Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tavsiye isteyeceğim

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

abi şu "liste uzun"u koyma artık gözünü seveyim, arama sonuçlarını allak bullak ediyor bir anime ismi arayınca aynı mesaj yüzlerce kere çıkıyor herhalde.

anidb vs siteler var bu listeleri yapıp link verebileceğin.

anaa farkında değildim, önceki mesajlara bi kesik atalım o zaman bu sonuncudan sonra benzer güncelleme yapmayayım
Sosyal ağlarda paylaş

gerge'ye +1.
BabacumMostors said:

anaa farkında değildim, önceki mesajlara bi kesik atalım o zaman bu sonuncudan sonra benzer güncelleme yapmayayım

valla sağolasın yani birşey arayayım dedim bulamadım resmen, başka birşey denedim aynı durum filan facia olmuş lol.

anidb kullanıyorum ben mesela ama başka siteler de vardı. örnek listem mesela. kaç puan verdiğim de görülüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

java applet'i var mesela, torrent klasörümde yeni dosyaların klasörlerini gösteriyorum, kendi tarayıp mylist'e ekliyor hangi sub grubunun hangi dosyası filan. hiç elle uğraşmıyorum eklemek için.
GERGE said:

Her sezon begendigim 8-10 animeyi izliyorum, liste tutmaya ne gerek var?

anidb söylüyor işte hayatımın ne kadarı anime'lere gitmiş, istatistik. :p

110 d 9 h
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
One Piece gibi, Naruto yüzlerce bölüm şeylere girme. Şu aşağıda yazdıklarıma karşı çıkacak olacağını sanmıyorum, ekleme yapacak çıkar elbet ama information overload'a da gerek yok.

Film modunda The Girl Who Leapt Through Time ve Wolf Children yeter.

Öyle uzun serilerle başlama, 13 bölüm olarak başlangıç seti:

Haibane Renmei
Puella Magi Madoka Magica
Jinrui wa Suitai Shimashita
Uchouten Kazoku
Kokoro Connect
Plastic Memories

Yeni başlayan biri için en uygun animelerin durduğu 26 bölümlüklerden:

Toradora
Shin Sekai Yori
Seirei no Moribito
Samurai Champloo
Black Lagoon
Sakurasou no Pet na Kanojo
Parasyte
Bounen no Xamdou
Witch Hunter Robin
Hanasaku Iroha

50 bölümlük olsun, uzun sürsün istiyorum diyorsan:

Magi
Full Metal Alchemist - Brotherhood
Full Metal Panic
Log Horizon

Son sezondan istiyorum diyorsan bu sezon hiç anime izlememiş insanlara hitap eder dediğim şunlar var izlediklerim arasından:

Gangsta
Castle Town Dandelion
School Live
Braves of the Six Flowers
Non Non Biyori
Gate

Unutma ama, anime izlemenin asıl tadı sezon sezon takip etmekle çıkar. Batı tarzi başlayıp yıllarca giden alıştığımız şeklin aksine her sezon yeni karakterler, öyküler görmek asıl olay. Anime kavramını bağımlılık yapıcı kılan da bu. Öncelikle güncel sezonu takip etmeye çalış, yukardakileri zaman buldukça izle. Yeni sezon haftaya başlıyor, oradan gir buna.

Yeni başlayan biri için iyi tavsiye bence budur.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge şaşırtmamış, başlangıç setine enthusiast şeyleri dayamış. yeni başlayan birine madoka magica, shinsekai yori falan önermek dsdfgh

attack on titan
cowboy bebop
samurai champloo
parasyte
full metal alchemist - brotherhood
death note
hellsing ultimate
haikyuu

bunlardan birini seç yürü. sonra da ufkunu açmak için neon genesis evangelion patlat
Sosyal ağlarda paylaş

xenus'un listesine genel olarak katılıyorum. aksiyon içeren ciddi/yarı-ciddi setting(hikayesi, evreni) ve çizimler ısınmayı destekliyor derim. popüler olmaları sorun değil, çünkü iyi olmalarının yanında düzenli olarak anime izleyenlerin ötesine ulaşabildikleri için de popüler bu seriler.

Fullmetal'i daima ilk olarak öneririm, çok başarılı aksiyon, ciddi hikaye, eğlence, hüzün karışımına sahip. 64 bölüm ama hikaye işlenişinin güzelliğiyle bayma durumu olmuyor.

attack on titan (jp. shingeki no kyojin) (fantasy, aksiyon)
death note (dedektif, gerilimimsi, komplolar)
samurai champloo (tarihi-setting, samurai, biraz geyik-rahat)
steins;gate (sci-fi, geyik, yer yer gerilim)
**full metal alchemist:brotherhood (fantasy, aksiyon)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
seirei no moribito çok başarılıymış ya. anime trople'ları yok hiç, baya realistik o yüzden. ghibli filmi gibi senaryosu var. böyle kaliteli yazılmış karakterlerden belli zaten roman uyarlaması olduğu. hasta hasta yatarken 2 günde bitirdim valla
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:
anime trople'ları yok,
realistik,
film gibi senaryolu
kaliteli yazılmış karakterler (roman uyarlaması gibi)

Monster geldi aklıma ama seyretmişsin.
Keşke böyle daha çok anime olsa.

ben kill la kill ile yattım kalktım bir dönem, artık fazla sulu biraz çocukça geliyor.
türü belli komiklik yapan karakter içermesin istiyorum.
ÇAT ÇAT ÇAT anlatsın geçsin böyle.
herhangi bir japonun düşündüğü ilk hikaye olmasın.

mesela geçen aslan kral senki mi ne vardı, oo dedim değişik böyle ülkeler tarih falan. ulan bildiğin asalak prens top koşturuyor çıktı.
magi'yi izledim. bitirdim hatta. ama şimdi para verseler izlemem. neden? çünkü içinde asalak anime saflığı var. iyi belli, kötü belli. AYBEN ÖYLE OLSUN İSTEMEDİM. bu ne baba?

ya ben istiyorum ki mesela diyalog, a bir şey diyor b bir şey diyor a cevaplıyor. text kaç saniyede okundu? 10. abi şunu deve maması gibi yaymasınlar. yapmayın abi işte yapmayın. hele bir bölüm fazla çıksın diye paragraflarca aynı duyguyu sıçan roman gibi hiç uzatmayın.

bilmiyorum bilen var mı ama karakter derinliği gibi acayip bir şey var. gözünü seveyim biraz çaba olsun ya. hadi anladım diyeceksiniz ki e abi 10 bölüm 20 bölüm anime var nasıl derin olsun?

işte içine kova girecek su çıkaracak ama suyun dibi görünmeyecek ka.. ne bileyim lan. dostoyevsky monologu beklemiyoruz zaten. mesela yüzbinüçyüz bölüm giden animelerde bir zıkkım yok, şu garibim 10 bölüm giden bölüm fakiri kino no tabi neler vermeye çalışıyor.

değdi mi lan. değdi mi.
nasıl içlenmişsem kustum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de artık liseli self gratifying animelerden baydım. zaten haftalık episode geyikleri olmasa çoğunun yüzüne bile bakılmaz. çocuklar balsa'ya obaasan diyince, mızrağıyla onlara vurup obaasan?! diyip kızmasını bekliyorum falan trope'larına o kadar alışmışım ki lel

aksiyon yok zaten seirei no moribito baya farklı o konuda. character driven olduğu için bu tempo yavaş gelebilir. aksiyon kareografisi zaten denildiği gibi top 5'te falandır yani. zaten bu tarz anime çok az, bu tempoda haftalık seri olarak götürmek kolay değil. genelde film oluyor işte, sword of the stranger, jin-roh, miyazaki filmleri falan var bu havayı veren. hele fantasyi böyle realistik vermek zaten hiç kolay değil. mushishi var işte bi benim bildiğim seri başka da yok varsa söyleyin buradan :P

klk'nın tadı başka ama bence. ucuz işler yapmadan, amacını iyi uyguluyor yani. evangelion'un başlattığı akımdan gidiyor işte çoğu zaten realistik olma gibi bi kaygıları da yok. saftirik mc'den bende nefret ediyorum ama satan bu yapıcak birşey yok işte. mirai nikki gibi tek düze karakterlerle gelmesinler yeter.

lotr'da da iyi vs kötü belli, hatta beyaz-siyah, güzel-çirkin şeklinde baya net yani. character developmentı, story executionını iyi yaparsan çok problem değil o.
Sosyal ağlarda paylaş

her taş yerinde ağır, nasıl fast and furious açıp "bir dostoyevski tadı bekledim ama alamadım" denmiyorsa yanlış yerde alakasız şeyler aramaya gerek yok.

arslan senki beğenmeyen logh izlesin bu arada. onu da beğenmezseniz hiç yazmayın da dayak atmayalım. iki bölümünü izleyip "öyle savaş mı olur" diyen insan modeli de gördüm.

"ille en son sezondan birşey izleyeceğim ve süper ciddi olacak" beklentisi de yanlış, açın araştırın 10-15 yıllık tonla ciddi yapım var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sürükleyici bi seri bana tavsiye edebilir misiniz ya. hddlerde tonla seri var ama bi türlü karar veremiyorum, 2-3 bölüm izleyip devamını getiremiyorum. cinslik yapmış gibi olacam ama hd olan serilerden olsun büyük ekranda izleyeceğim :P

bayadır update etmedim ama izlediklerim şurada

http://myanimelist.net/animelist/Jakoben
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

sürükleyici bi seri bana tavsiye edebilir misiniz ya. hddlerde tonla seri var ama bi türlü karar veremiyorum, 2-3 bölüm izleyip devamını getiremiyorum. cinslik yapmış gibi olacam ama hd olan serilerden olsun büyük ekranda izleyeceğim :P

bayadır update etmedim ama izlediklerim şurada

http://myanimelist.net/animelist/Jakoben

to aru majitsu no index
Sosyal ağlarda paylaş

oh bu kadar olur, ben de bi kaç gündür ona bakıyordum zaten :P

ama genericlikten ölüyor abi ya. birde olay örgüsü biraz freestyle gibi. konudan konuya atlıyorlar. bi sisters arcı iyiydi. ondan sonra saçmalamaya başlayınca bıraktım. aslında karakterler bayat yoksa o kısmı pek problem değil ama 100 bölüm var yani, o kadar zaman gömmeye değecek mi bilemedim

magi'yi izlemedim mesela ben. o daha iyi derseniz, ona bakabilirim misal
Sosyal ağlarda paylaş

abi index belki ilk çıktığında o kadar generic değildi de, şuan the definition of generic anime yani. tek boyutlu karakterler falan ha sonra açılıyor mu bilmiyorum 14'te falanım. işte sisters arcı railgun iyi diyorlar zaten açılıyor derseniz devam ederim

darker than black'i bi ara droplamıştım ama nerede kaldığımı bile hatırlamıyorum o da 10. bölümlerde falandı, belki devam ederim.

code geass, ttgl zaten intro animeleri onları izledim abi. ilk iki bölümünü izledim şimdi, utawarerumono fena değil gibi. bu sezon yenisi de var
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...