Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epic fail korsan taksi önlemi

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

offfffff..

ya bu arada dediğim şey de ne var onu anlamadım... TC'de özellikle de İstanbul'da can ne istiyorsa nasıl isteniyorsa yapılabilir dedim.
yanlış mı bu?

her rantın kendi özel mahkemesi, yeni kurumu, yeni kanunu ve yeni trolleri var artık ve bu yeniler ise tam bir recycle tadında inşa edilmiş durumdalar. belediyeciliğin aldığı konuma/pozisyona bak.

ha tabii sen yapamazsın zaten o yüzden lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

mani said:

korsan taksi yasal taksiden daha iyi hizmet veriyor, arabası daha bakımlı, kullanna şöför daha saygılı ve anlayışlı.

haha hakkaten bu da var bi de

Yıllar önce arkadaşı ve annesini Saraydan Kız Kaçırma'dan alıp yol boyunca karakterler ve opera üzerine sohbet eden korsan taksici var lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim servis söförüm iki üniversite mezunuydu. Psikoloji ve Halkla İlişkiler. Kendi ajansı vardı stand hostesi felan ayarlıyodu.

Reggea dinleyen söföründe arabasına bindim ben. Adam rastafaryan değildi ama hayalim Jamaikaya gitmek felan anlattı yol boyunca.

Yane bu tip admalar hayal değil.

Şöförlük kolay bi iş parasıda iyi. Taksi plakasıda kiralanan bişi. İki işsiz anlaşıyo biri sabah biri gündüz çalısıyo. O sebeble parasız çuılsuz kalan taksici felan oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

ODTÜ elektronik mezunu taksici gördüm ben. Korsan değil, normal taksici. Kadıköyde. Ben de öğrenciydim o zamanlar oradan konu açıldı. Başta hee hee diye geçiştirdim de, adam inanmadın di mi, inanmıyolar zaten diyip odtü mezuniyet kimliğini (odtülülere bitirince bi mini diploma verilir cüzdanda taşıyabildikleri) gösterdi. E abi niye taksi diye sordum. E ne yapayım dedi, burada bi yere girsen alacağın maaş anca 2000 lira, 2-3 sene sonra 3.5 olsun, benim taksiden aylık kazancım 4000 tl, sezonuna göre 6yı geçiyorum. Boşa okumuşuz dedi adam. E peki diploma süs mü diye sordum, denk geldikçe ufak tefek projelerde çalışıyormuş 300-500 tl'ye, arkadaşlarının şirketine yardım falan ediyomuş ufak meblağlara da taksiden kazandığımın yanında bişey etmiyo o dedi.

Bi 4-5 senesi var bu olayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şey vardı

Bindim bir kere taksiye. Klasik "öğrenci misin çalışıyor musun" diye sordu "öğrenciyim" deyince de "hangi bölüm" dedi. Yazılım mühendisliği dedim "iyiymiş ne yazıyorsunuz" dedi. "Abi öyle değil matbaa gibi değil" falan diyordum tam "Tamam olm Java mı C mi ne yazıyorsunuz onu söyle bana" dedi. Meğerse ilgi alanıymış oradan biliyormuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Korsanı engellemek kolay. Taksi plakası herkese açık olsun isteyen vergisini yatırıp alabilsin. Öle 300 400 milyar olmasın bi plaka. ZAten serbest ekonomide sabit ücret zorunlulupundan belirli bi sürede taksi sayısı sabitlenir.

O yüzden plaka sahibi genelde çalışmaz tenezzül edip de. Çok nadirdir hem sahibi olup hem çalışan. Adam şöförden para alır, şöför bazı günler para kalmaz bile. E böyle olunca en son iş olarak, hiçbi işi yapamayan adamlar ancak taksi şöförü oluyo, %90ının lavuk olması doğal. Korsan öyle değil ama, adam paşalar gibi kendi aracıyla çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

suan plaka fiyatı 750-800 milyor civarı

aylık plaka kirası da ortalama 6 milyor

2 kişi 1 plaka kiraladıgında günlük kişi başı 100 lira sahibine veriyor, üzeri kendisine kalıyor.

taksicilikte her şey de oldugu gibi çevre gerekiyor. Kendini sevdirmek gerekiyor. Biraz potansiyeli, olan düzgün adamların zaten oturmuş uzun mesafe müşterileri oldugundan güzel paralar kazanabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zikko said:

aylık plaka kirası da ortalama 6 milyor

kiralar ortalama 4300-4400lerde
Absolut said:

Vergi ödemiyorlar o yüzden sevmiyorum. Onların vergi yükünü bizler ödüyoruz.

da dediği gibi kaçan olan her şeyin maliyeti dönüyo dolaşıyo halkı buluyor yanı. devlet sineğin yağını hesapladığı için kaçışımız yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...