Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage Open Beta

lightNdark

Öne çıkan mesajlar

şu oyunu koreliler değil de bir başkası düzgün bi şekilde yapsaydı ne kadar güzel olurdu....

adamların her oyunu mu birbirine benzer ya... insan şu grafiklere bi yenilik filan bişiy katar... koreli oyunu olmadığı belli olmasın az. hep mantık aynı oluyor, sonuç da fail oluyo sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

blizz varken baskasi mmorpg yapmasin dimi aslinda ? sonucta baska oyun oynamadik 1 seneden uzun... bosuna kasiyor millet bu mantikla.

aion cok iyi bir oyun misal kore urunu, bir cok basarili mmo var aslinda da biz wow dan sonra 3 aydan fazla mmo oynayamaz olduk millet sunun farkinda degil :)
Sosyal ağlarda paylaş

aslında soyle soylemem gerekirdi. yeni biseyler getirmeye calısan asya oyunlarını 3 aydan fazla oynamıyoruz. mesela archeage icin arkadasım end game sandbox olan wow gibi dedi suan cok merak ediyorum. ama grind miktarı cok olursa dayanmam yani 3 aydan fazla.

saydıgın western oyunları hep bişeyleri super eksik yapıyodu. gw2 mesela cok iyi oyundu ama oyuncunun onune bi havuc sunamıyodu oyunu oynamaya devam etmek icin.

swtor oynamadım ama single player ı oyunu multiplayer diye yedirmeye calısmıslar diyodu arkadaslarım.

ddo guzeldi ama boyle hep bisey eksik geliyodu.

ya da mortal online konsept cok iyiydi ama her yere kosmak nedir diyerek bırakmıstım ben sehirden sehire gitcem kos babam kos. yoksa gece ısıkları takip edip sehri bulmak icin falan cok keyifliydi. aynı sebepden in por ylem i de bırakmıstım :P

aion a baslıyım diye dusundum okudugum yerlerde dunya grind var yazdıgı icin vazgecmistim ki sureli ucma konsepti baya hos geliyodu.

falan filan gider yani.

en iyisi ultima online dı iste bugune kadar ki ben wow dan cok oynamısımdır uo yu. ama sadece uo gunumuz oyuncusuna yetmiyo. wow type sonunda uo gibi olursa yani archeage in yapmaya calıstıgı gibi ozaman yeterbilir belki de istenen oyun olur ama ev kurucam diye 1.5 ay mat toplamam gerekicekse bayar =)
Sosyal ağlarda paylaş

grind sorun degil iste demek istedigim oyun guzelse istedigi kadar grind olsun gene oynarsin, oyunda istedigin kadar grind olmasin oyun kotuyse bir yerinden kotudur yani.

abi single veya multiplayer oyunlari 3 ay oynarken 10 sene boyunca cikmis (ismi lazim degilden sonra) hic bir mmorpg yi begenmeyip 3 ay dahi dayanamamak ile ilgili baska bir sorunumuz var. oyunlarda sorun olabilir ama esas sorun mmorpg oyuncularinin doymuslugunda ve oyunlarin onlar icin hic bir yenilik sunamamasinda.

yeni nesil mmorpg oyunculari cikan oyunlardan keyif aliyorlardir bence. en kotu wow oynuyorlardir ki yillardir 12 milyon oyuncu duruyor oyunda devamli eskisi gidiyor yenisi geliyor vs.

community yaratamayan hic bir mmo basarili olamaz bence, community yaratmis major mmorpg ninde kusursuz olmasi sart. en kucuk sorununda o commun yerle bir ediyor oyunu.

zor is mmo yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi senelerdir daha bugsız, content'i tam, adam gibi release olmuş bir oyun bile yok ki resmen wow dışında. UO'dan sonra en çok heyecanla beklediğim oyunlar mortal online, age of connan, gw2. Bakıyorsun MO ile AOC çıktığında betadan bile beter bir durumdaydı, gw2 e-sport gibi bir iddaayla çıktı kaç ay geçti daha rank, maç için eşleştirme sistemi falan bile yok bekliyoruz gelirse diye.

MMO'cuların önce oyunu adam gibi çıkarmayı öğrenmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

abi zaman vermiyoruz ki, wow tammiydi yani ilk ciktiginda su anda yazsak neler yasadigimizi ve su anda ciksa wow ayni haliyle ne yapardik ?

e şuan eksik çıkmıyor ama öyle değil mi, 2004 yılındaki gibi çıkmıyor, buglı sorunlu çıkmıyor.

Zaman versek ne kadar vereceğiz ki mortal online çıktıktan 1 yıl sonra düzeldi mi sanki yada age of connan düzeldi mi? Şuan gw2'de hala official forumlarda yığınla insan oyunu oynamıyoruz ama şu yenilikler gelsin hemen oynayacağız diye bekliyor. Yenilikleri geçtim oyunun başından beri her class için 1 sayfa skill bug'ı var hâlâ onları bile düzeltmediler.

İnsanlar gayet de değişik, güzel şeyler istiyor. Ancak firmalar hakkını veremiyorlar. Oyunu eksik çıkardın diyelim, sonrasında aylar geçtikçe adam gibi düzeltme bile yapmazsan insanlar sana niye süre versin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...