Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:

eheh düğün dernek 5 milyon kişi star wars 1 milyon kişi gitmiş, bizim neyimize bilim kurgu.

ben şuna verilen tepkiyi anlamadım aslında. populer kültür iyi birşey değil ki. böyle olması gerekiyor zaten bunun. normali bu, olması gereken bu.

hatta disneyin beslenme çantasına kadar starwars temalı ürün çıkartıp, mısır gevereğine pormosyon düzenlemek gibi uğraşlarla bebe şebe seviyesi kitleye star wars kültürünü yayma ve biraz da daha populer bir kültür haline geitrme çabasına sinir oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tur daha gittim sinemaya daha da dikkatli izledim.

Bunlar gözden kaçmış, siz fark etmiş miydiniz?

1- Chewbecca'nın silahı- yeni Bowcaster'ı meğer EPEY vurgulanmış,
a) tr8tr'ı one shot uçuran havada taklalar attıran o silah
b) Han Solo'nun silahın gücünü öven iki farklığı repliği var
c) Bir sahnede birbirine yakın duran iki ST, tek shot ile havaya uçuyor
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20060725172520/starwars/images/thumb/0/01/Bowcaster_negwt.jpg/500px-Bowcaster_negwt.jpg

2- Meşhur köprü sahnesinde
a) Chewy çok dramatik bir tepki veriyor. Tereddütlü ateş ediyor bence.
b) Belki de KASTEN lethal shot çakmıyor
c) Han'ın oğluysa muhtemelen elinde büyümüştür, amcası gibi bişeydir o veledin. Sırtında tepesinde büyümüştür.
d) Gene de o silahla karnından vuruluyor. Ya force sayesinde iç organlarını bir arada tuttu ya da dediğim gibi, chewbecca kıyamadı yiğenine.

Yani o çömez Storm Trooper nasıl blblablbla diyenlere adam ayakta nasıl duruyordu diye sor önce, sonra nasıl kılıç tokuşturdu ona bakarız demek istiyorum.

3- X-Winglerin geldiği ve Kylo Ren 'in Ray'i taşıdığı sahnenin hemen öncesi öndeki dramaya kendimi çok kaptırıp arka plandaki x wing şovu kaçırmışım ilk izlememde, Poe neler yapıyor o savaşta arkada kaynamış gitmiş.

Edit: Düzelttim ama okuma sen
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi filmi izleyip bow dialoglarını nasıl kaçırabilirsiniz aklım almıyor. sonra bi de burda spoiler içinde yazmışsın 2. gittiğimde farkettim diye.

bi de karambolde falan söylenmiyor. insanın gözüne gözüne soktular

Haklısın valla ÇOK da barizmiş ama kaçmış gözümden. Ben bir de gece 24:00 da İLK gösterime gidip Avrupa ve USA'dan önce izlemenin coşkusu ile fanatik bir kitle ile alkış kıyamet izlediğim için yüreğim ağzımda çok şey kaçırmışım.

ama

gene de spoiler

Kylo O bowcatser ile vurulduğı halde neden yüzlerce izleyici nasıl olur da storm trooper sith aprentice ile kılıç tokuşturabilir muhabbeti yaptı ki? Adam ÇOK güçlü bir silahla karnından vurulup ayakta kaldı - bu konuşulmadı pek sanki.

Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

peki o sahnede

karnına vurup kanı dışarı cıkartması ? bunu daha rahat hareket edebilmek için mi yapıyor, yoksa motivasyon falan mı. kardesim sormustu vurarak ne amaclıyor diye ''cevab veremedi'' oldum sdsafa

Ben çok daha fantastik düşündüm sanırım, parça pinçik olmuş iç organlarını bir arada tutmaya, kimbilir nerelerdeki iç kanamaları durdurmaya çalışıyor, arada küt diye vurup ciğer dalak yerine oturtuyor falan gibi hayal ettim ben.

Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Bir tur daha gittim sinemaya daha da dikkatli izledim.

Bunlar gözden kaçmış, siz fark etmiş miydiniz?

1- Chewbecca'nın silahı- yeni Bowcaster'ı meğer EPEY vurgulanmış,
a) tr8tr'ı one shot uçuran havada taklalar attıran o silah
b) Han Solo'nun silahın gücünü öven iki farklığı repliği var
c) Bir sahnede birbirine yakın duran iki ST, tek shot ile havaya uçuyor
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20060725172520/starwars/images/thumb/0/01/Bowcaster_negwt.jpg/500px-Bowcaster_negwt.jpg

2- Meşhur köprü sahnesinde
a) Chewy çok dramatik bir tepki veriyor. Tereddütlü ateş ediyor bence.
b) Belki de KASTEN lethal shot çakmıyor
c) Han'ın oğluysa muhtemelen elinde büyümüştür, amcası gibi bişeydir o veledin. Sırtında tepesinde büyümüştür.
d) Gene de o silahla karnından vuruluyor. Ya force sayesinde iç organlarını bir arada tuttu ya da dediğim gibi, chewbecca kıyamadı yiğenine.

Yani o çömez Storm Trooper nasıl blblablbla diyenlere adam ayakta nasıl duruyordu diye sor önce, sonra nasıl kılıç tokuşturdu ona bakarız demek istiyorum.

3- X-Winglerin geldiği ve Kylo Ren 'in Ray'i taşıdığı sahnenin hemen öncesi öndeki dramaya kendimi çok kaptırıp arka plandaki x wing şovu kaçırmışım ilk izlememde, Poe neler yapıyor o savaşta arkada kaynamış gitmiş.

Edit: Düzelttim ama okuma sen

şaka lan okumuştum ilk seferinde
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Red said:

abi filmi izleyip bow dialoglarını nasıl kaçırabilirsiniz aklım almıyor. sonra bi de burda spoiler içinde yazmışsın 2. gittiğimde farkettim diye.

bi de karambolde falan söylenmiyor. insanın gözüne gözüne soktular

Haklısın valla ÇOK da barizmiş ama kaçmış gözümden. Ben bir de gece 24:00 da İLK gösterime gidip Avrupa ve USA'dan önce izlemenin coşkusu ile fanatik bir kitle ile alkış kıyamet izlediğim için yüreğim ağzımda çok şey kaçırmışım.

ama

gene de spoiler

Kylo O bowcatser ile vurulduğı halde neden yüzlerce izleyici nasıl olur da storm trooper sith aprentice ile kılıç tokuşturabilir muhabbeti yaptı ki? Adam ÇOK güçlü bir silahla karnından vurulup ayakta kaldı - bu konuşulmadı pek sanki.

Abi adam Poe Dameron'un X-Wing sahnesini ikinci izleyişte farketmiş ya sdkfmsldkfmşlkm4ş3m5345ı90
Sosyal ağlarda paylaş

Siz filmleri nerenizle izliyorsunuz yahu merak ettim cidden şimdi durup dururken. Yok "Kylo Ren neden karnını yumrukluyordu?" yok "bence organlarını düzeltiyordu vurarak"

Abi işte adam hayatının dönüm noktasını yaşadıktan sonra vuruluyor, üssü havaya uçmuş, sinir krizinde herif... Acının üstüne gidiyor herif. Amma kurcaladınız saçma sahneyi. Aslında tek amacı "bakın kylo ren yaralı, az sonra neden yeniliyor demeyin" demek...

Kıllısını araştırmayın işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bence sen bu kadar basit düşünerek filmlerin arkasındaki düşünceye haksızlık ediyorsun.

aynı mantıkla inception'da topaç dönüyor işte kurcalamayın asdasfa

millet yıllarca konustu teori üretti o topaçın dönmesi ile ilgili.

karnını yumruklama sahnesi 2-3 kere göze sokuluyorsa vardır bişeyi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...