Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Joyetech cuboid ve crius rta v3 siparişi verdim ilk defa girişiyorum e-cig işine. Pilleri ayrı sipariş verdim (Samsung 25R) ama geç gelecek herhalde tr den almayı düşünüyorum. Ucuz ve güvenilir pil satan bir yer var mı? Gerekli tüm malzemeleri aldım heralde crius da coili kendimiz yapıyormuşusuz. Başka almam gereken birşey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

@Bright Yok ciğere çekerken subohm ile daha rahat olur lakin naut ile olmaz hava kanalı küçük boğazını yakar yeterince hava girip buhar dağıtım oranını arttırmadığı için o yüzden direk ciğere çekerken subohm tank olması lazım yani subtank tam uygunken naut ağızdan ciğere çekim için uygun.

@hayspat Güzel combo olmuş r80 söylemiş olmasaydım bende cuboid alacakdım.
Sanırım piyasadaki en ucuz yer burası samsumg 25r için
Sosyal ağlarda paylaş

hayspat said:

Hiç işi bilmeden RTA atomizer aldım umarım tel sarması falan sıkıntı olmaz :D
Kendi likitimi kendim yapayım diyorum alet gelene kadar 3 hafta sürecek zaten. Bu nBase'lerde pg ve vg zaten var ayrıca almam gerekli mi?

Keşke direk sarma işine girmeseydin çoğu kişi görüyor videoda aa diyor ne kadar kolay bu hemen yaparım fakat çoğu farketmiyorki ufakda olsa bi alışma öğrenme curve var bide kendin saracaksan modun ohm okuduğuna emin ol yada ohm meter al
Seyreltmek için alabilirsin PG ve VG

@Bright buharistan ve rainvape de güzel likitler var nbase felanda var kendin yapmak istersen yukarıdaki pg ve vg harici aroma da alacaksın başlangıç olarak 30% pg 65% vg 5% aroma olarak dene duruma göre arttırırsın aroma da var o dediğim yerde (1 hafta dinlenmesi lazım likitin aromanın dağalması için karanlık bi yerde sakla ara ara çalkala)
Sosyal ağlarda paylaş

@Bright yok süper duruyor

@bombilo Vape giriş 101 :
iJust 2 + Yedek Coil
Alet geldiğinde içindeki coili çıkarıp bu aldıklarından bitane takacaksin (içinde gelen 0.3 ohm ilk başlayana sıcak gelir)
2600 Mah alet tank da 4.5 ml sabahtan akşama kadar dayanır üstünde sadece 1 tuş var onuda basık tutunca ateşliyor
kapatıp açmak içinde 3 snyde 5 kere basıyorsun
1 tane micro usb girişi var oradan şarj oluyor ister kendi şarjını kullan ister herhangibi 5v 0.5-1a micro usb smart phone şarjı kullan (Samsung felan olur)
Coillerin ömrü 2snyde bir zincirleme çekim yapıp yakmazsan minimum 3 hafta ile 1 ay (sonra likitin tadı az gelmeye başlıyor)
Google ve Youtubede 1231321321 tane post ve video bulabilirsin bi sorun olursa.
Bok gibi ucuz Alet+coiller toplam 100 liranın altında
50 lirayada 1+ litre likit yapabiliyorsun minimum 3-4 ay götürür
oh mis
hazır alacam dersen buralar Likitvari ihtiyacını görür.
Rainvape,Buharistan
Sosyal ağlarda paylaş

topiği hiç okumadım hayatımda bir fırt çekmemişimdir dherhangi bir kaynaktan duman (mangal dumanı hariç) o yüzden hiç okumadım.
topik hep en başlarda durduğuna göre baya baya araştırmışsınızdır, yükske ihtimalle ideal tavsiye vereceksiniz.

ofiste bitane arkadaş var. fosur fosur günde min 1 paket içiyor. YERİNİ TUTMAZ ABİ gözüyle bakıyor elektronik sigaraya,
ama kapalı ortamlarda işi varken veya uzun süre dışarı çıkamayacakken denesin bitane almayı düşünüyoruz.

önyargısı olan adamın bir fırtta kenara atmayacağı, yurtiçinde satılan(sipariş çabuk gelsin) ideal bir alet + kartuş vs önerebilir misiniz? (kartuş mu deniyor ehe) bir de doğru tabir mi bilmiyorum ama güçlü olsun, nikotin katran falan kustursun. bu ne yiee diye duvara fırlatmasın hemen. genelde bir seferde 3 tane arka arkaya falan içiyor adam.

amaç sağlık değil sadece kapalı alanda da içebilmesi, kesintisiz film izleyebilmesi vb.

çok pratik olmasına gerek yok, evin ofisin dışına taşınmasına gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim önerdiğim ijust 2 de zaten yüksek nikotin içemez max 6mg (50ml likit için) yoksa boğazını yakar ama nikotin açlığını doyurur (1 dal sigarda 1.2 mg nikotin var kriz için 36mg lik hayvan gibi nikotinli likitlerden alıp emmek gerekir uzun süreli tiryakinin krize girmesi için)
Likit alırken bilinmedik markalardan fantezik aromalardan uzak durmak lazım al gül nane yada tütün aroması adam gibi iç yok kedi poposu ve sosis aromalı likitler yok ayak kokulu dunhill felan fanteziye gerek yok alete göre seçmek lazım likiti misal benim önerdiğime 50% ve üstü VG li likit olucak çünki Vg dumanı PG aroma ve boğaza vurumu arttırır
Nargile gibi çekilenlerde yüksek pg içmek için seda sayan gırtlağı lazım.
Ben kendim yapıyorum artık nikotinde koymadığımdan kaliteli farma grade vg pg aroma alıp evde demliyorum mis en azından içine ne koyulduğunu biliyorum hemde saçma derecede ekonomik bütün gün içiyorum maliyeti 50 kuruş adshasd düz sigara devam etsem minimum 10 lira :)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de nargile içmeyi sırf duman alışkanlığından seven bi arkadaş var. Sigara içmez ama nerdeyse haftada 3 akşam evin ordaki nargileciye iniyor soğuk moğuk dinlemeden. Manyak biraz.

Buna böyle nikotinsiz tütünsüz ama duman çıkartan e-sigara diye bişi var mı? Fokur fokur ses gelsin o da iyi. Pöpü şeklinde olsun falan.

http://cdn.niketalk.com/f/ff/ff8d969d_Electronic-Smoking-Pipe.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Benim de nargile içmeyi sırf duman alışkanlığından seven bi arkadaş var. Sigara içmez ama nerdeyse haftada 3 akşam evin ordaki nargileciye iniyor soğuk moğuk dinlemeden. Manyak biraz.

Buna böyle nikotinsiz tütünsüz ama duman çıkartan e-sigara diye bişi var mı? Fokur fokur ses gelsin o da iyi. Pöpü şeklinde olsun falan.

http://cdn.niketalk.com/f/ff/ff8d969d_Electronic-Smoking-Pipe.jpeg

e-hose
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...