Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
OCZ Vertexlerin stoğa girmesini bekliyordum SSD almak için. Ancak TRde stoklara girer girmez iyi zam yemiş. Bende farklı bir diske yöneldim.

Sandisk Extreme serisi ve Intel 330 serisi arasında kaldım. Var mıdır bu konuda yardımcı olacak, hangisini seçmem gerektiği hususunda. Bu arada 128 GBlık alacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Intel'e karşıysa Sandisk. Bütçen yetiyorsa Vertex, ya da en azından Agility/Corsair.

quixef said:

Son firmware yüklemek için ise, önce ikinci HDD olarak takmanız lazım, C: iken yapılmıyor.

Dismount edemediği için Windows uygulaması ile yapamıyordur. DOS güncelleme uygulaması varsa onla olur, yoksa da USB/CD'den boot edilen bir LiveXP ile yaparsın çok rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aynen. Agility kullaniyorum, memnunum cok. Eskiden kotuymus ama firmware guncellemeleriyle tum sorunlarini cozmusler. Oturmus bir sey almak da yeni bir sey almaktan iyidir. Sandisk gibi, Agility gibi seyler al, iki ay once cikan birseyi alma. HD en kararli olmasi gereken parcalardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
paramecium said:

Selam,

Vertex4 128GB için 366TL(vatan) fiyat buldum. Sandisk Extreme 120GB için 271TL(hepsiburada) fiyat isteniyor.

Neden kimse Corsair Force falan önermiyor?

Saygılar.

Ocz Vertex/Agi 3 serisi ve Corsair Force serisi Sandforce controller kullanmaktadır. Bu controller yaklaşık olarak çıkış tarihinden 10 ay sonra 34234324 adet firmware çıkartılarak stabil hale getirilmiştir.

Dataların uçup gitmesi, sebepli sebepsiz bsodlar, performans sorunları gibi türlü stabilite sorunları yaşandığı için bu 10 aylık dönemde yurt dışında bu ssdleri kimse almamaya başladı ve herkes Crucial M4 serisi ile Intel'e yöneldi.

Hatta sırf bu yüzden Corsair ara ürün olarak Corsair Performance Series Ssdler çıkarttı ve tıpkı Crucial M4 serisi gibi Marvell controller kullandı. Bunların da stabilitesi ve performansı gayet mükemmel.

Lakin belirttiğim sebeplerden ötürü Ocz 3 ve Corsair Force serisinin imajı berbat bir hale geldiği için her ne kadar firmware ile günümüz itibariyle stabil olsalarda insanlar yanaşmak istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...