Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Kendi likitinizi yapabilirsiniz temizlikten şüpheniz varsa.
Ama unutmayın nikotin ile cilde temas ciddi sıkıntı yaratabilir dikkatli olun.
Bir de daha önce de söylemiştim esigara ile nikotini azaltarak bitirmiyorsanız sigarayı bırakmış olmuyorsunuz sadece ara vermiş oluyorsunuz çünkü bağımlılık devam ediyor nikotine.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Başlığı okumadım ama Türkçe ingilizce karışık ergenizce bir kaç şey ekliyeyim.
Yabancı alacaksanız;
Clone ürünleri RDA/RTA/Clearomizer/Pil/Coil/yedek parça vb buradan (Fasttech)
Authentic modları buradan(Gearbest) alın düzenli olarak deal yaptıkları için fiyatları daha ucuza gelir.
Posta herzaman takip kodlu Airmail kullanın çünki flat shippingde kargo kaybolur ne zaman gelceğini bilemezsinzi uzun sürer vb zaten 20 dolar ve üzeri air mail free yoksa 1 dolar felan.

Style yada aynı model olduğu halde bilinmedik isim ise Clone
Authentic ise orjinal üründür yinede sorun.
Battery Cell/Regule Boxmod vb mümkün mertebe clone almayın bi iki aya elinizde kalır.
RDA/RTA ve Mechmod mümkün mertebe clone alın fiyat farkı çok fazla kıçı kırık kopyası 10 dolar olan RDA ya 100-200 dollar istiyorlar ki Clone sektörü sürekli değişim içinde olduğu için orjinalden daha iyi eksiklerini kapayan kopyalar çıkıyor performans eksiği yok.
Alırken mutlaka kullanıcı yorumlarını ve tartışma konularına göz atın eksiklerini vb görün kötü ürün almayın fsttech bu konuda çok yararlı.

Seviye atlamayın ego tipi bile e-sigara kullanmamışken triple parralel 70ampd mech ile 0.050 ohm build yapar tren bacası gibi tüterim tribine girmeyin kendinizde ve çevrenizdekilere zarar verir televizyona çıkar rezil rüsvan olursunuz. :p
Koşmdan önce yürümeyi öğrenin vakit harcayın ohm kanunu tel sarma teknikleri ve pil güvenliği konusunda videolar izleyip yazılar okuyun zaten zevkli topik ilginizi çekebilir.

Ego/Evod tipinden sonra Kamry,Siegeli,Kanger,Smok,joyetech,Cloupor,Kangside,Eleaf vb regule modlar ile güzel bi tank Subtank Serileri,Kayfun;Orhcid,Aspire tanklar(Özellikle Nautilus Mini) vb kullanabilirsiniz kimisi RTA kimisi stock coil ile gelir RDA (Rebuildable Dripper Atomizer acemilere önermem o yüzden Rebuildable Tank Atomizer uygundur daha az iş.
Uğraşmadan hepsi otomatik makinada örülmüş sabit ohm hazır coil(50lik 100lük paketlerde 2 dolar felan) yada stok değiştirilebilir coil var Fasttechde zaten ucuz.(Bakım ve paslanma dayanıklığı yüzünden Kanthal Nichronome öneririm)

Sub ohm (1ohm ve aşağısı)Başlangıç kit olarak iJust 2 kit iyidir gearbestte 23 dolar bide 5li yedek coil alırsınız (0.5 ohm olanı alın) 10 dolar da o zaten tank pil ve şarj kablosu ile geliyor herşey hazır likitinizi koyup hemen içmeye başlayabilirsiniz(Sub ohm olduğundan ağızdan ciğere değilde daha çok nargile gibi direk cigere çekmeli sistemdir ama iyi unutmadan yeni coil taktığınızda o coili bi iki damla likit damlatıp prime edin çünki içindeki pamuk yanarsa direk çöpe.

Bende yüksek 180w regule mod olmasına rağmen çoğunlukla Kamry V130w yada Sigelei mini 30w üzerine Nautilus mini(Sigara içimine yakın bi deneyim) yada Kayfun Lite(1.7ohm coil) tank ile 12-15w düzeyinde içiyorum subohm içinde rahtlığı dolayısı ile iJust 2.
Bi iki RDA varda düşük ohm için pek uygun değil o yüzden pek damlatma işine pek girişmedim yeni yıla doğru bi magma,veritas,derringer sipariş edip aroma kovalıyıcağım.

18650 Pil alırken yalak pillerden uzak durun yüksek drain(20a+) pil kullanın
Samsung 25r,Sony VTC4-5,LG H2/4 Güzel piller
Efest ve Trustfire gibi pillerden uzak durun.

Hazır likit ucuz takılcaksanız Hangsen,Aqua ve fasttechin pirate(Aramada çıkmaz 30-50ml aratıp fiyata göre sıralayın korsan kurukafalı olan) kullanabilirsiniz dekang felan pek önermem onlar genelde 80% pg (boğaza vurum yüksek buhar az)

Kendi likitinizi yapacaksınız önce nikotinsiz karışımlar üzerinde çalışın unutmayın her aroma uygun değildir tadı güzel olsa bile kimyasal bazlı kullanmak zorundasınız dolayısı ile buharlaşmaya uygun tatlandırıcılar kullanın (Capella,Flavour ART gibi) sakın ha 10% felan gibi yüksek miktarlarda katmayın 3% ila 6% fazla fazla yeter tek yapmanız gereken karışımı yaptıkdan sonra bi kaç hafta karanlık bi yerde oda sıcaklığında yatıya yatırmanızdır aroma vg içinde bu kadar zamanda parçalanıp düzgün bi içim verecekdir (meyve türü biraz daha çabuk olur)
Vegetable Glycerin (Yemeklik tip Sebze gliserini) Alırken USP grade (kimyasal katkısı olmayan) varsa kosher marka arayın KRK yada isimsiz markalardan uzak durun hem tadı kötü olur hemde dokunabilir.
Propilen Glikol mono olmalı vg ye eşit yada düşük miktarda tutulmalı boğaz kuruluğunu ve boğaza vurumu azaltmak için ama bence mutlaka olmalı mikrop/mantar/küf oluşmasını önlediği için.

Gümrükde takılmaması için siparişlerinizi büyük değil azar azar alın satıcıya msg atıp gift ticklemesini ve esigara nikotin vb tanımlar kullanmamasını rica edin.

Şimdilik bu kadar geldi aklıma esigara.us felan güzel forum tabanları var bakının biraz vakit harcayın bilgilenmek gerçekden çok önemli.

Unutmayın herşeyden önce güvenlik ve bilinçli içicilik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

basligi yeni gördüm bende benim canavarlari göstereyim istedim :) 6 ay oldu sigarayi birakali

Evic VTC MIni + Sapor veya Velocity degismeli kullaniyorum. Disari cikarken yanima bunu aliyorum boyutundan dolayi
XCube II + Uwell Crown

sigara ve nargile icmeyi sevdigimden, birakmak yerine daha saglikli ve lezzetli olanina gecis yapmak fena fikir degil
birakabilen varsa biraksin tabi ama bu bambaska bir sey

Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Bi iki RDA varda düşük ohm için pek uygun değil o yüzden pek damlatma işine pek girişmedim yeni yıla doğru bi magma,veritas,derringer sipariş edip aroma kovalıyıcağım.

Eger RDA istiyorsan Velocity veya Velocity style two post decke sahip bir rda tavsiye ederim. Ben sahsen Velocity (Gearbest clone, fasttech 1:1 olani da var bende ama gearbest clone acik ara daha özenle yapilmis) kullaniyorum. Clapton, alien wire vs bana misin demiyor ve kullanimi cok kolay.
Eger clone bulabilirsem Glacier v2 alacagim bir tane, yine ayni sekilde velocity style deck var bunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

ya ne çok parça model vs söylemişsiniz anlaşılmıyor bile okuyunca, kiwi c3mü ne var bende 50 liralık sevdimde bu esigara işini, nedir şimdi kalitelilerden ne alıcaz ne kadara alıcaz nereden alıcaz link flm?

alıntılarsanız sevinirim cevap atarken

Gecenlerde buldugum bu resimler neredeyse herseyi anlatiyor. Vaktim oldugunda ayrintili hepsini anlatabilirim. Ama bilinmesi gereken en önemli sey 2 parcadan olusuyor olmasi. Birincisi bataryayi tasiyan alt kisim (mod) ve üstüne yerlestirdigimiz tank. Tanklar ve modlar kendi aralarinda özelliklerine göre ayriliyor. Ama ilk basta bunlari bilmeye cok gerek yok.

Ben burayi takip ederek, sorular sorarak bir cok seyini ögrendim bu olayin.

Baslangicta bataryasi icinde olsun ufak olsun beni ugrastirmasin diyorsan iJust 2 gayet güzel bir secim. Yanina coillerinide siparis vermekte fayda var.

Yok ben direk olaya giris yapmak istiyorum aldigim mod hep baslangicta hemde daha sonra isime yarasin diyorsan sunlar gayet iyi.
Su zamanlarin belkide en gözdesi olan Evic VTC Mini yi yeni baslayan ve ileri düzey kullanan herkese tavsiye ederim. Bu linkteki sadece bataryayi tasiyan kisim.

Burada ise kendine ait olan tank ile birlikte. Su isin bir tadina bakayim sonra baska tank aliriz gerekirse diyorsaniz fena degil bu set. Ama bu tanki tavsiye etmiyorum.

Ama gercekten istekliyim diyorsaniz Subtank Mini ile ikisi cok güzel bir kombo oluyor.

2 farkli icim sekli var
1. sigara gibi agizdan cigere cekerek
2. nargile gibi direk cigere cekerek

Iste burada isler biraz karisiyor :) 1. secenek yeni baslayanlara tavsiye edilir genellikle ama tabi hep böyle icenlerde yok degil. Bunun icin Subtank Mini aldiginizi varsayarsak 1.2 veya 1.5 ohm degerine sahip coil almaniz daha mantikli.

2. secenek ise daha cok buhar ve genellikle daha cok aroma demek oluyor bunun icinde 1 ohm degerinin alti tavsiye edilir. Cok fazla buhar ciktigi icin direk cigere cekmek gerekiyor. Subtank Mini bunun icinde uygun ve 0.5 ohm coilleride bulunuyor. Ilk aldiginizda yaninda iki türlüsüde gelecek deneme amacli.
Ilk basladigimda 1 ay kadar agizdan cigere cekim yaparak iciyordum ama sonra direk cigere cekim yaparak icmeye basladim.

Tabi birde likit almak gerekiyor bunun icin :) bu aletler alindiginda yapilmasi gereken bir sey yok sadece likiti tanka doldurup iciyorsunuz bu kadar basit aslinda :)

Yukarida tank ve mod cesitlerini anlatmis Regalya ama biraz karisik olmus sanki
daha sonra ayrintili bir sekilde anlatabilirim ama tavsiye ettigim seyler ile pisman olacagini sanmiyorum. Su ana kadar 2 arkadasimi bunlar ile baslattim henüz pisman olmadilar :)
Sosyal ağlarda paylaş

fredy said:

sadfasd

Eger RDA istiyorsan Velocity veya Velocity style two post decke sahip bir rda tavsiye ederim. Ben sahsen Velocity (Gearbest clone, fasttech 1:1 olani da var bende ama gearbest clone acik ara daha özenle yapilmis) kullaniyorum. Clapton, alien wire vs bana misin demiyor ve kullanimi cok kolay.
Eger clone bulabilirsem Glacier v2 alacagim bir tane, yine ayni sekilde velocity style deck var bunda.

Evet biliyorum onu tabanı Stumpye benziyor diye velo mini sipraiş vericekdim (Küçük çemberde daha iyi aroma geliyor o yüzden pek 1.1 ilgilenmemiştim) daha iyi bakarım zaten yeni batch giriş yapmış süper ucuz gözüküyor velolar bu ara KF Monster v2 taban üstüne Bellcap bide Billow v2 sipariş etcekdim bide normal 1.1 velo ekleriz bahara kadar götürür :p
O monster taban+bellcap öneririm bu arada hem çok ucuz hemde şekil gözüküyor!

Monster v2+omega bellcap

Ben clapton alien özendimde denemedim hiç genelde flat nichronome (kanthal a1 pası hoşuma gitmiyor hem flavor için daha ii nich bence) sade twist micro ii oluyor rulo halinde 10 ar metreliklerden ısmarlamıştım gb de flash sale vardı 1.2-1.5ohm twist kfl de çoklu aroma karışımların bile tam tadına vardırıyor RDA da clapton yada daha iri olan alien muhtemelen likiti emer ama yüzey alanı yüzünden şeker gibi aroma verir gibi geliyor siparişler gelsinde bi denicem.
Bu Glacier, Velocity ile Mutation X sevişmiş çocuğu olmuş gibi duruyor bu arada :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mini konusunda haklisin, bende bir tane mini almayi düsünüyorum ama bir süre beklemek istiyorum bu siralar cok alis satis yaptim :)
Billow v2 cok güzel diye duydum ama yakinda kesin velocity deck ile yenisi cikar diye almak istemedim. Onun yerine su siralar cok gözde olan Aromamizer RTA var, cok övüyorlar. O kadar cok almak istedigim sey varki hastalik resmen.
Zaten böyle ufak boylu mech modlar görünce kendimden geciyorum. Fasttech'de su anda sepetim mech modlar ile dolu :) SMPL istiyorum ama hybrid oldugu icin biraz cekiniyorum. Ilk mech modum olacak cünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

fredy said:

Lectre said:

ya ne çok parça model vs söylemişsiniz anlaşılmıyor bile okuyunca, kiwi c3mü ne var bende 50 liralık sevdimde bu esigara işini, nedir şimdi kalitelilerden ne alıcaz ne kadara alıcaz nereden alıcaz link flm?

alıntılarsanız sevinirim cevap atarken

Gecenlerde buldugum bu resimler neredeyse herseyi anlatiyor. Vaktim oldugunda ayrintili hepsini anlatabilirim. Ama bilinmesi gereken en önemli sey 2 parcadan olusuyor olmasi. Birincisi bataryayi tasiyan alt kisim (mod) ve üstüne yerlestirdigimiz tank. Tanklar ve modlar kendi aralarinda özelliklerine göre ayriliyor. Ama ilk basta bunlari bilmeye cok gerek yok.

Ben burayi takip ederek, sorular sorarak bir cok seyini ögrendim bu olayin.

Baslangicta bataryasi icinde olsun ufak olsun beni ugrastirmasin diyorsan iJust 2 gayet güzel bir secim. Yanina coillerinide siparis vermekte fayda var.

Yok ben direk olaya giris yapmak istiyorum aldigim mod hep baslangicta hemde daha sonra isime yarasin diyorsan sunlar gayet iyi.
Su zamanlarin belkide en gözdesi olan Evic VTC Mini yi yeni baslayan ve ileri düzey kullanan herkese tavsiye ederim. Bu linkteki sadece bataryayi tasiyan kisim.

Burada ise kendine ait olan tank ile birlikte. Su isin bir tadina bakayim sonra baska tank aliriz gerekirse diyorsaniz fena degil bu set. Ama bu tanki tavsiye etmiyorum.

Ama gercekten istekliyim diyorsaniz Subtank Mini ile ikisi cok güzel bir kombo oluyor.

2 farkli icim sekli var
1. sigara gibi agizdan cigere cekerek
2. nargile gibi direk cigere cekerek

Iste burada isler biraz karisiyor :) 1. secenek yeni baslayanlara tavsiye edilir genellikle ama tabi hep böyle icenlerde yok degil. Bunun icin Subtank Mini aldiginizi varsayarsak 1.2 veya 1.5 ohm degerine sahip coil almaniz daha mantikli.

2. secenek ise daha cok buhar ve genellikle daha cok aroma demek oluyor bunun icinde 1 ohm degerinin alti tavsiye edilir. Cok fazla buhar ciktigi icin direk cigere cekmek gerekiyor. Subtank Mini bunun icinde uygun ve 0.5 ohm coilleride bulunuyor. Ilk aldiginizda yaninda iki türlüsüde gelecek deneme amacli.
Ilk basladigimda 1 ay kadar agizdan cigere cekim yaparak iciyordum ama sonra direk cigere cekim yaparak icmeye basladim.

Tabi birde likit almak gerekiyor bunun icin :) bu aletler alindiginda yapilmasi gereken bir sey yok sadece likiti tanka doldurup iciyorsunuz bu kadar basit aslinda :)

Yukarida tank ve mod cesitlerini anlatmis Regalya ama biraz karisik olmus sanki
daha sonra ayrintili bir sekilde anlatabilirim ama tavsiye ettigim seyler ile pisman olacagini sanmiyorum. Su ana kadar 2 arkadasimi bunlar ile baslattim henüz pisman olmadilar :)

günde 2 paket içiyorum sigara, alıcam içicem, iyi bir şey olsun, sonradan bir şeyler değiştirmeyi sevmem, direk ciğere çekme, çok buhar olayı hoşuma gitti, gözünü seveyim bi 5 sn düşün link at sipariş vereyim ben hiç karar veremem ^^

teşekkürelr bu arada, alıntılayın ama bulamıyorum arada mesajlarımı her yer wot :
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdisindan siparisle geliyor mu simdi bunlar? Gumrukte sikinti fln, ekstra ucret kitliyorlar mi?

Biri embesile(ben) anlatir gibi su onerilen subox setini anlatsin linklerle.

Al link su siteden alican.
Al atomizer, ayda bir tane yedek kullanican su kadar atomizer al aylik. Aha link.
Al iplik al yarim metre. Yilda 2m anca gider. Link.
Tank al sokarsin bir yerine. Link.
Bak bu da likit sitesi. Buradan likit soyle. Su likit guzel. Tikla.
Sosyal ağlarda paylaş

fredy said:

Mini konusunda haklisin, bende bir tane mini almayi düsünüyorum ama bir süre beklemek istiyorum bu siralar cok alis satis yaptim :)
Billow v2 cok güzel diye duydum ama yakinda kesin velocity deck ile yenisi cikar diye almak istemedim. Onun yerine su siralar cok gözde olan Aromamizer RTA var, cok övüyorlar. O kadar cok almak istedigim sey varki hastalik resmen.
Zaten böyle ufak boylu mech modlar görünce kendimden geciyorum.

Fasttech'de su anda sepetim mech modlar ile dolu :) SMPL istiyorum ama hybrid oldugu icin biraz cekiniyorum. Ilk mech modum olacak cünkü.

Billow v2 az buz uğraştırır ama performansı solid dediler o verdiğim kayfun monster+omegal bellcap linkinede bi bak tam aroma chase şekil tank oluyor.
SMPL ftdeki en ii modlardan ama hybridde dikkatli olmak lazım bi kısadevre bi arc yaparsa pil gider elinden fırlayıp duvara saplanır mod alırkende ss 510 olanlardan almak lazım bakırın,aliminyumun konnektör çabuk körleşir :p
Ra felan alsana nemesisin benzeri hemde 20 dolar versionla 1.1 uyumlu (10 dolar nemesisler kötü baya) ateşleme tuşuna mıknatıs upgrade hatta nemesisin hybrid topcap bile uyuyor ona şekilde güzel

Resimler

baksana magma ile ne güzel duruyor :D

//Edit: eklenti
Caravela
+
First
+
Slim
+
Sub Star
Sosyal ağlarda paylaş

Bende giriş yapıyorum bu işe. 2 ay oldu sigarayı bırakalı ama canım hala istiyor, en iyisi buna geçiş yapayım diyorum.

Mod olarak şunu seçtim
Joyetech Evic

Kalem pil şarj etmekle uğraşamam, ondan bunu seçtim ama başka fikirlere de açığım.

Atomizer için de bunu düşünüyorum
Billow V2

İyi midir başlangıç için bu 2si ?

Kendim saracağım coil.
Likiti de kendim yapacağım sanırım, tek sıkıntı nikotin bulamadım.
Olmadı hazır ile başlarım, sonra girerim likit işine.

Tel ip vs onlar ucuz, TR den alabilirim gerektikçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler şimdi elektronik sigara hakkında bir iki yerde görmek haricinde hiç bir malumatım yok bana kısaca özet halinde sigaranın yerini alıyor mu açıklarmısınız ? Ayrıca,

Masraf olarak sigaradan daha uyguna geliyor mu ?

Bir de almak istersek hangisi iyidir nereden almalıyız ?

Bunlar hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

@sunthewhich
Mod güzel pille felan uğraşmıyorsun 4000mah tc çipide fena değil gerçi bazen titanyum telleri algılıyamıyormuş

Söyle birşey var
Ni200 nikel ve titanyum teli sadece tempeture controlde kullanmalısın 310 dereceyi geçerse toxic

Ohmmeter alman lazım tel saracaksan çok düşük olursa modu patlatırsın hazır sarılmış teller var

Ben şahsen direk sarma işiyle başlamayı önermem.
Bi subtank mini alıp stok coillerle başlayıp alışıp Rebuildable Coil head alıp onun üzerinde sarma çalışmayı öneririm

Söyle bişide var ww yok taktığın coile göre çalışır ama o da 4500mah buildin pilli ve tankla geliyor (tankda ni200 tel var onu normal ile değiştirmen lazım buildi çünki tc değil mod)

18650 pil olarak en güveniliri bu
Eleaf 100w
illa tc diyorsan senin linklediğin Evic eleaf60w
ipv d3
ipv d2

Bence en iyi başlangıç kiti ijust 2 yedek coili stock coilden korkma çok koyu likit kulanmazsan o 5lik yedek coil paketiyle minimum 2-3 ay gidersin
illa coil saracam diyorsan alırsın bi RDA
Mutation X
Doge
Velocity
Yada RDA coil ile subtank miniyi veya billowu kullanırsın onun üstünde problemsiz

Hazır sarılmış tellerde var süper ekonomik paketlerde.
Misal bu 1ohm diyelim billow tank aldın iki tane bundan takarsan tank 0.5 ohm okur
Ohm kanunu iyice okuman lazım coil saracaksan limitlerini neyin neye tekamül edeceğini bilmek gerekiyor
Benim tavsiyem ilk aylarda asla 0.5 ohm altına inmemen olacakdır.

@khalad Fasttech,Gearbest,Aliexpress gibi siteler uygun
Başlangıç olarak ister blisterkitlerle başlarsın
Örnek kit ve yedek coili
O kite uygun likit (PG 70% Boğaza vurum ve aroma verir VG 30% dumanı çoğaltır ve yumşatır)
Golden Virginia Tütün
Mild Kırmızı Marlboro
karpuz
Mentollü Marlboro

yada direk güçlü girerim diyorsan sende direk
ijust 2 yedek coili
Buna uygun hazır likit olarak da (Pg ve nikotini düşük tutuyoruz güçlü içimi sert olur direk 70% pg likit kullanırsak o yüzden 50% tercih edicez en düşük)

Camel
Ice Mint
Bubble Gum
Saf Tütün
Sosyal ağlarda paylaş

Gelirse gelir :D
yok gümrükte takılırsa 7 gün bekletilip satıcıya geri yollanır sadece 2 dolar gibi bi posta ücreti kaybın olur ister tekrar yollatırsın ister para iadesi talep edersin

En güzeli alışveriş yaparken not düşürmek fatura(invoice) ve paket üzerine esigara ejuice gibi şeyler yazmamalarını rica edersin alışverişleri ufak tutarsın ve 75 dolar altı olmalı yoksa vergiye girer o zaman açıp bakabilirler zarf türleri xraydan genelde cuval halinde geçtiğinden mümkün mertebe takılmaz şu ana kadar kendim yada çevremdeki insanlarda gümrüğe takılan olmadı ama başka forum portallarında takıldığını duyduklarım var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...