Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kapı Kırmak

imamizer

Öne çıkan mesajlar

marksman said:

yemeği ocakta kalan ayşe teyzenin çığlıklarına bütün apartman yetişmişti. ev reisleri sırayla kapıyı kırmayı deniyorlardı. beş altı kişi tekmeyi omzu kapının ortasına yukarısına sağına soluna vura vura denediler ama olmadı, badi buildingçi bülent de kapıyı kıramayınca ve pes edince umutlar gitgi de azalmaya başlamıştı, gerilim gitgide artıyordu ve biri itfaiye aramıştı, itfaiye gelmeden bu işi halletmeliydik, omuzlarımızda ki o sorumluluk gittikçe ağırlaşıyordu, çaresizlikten milletin sessizleştiği, ocakta yemeği kalan teyzenin ağlamasıyla gerginlik zirve yapmıştı, itfaiyenin acı acı çalan siren sesleri üç sokaka ötedeydi ama yanlış park eden arabalar yuzunden ilerliyemiyordu, işte tam bu an da arkalardan olay izleyen ve o utanma duygusunu yaşayan ben 'bi dakka bi de ben deneyeyim' dedim. küçümseyen gözler iki metre kadar açılmam için yer açtılar, master yapan 3 fıstık komşumda sesler nedeniyle inmiş, içlerinden buket yataktan kalkmış olacak ki saçı başı dağınık askılı ve şortuyla beni farklı duygulara gark ediyordu, yoksa uykudan kalkmamış da... ? diye düşünürken hemen bunları aklımdan sildim ve o geçilemez kapıya odaklandım, genç kızlar ellerini kavuşturmuş dua ederken, deyzeler yakınırken, abiler söylenirken, iyice gerilip solak solak göbeğin oraya bi tekme koymuşum ama ne tekme gardaş sanki bir füze. ŞANGIIRTT ÇITOOONKK taakk diye bi sesle kapının resmen mına kodum. alkışlar bağrışmalar, bankacı çılgın salih abi beni omuzlarına almış, ben ise mağrur başım dik.salih abinin omuzlarından sonra sanki askere uğurlanıyormuşum gibi herkes ama herkes tek tek bana sarıldı, ortalık duygu seli olmuştu, tabi master yapan 3 fıstıkda boynuma atladı. hiç acele etmedim tek tek hepsiyle ilgilendim. o kapıyı atmadık, kırık göbeğiyle ve yamulan şekliyle apartmanın girişine koyduk, tabi her oradan geçtiğimde kapıya hıh diye bakıp iliklerime kadar özgüven doldum. bu da böyle bi anımdır.

anlat anlat heyecanlı oluyo

http://i.imgur.com/R4fm4.gif
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

kavurma said:

kapıyı kırmadığı konusunda copryi ikna çalışmaları nasıl sonuçlanacak merak ediyorum doğrusu.

Dis cektigime inandiniz da kapi kirdigima mi inanmadiniz sdf

Sahitlerim var , telefonla baglansinlar kapinin parasini odettiler bi de sipalar ; kedilerini kurtarmam yetmezmis gibi .

içerde ayşe teyze var desek kıramazsın ama anca KÖDÜ GALDI İÇÖRDE BEN VAR KURTARMAK diye kırmızı hulk'a bağlayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Soul Calibur oynarken Kilik'e sinirlenip fui sin tekmesi atmıştım kapıya. Yeterli alan olmadığı için tekme güçüz kalınca yumruk attım ben de. Yumruğumu kapıya indirmemle kapı içeri göçtü, yumruğun izi çıktı kapıda, tabi parmaklarım yara bere oldu falan (SO HARDCORE). O zaman anladım ki kapı kırılmaz abi, en azından içerden dışarıya vurarak.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:
ama bu neden uçan tekme olmasın?

Uçarak vurursan kapıdan sekersin, ilk temas anında kırılmazsa daha kırılmaz zaten, aynen geri zıplarsın.
Diğer ayağın yerde olursa yerden destek alman da mümkün, ayrıca daha stabil bir şekilde baskı uygulayabilirsin. Tabii en önemli etken de çoğu kişinin uçan tekme atmayı beceremeyeceği bence. Denge çok önemli bir faktör, rastgele zıplayıp ayak savurunca uçan tekme olmuyo işte. Bir dövüş sporunda daha önceden çalışmadıysan uçan tekme diye attığın tekme, normal tekmeden çok daha güçsüz kalır büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

valla herhalde 6 sene oldu galiba,bende kardeşime sinirlenip öyle vurulmaz kapıya böyle vurulur diye,yumrukla mutfak kapısını kırmıştım ama suntaydı ve önceden kardeşim hasar vermişti.ya saçma bi lojmanın saçma kapısıydı işte..

bide en son askerde (2011) 2 kere koğuş kapısını tekmelemiştim uyanın amk diye.iyikide kırılmadı :S
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

ben de merak edip araştırmıştım bir ara ögrendigim şeyi yazayım ne kadar dogrudur bilmem. amerikada kapılar kolay kırılabilir şekilde yapılıyor böyle acil durumlarda itfaye polis falan tak diye kırıp içeri girsin diye. hatta bazıları camlı falan oluyor mantıken düşünüldügünde dış kapının camlı olması saçma baya. ekstra güvenli olsun diye zincir takanlar falan oluyor birde. avrupada böyle bir şey yok baya çelik kapı falan var direkt.

kimi yerlerde "neighbour watch" da var, millet komşusunu da gözetio fln.

evlerin de kapılarının dışta mandalı var basınca açılıyor direk(ekstrada kilitlemezsen fln)
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ben kirdim 5 6 defa.kapısına gore degisiyor taktikler.tekmeyle genelde pvc kapilar, omuzla tahta oda kapilari, digerleri icin levye

Meslek neydi?

Bir de eski tip ahşap kapılar kırılabiliyor, karşı komşunun kapısını kırmıştım ben bebeği içerdeyken kapı arkasından kapandı annemle konuşurken. Çilingir çağırırız dedik ama duramadı kırmak zorunda kalmıştık, ama oda kapısından daha kalın değildi kapı.
Sosyal ağlarda paylaş

yıllar önce bi kavga çıkmıştı yazlıkta. gayet de küçüktük orta son fln.

ark, bi başka arkın evine dalma kararı aldı. kapı da ahşap ama öyle eski değildi. 2 omuz bir kaç tekme attı kapı baya hasar almıştı. biraz daha uğraşsa kırılırdı.

kısaca ahşapsa çok da yeni değilse biraz abanırsak kırılır diyerek postumu kapatıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...