Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

senko said:

olm microlari nasil ayarliyonuz lan
ayarliyonuz degil de
boyle bana ultra tembel isi sebze hazirlama tutolari lazim
yenilebilir sebzeler ama, onume karnibahar atarsaniz olmaz.

boyle ne bileyim hazir posette karisik sebze var mi, at mikrodalgaya ye seklinde mesela?

sebze kroket varmis, onlardan mi depolasam eve

hazır mazır yapıp durma amk ya, al kendine haşla/fırınla ye. Üzerine az zeytinhağı gezdirip tuz karabiber ekip ye şunları.

Hala kroket diyo herif. Pazar günü 2 saatini harcasan 3-5 günlük yicek yaparsın zaten şenko.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Ulan yemek yapmak cok zor ve zaman alan bisey sanki

yapmayı geç, yemenin bu kadar zor olacağını hiç tahmin etmemiştim.
makroları nasıl ayarlıyacam diye oturup düşünüyorum artık
dün yağ çok eksik kaldı mesela, bugün yağa abanmam lazım ama carb'ı kısmam lazım fln
kabus oldu yemek yemek...
Sosyal ağlarda paylaş

multicooker kullaniyorum ben. 1 det buzdolabi posetine 200 gr beyaz veya kirmizi eti hazirliyorum onceden soslayip yanina havuc brokoli minik sogan mantar atiyorum ve buzluga koyuyorum. hafta sonu boyle 5-6 tane hazirliyorum, haftaici ece geldigimde alete atip tusuna basiyorum 30 dakka sonra ottugunde aliyorum ve yemek hazir oluyor. hic emek harcamiyorum nerdeyse haftaici
Sosyal ağlarda paylaş

3 alete ihtiyacın var. Steamlı multicook, mikrodala fırın ve wog(k) tava.

"Proteins Boneless, Skinless Chicken Breast Tuna (water packed) Fish (salmon, seabass, halibut) Shrimp Extra Lean Ground Beef Protein Powder Egg Whites or Eggs Ribeye Steaks or Roast Top Round Steaks or Roast (aka Stew Meat, London Broil, Stir Fry) Beef Tenderloin (aka Filet, Filet Mignon) Top Loin (NY Strip Steak) Eye of Round (Cube Meat, Stew Meat, Bottom Round, 96% Lean Ground) Ground turkey, Turkey Breast Slices or cutlets (fresh meat, not deli cuts) Complex Carbs Oatmeal (Old Fashioned or Quick Oats) Sweet Potatoes (Yams) Beans (pinto, black, kidney) Brown Rice Multigrain Cereal Whole wheat Pasta Fibrous Carbs Lettuce (Green Leaf, Red, Leaf, Romaine) Broccoli Asparagus String Beans Spinach Bell Peppers Brussels Sprouts Cauliflower Celery Healthy Fats Peanut Butter Olive Oil or Safflower Oil Nuts (peanuts, almonds Flaxseed Oil Avocado Dairy & Eggs Low-fat cottage cheese Eggs Low or Non-Fat Milk Greek Yogurt Other Produce & Fruits Cucumber Green or Red Pepper Onions Garlic Tomatoes Zucchini Bananas, apples, grapefruit, peaches, strawberries, blueberries, raspberries Lemons or Limes Condiments & Misc. Balsamic Vinegar Chili powder Mrs. Dash Steak Sauce Sugar Free Maple Syrup Chili Paste Mustard Extracts (vanilla, almond, etc) Sea Salt" said:

Sosyal ağlarda paylaş

0.6 yağ 1.5 protein çarpbanları ile gerisini carb'ten almaya bakıyorum ben.
zaten calori deficit yapıyorum hergün 500-700 eksik almaya çalışyırum, günlük ihtiyaçtan, ama azalttığım carb oluyor, 70x1.5 protein, 70x0.6 yağ alıyorum.

tarifler ozla mozla ama bakıyorum şimdi onlara da.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

lam hergün 3 öğün toz mu alacaz ne diyor bu :p Onu geç o kadar yersem ölürüm zten

hergün 3 öğün tozdan ziyade, ben açığı tozla kapatıyorum. Bana da spordakiler en az 4 ölçek al diyorlar sabah akşam
ama zaten yeterli proteini etten balıktan vs alıyorsam bi daha protein yüklemek saçma geldi bana.
ha ama o gün öğün kaçmıştır yeterli protein gelmemşitir o zaman shake içiyorum gerekli gram'ı yakalamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

gerek yok bu tür şeylere.

doyana kadar ama 'temiz' yiyip haftada bir kez sabah kalkınca su bile içmeden, tuvalete çıkmış şekilde kilo ve karın çevreni ölçüp not ediyorsun. ilk başlarda çok kilo verirsin, düzene girdikten sonra haftada 300 - 500 gr kilo / 0.3 - 0.5 cm karın ölçüsü düşmesi idealdir. diyetini buna göre ayarlıyorsun. 'temiz' yemenin neyi kapsadığını okumuşsundur zaten araştırdıysan. protein tozu sadece antrenmandan sonra bir ölçek alabilirsin istiyorsan, off günlerde ya da günde birden fazla kullanmak çok gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...