Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.0.5 patch

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Söylediklerine katılıyorum. Oyun dünyasını 10 yıl öncesi gibi düşünüp diablo 3'ü çıkardılar. 10 yıl önce MMORPG salgını yokken diablo misali aynı şeyleri tekrarlayıp farma dayalı oyunlar bizlere (18li yaşlarda) zevkli gelebiliyordu ama artık oyun dünyası böle şeyleri kaldırmıyor ki kaldırmadı da. Diablo 3 çıkalı sanırım 1 yıl oldu bu sürenin bu kadar olmasını sadece benim gibi blizzard sevenlere bağlıyorum. D3'ü x isimle x firma çıkarsa idi 3 ay sonra server fişini çekmek zorunda kalırdı.

D3 çığır açacak bir şekilde gelebilirdi nebilim skyrim tarzı çıktığını düşünsenize. close combat şeklinde görüntü, koca bir şehir herkez at peşinde, şehirde tanıştığın insanlar ile dungeonlar v.s ne kadar çığır açıcı olurdu düşünemiyorum bile.

Arkadaşın dediği gibi bu saatden sonra sadece rmahta kazanç elde etmek için oynanabilir. Günde 5-6 saatimi bilg başında geçiriyorum. 2 el hon atıp 2 el d3 oynuyorum. Bişey atars rmahda satıyorum. SSD alıcam yakındır :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyun hack & slash. daha farklı birşey çıkamazdı çıkabilecek haliyle çıktı. Hani her oyunu oynarken hayatın anlamını anlamanız gerekmiyor. Diablo 3 patch gelir 1-2 hafta oynarsın sonra sıkılırsın başka bir oyun oynarsın oyunu. PvP olsa da bayacaktı insanlar. WoW'da arena var ortada amaç var ama gene bayıyor insanlar ki WoW bir mmorpg ve content çok hızlı yenileniyor çok hızlı tüketilmesine rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

@mani
Wow baydı dediğin 10 yıldır devam eden bir oyun. 10 yıl namını koruyan bildiğim bir UO var lol

Demek istediğim bir oyun 3 yıl barajını aşması onu başarılı kılar bence. D3 şimdi çöküşe geçmedi ki. Zaten 6 ay önce insanların %40'ı homurdanmaya başlamıştı.

D2 çıktıkdan 4-5 yıl sonra hangimiz gaza gelip "hadi beyler d2 ye dönüyoruz" demedik ki. Hangimiz chracter editorler ile tonlarca kombine denemedik. D3'e 2 yıl sonra kimsenin dönüp bakacağını zannetmiyorum.

Bliz bi wow çıkardı 10 yıl gitti
Bi starcraft yaptı strateji dünyasını altüst etti
Warcraft desen hala wcg'si yapılıyor sanırım :p

Bunların içinde d3 ve starcraft 2 bence en başarısızları idi.
d3'ün en büyük hatası;
*resmen beta gibi bir oyunu piyasa sürmesi.pazarın düzenini bozacak türlü türlü exploitlerin çık kısa sürede baş göstermesi.
*çok kısa sürede botların piyasayı domine etmesi
*oyunun git gide aşırı kolaylaştırılması oldu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio,
Diablo 3'te gerçek bir endgame content olmamasına rağmen kendisini oynatabilirdi.

Çünkü Diablo 2'de 1 saat süren bir oyunda, bir miktar işe yarayabilir bir şeyler düşerdi. Ha hayır demek istediğim "1 saat oyna tamamdır loot bitti bütün itemlar emrine amade değil." Diablo 2 de yerde duran işlevsiz gibi görünen item dahi bir şeylere daima yarardı. Barbarla oynarken Amazona, Necro'yla oynarken Druide çıkardı ama çıkardı. Oyun sürekli olarak "Bak biraz daha devam et valla çıkıcak." diyerek önümüze bir havuç koyar bizi peşinden koştururdu. Daha sonra o havucu bize verir sonra başka bir havuç çıkartırdı. Biz de gayet bu durumdan rahatsız olmadan yeni havucumuzun peşine koşardık.

D3'te ise sıkıntı önümüzde bir havuç olmaması. Havucun olmaması bizi motivasyon konusunda etkiliyor. MF/Level-50 (Paragon ismi komple blizzin göz boyaması.) Barbar, MF/Level - 30 DH olmak üzere 2 karakterimiz var. Toplamda harcadığımız süre 600 saati aşmıştır heralde. Ama bunu zevk alarak değil, "10 yuroya satılcak eşya çıksa keşke" modunda oynadık.

Diablo kimse kusura bakmasın ama hack&slash değil. Diablonun kendine has bir türü var. Diablo bir "Ego Tatmini" oyunu.
PvP yapan oyuncu, PK ile diğerlerini keserek
PvM yapan oyuncu "Ohşşş ne de güzel Crushing blow koyuyom, Ohhşşş ne de güzel patır patır item çıkarıyom" diyerek tatmin olurdu.

Şu anda kimse egosunu tatmin edemiyor. Ben de dahilim.
Sosyal ağlarda paylaş

ego tatmin oyunu diye bir oyun türü yok. Hack & Slash dediğin o zaten. Amacı olmayan şöyle kestim, böyle parçaladım, şukadar vurdum, tek attım 3 saydımdır hack & slash. uğraşmazsın şöyle karakter olucam, böyle yapacam, rol yapıcam taktik yapacam vs diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun iyiliği, kötülüğü bir yana oyuncu profili son 8-10 senede çok farklılaştı. Konsolların yaygınlaşması, üstüne browserlerdan, tabletlerden, akıllı telefonlardan oyun oynanabiliyor olması vs. gibi etkenler PC oyunculuğunun kalıbını değiştirdi. En büyük sıkıntı burada. Artık hızlı, kolay, eğlencelik şeyler peşinde genel yapı.

Blizzard'ın Diablo 3'te en büyük hatası ise AH ve RMAH. Bunlar olmasaydı eleştirilerin yarısından çoğu ortaya bile çıkmayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet fixlendi. %35 exp bonus için diyorum. Nası olsa überler için gereken parçaları düşürmek için 5 NV yapmak gerekiyo ya. O arada hafiften farm da yapmış oluruz.

Bu arada blizz saat 1 de açılcak diyorsa ya 12 de açılır ya 3te. Dedikleri saati tutturduklarını görmedim. Duymadım :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...