Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

25 yaşını dolduran işsizler

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

Silphatos said:

ee şu an çalışmıyosan gssye almışlardır o zaman seni, eskileri almayacaklar ama o gelir testi yaptırdıktan sonra mı başlatıyolar gssyi? eskileri de tümden silmeleri ilginç geldi, gelir testinde ne çıktıysa o miktardan eski dönemleri de almaları gerekiyo mantıken

Bundan sonrası içinde gss evet.

eski borcun olayını yazmıştım, devlet gelir testi yaptırmadığınız için size asgari ücretin 2 katı kadar para kazandığınızı hesap edip size borç yazıyor aylık diye, gelir testi yaptıktan sonra çözüldü ve silindi bendeki durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

Silphatos said:

ee şu an çalışmıyosan gssye almışlardır o zaman seni, eskileri almayacaklar ama o gelir testi yaptırdıktan sonra mı başlatıyolar gssyi? eskileri de tümden silmeleri ilginç geldi, gelir testinde ne çıktıysa o miktardan eski dönemleri de almaları gerekiyo mantıken

Bundan sonrası içinde gss evet.

eski borcun olayını yazmıştım, devlet gelir testi yaptırmadığınız için size asgari ücretin 2 katı kadar para kazandığınızı hesap edip size borç yazıyor aylık diye, gelir testi yaptıktan sonra çözüldü ve silindi bendeki durumda.

tamam da abi sonuçta gelir testi yaptırmamış olsan da o dönemler içinde gssye dahildin, gelir testi sonrası 100 verecen artık diyelim bilmemkaç ay x 100 tl istemiyorlar mı şimdi eski dönemlere? ben 2012nin 4 ayı için 500 küsür civarı bi şey vermiştim sonra çalıştığım için gss ödemedim ama silmemişlerdi yani o eski borcu, benimkini de silselerdi keske :( sdf

bi de eksi borçları gelir testi sonrası siliyolarmış, sen de birkaç yıl ya da artık ne zaman gssli olmaktan çkıkarsan o zamana kadar bekleseydin ya aehah
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Kişi kaydı bulamadı'nın meali nedir beyler biri özet geçebilir mi? TC Kimlik ile girmeye çalışıyorum, güvenlik kodunu da pure doğru giriyorum her seferinde. 25 yaşımı bitirdikten sonra askere gittim ondan sonra birkaç ay yatış dönemim oldu çalışmadığım banko vardır borcum bence

neymiş kişi kaydı bulunamadı. borcun mu yok?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

BulletRide said:

Kişi kaydı bulamadı'nın meali nedir beyler biri özet geçebilir mi? TC Kimlik ile girmeye çalışıyorum, güvenlik kodunu da pure doğru giriyorum her seferinde. 25 yaşımı bitirdikten sonra askere gittim ondan sonra birkaç ay yatış dönemim oldu çalışmadığım banko vardır borcum bence

25 yaşından sonra çok ufak bir dönem çalışmadım -askerlik- belki yoktur diye dedim. Aynı durumda olan var mı diye
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

sabonis said:

BulletRide said:

25 yaşından sonra çok ufak bir dönem çalışmadım -askerlik- belki yoktur diye dedim. Aynı durumda olan var mı diye

Yahu ben de ne demek imiş öğrenebildin mi diye sordum ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

2180 lira Lol
Öğrenci belgesi alıp yollayacam şimdi silerlerse sonrasında nasıl olacak? Her sene belge mi goturcez?

Her sene göndercen hacı kaçış yok.

Üste, DOVLOT BOBO diyor ki "Kimsenin geliri 0 değildir. Sen yaşamaya devam ediyorsan bir şekilde sana para girdisi vardır."

Eskiden bu gelir beyanı ile oluyordu. Şimdi gider beyanı ile oluyor. Yani sallıyorum olmaz ama oldu diyelim. Gelir memuru eve geldi. Ailenin sana aldığı tableti pcyi televizyonu otu boku gördü. Bu adam bu kadar şey alabildiğine göre geliri sallıyorum 2 millar. Adamlar bunun senin ailen tarafından gönderilip gönderilmediğine bakmıyor. Senin gerçekten işsiz olup olmadığına da bakmıyor. Para alabilmek için yapabileceği her şeyi yapıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...