Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WRPG vs JRPG: Fight!

Sam

Öne çıkan mesajlar

dunki bebeler mi?
lol
insanları bilgisizlikle suçlayıp şu adamlara dünkü bebeler demek de bi başka acayip kafalarmış, onu gördüm.
genre yaratan ve/veya genre popülerleştiren adamlar hepsi. çoğu 80lerin sonundan beridir var olan adamlar.

sid meier ve miyamoto demişsin mesela, senin mantığınla gidersek bu adamlara da dünkü bebe demek lazım,
ama aynı zamanda çıkan adamlara dünkü bebe diyip bunları "3 efsane" arasına dahil etmen, aslında çelişkiler içinde olduğunu belirtiyor.

bu arada o listediğim adamlar "benim bildiğim kişiler bunlardan ibaret" anlamına gelmiyordu,
tutup da "bone sadece bunları biliyor, richard garriot'u bilmiyor" anlamına çeviren sensin.
richard garriot'u bilmediğim için yazmadım ki, günümüzde halen popüler olarak konuşulan isimleri yazdım oraya sadece.
eğer richard garriot halen bi ultima 10 veya ultima online 2 yapamadıysa, bu benim suçum değil.

bildiğim her adamı yazmaya kalksam topic yetmezdi,
wot yazdım diye de hiç birini okumazdın zaten.

bak mesela Warren Spector yazmamışım, Gabe Newell yazmamışım, Frédérick Raynal yazmamışım, Yuji Horii yazmamışım, Gregg Barnett yazmamışım, The Bitmap Brothers çalışanlarını yazmamışım,
Raven Software çalışanlarını yazmamışım, Sir-tech Software çalışanlarını yazmamışım, 3D Realms çalışanlarını yazmamışım, Westwood çalışanlarını yazmamışım,
bunları bilmediğim veya önemsemediğim için değil, üşendiğim ve her önemli ismi tek tek yazmakla uğraşmak istemediğim içindi.

eğer önemsediğin bir isim varsa ayrıca belirtirsin sen de,
bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Jrpg dediğin haçari kuçiri pokuman işte. Hani çançinçonları çok seviyorsanız şöyle hikayesi var böyle 10yüzbin karakter var falan dersiniz de, e Mass effectten skyrimden ne farkı var seçimler ve sonuçları diye bir konsept olmayınca? Jrpg diyoruz ama rpg olmanın temel gereksinimi olan rp kısmını yerine getiremiyor, jarpg hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Değil, bonibon benzetmesini de bir kenara bırakıyorum.

Rpgler ile ilgili yaptığımız tartışmalar sonsuzlukta yankılanarak ileride çıkacak rpglerin gelişimini etkileyecek, bizim en iyiyi arama çalışmamız insalığın crpgler sayesinde bir bütün olarak daha üstün bir seviyeye gelmesine yardımcı olacak. Büyük düşünün.

http://261095.medialib.glogster.com/thumbnails/ef48ae57e8e148d21ab2d376bcb51f73d3ef377ad4d01b03fb663ca3f3866395/what-we-do-in-life-echoes-in-eternity-source.jpg

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/093/339/What-we-do-in-life-echoes-in-eternity-William-Wallace.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...