre?

milyon defa söylenmiştir bu benim dediğim ama daha bi kere cevap göremedim bunla ilgili. o yüzden yazdım tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...