Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

SSD olayı kafama yattı sanırım 1 tane 120 GB'lik alıcam ve bu muhtemelen Vertex 3 yada Agility 3'lerden biri olacak.

İnternette okudukça şüpheye düşüyorum. Anakartım P55A-UD3R ve Sata 3 olarak Marvell 9128 şeysini kullanıyor. Marvell'in bu sata 3 şeysi ile SandForce uyumsuzmuş ve nette insanlar çok yavaş i/o olarak 150-200 arası alıyorum diye ağlayanlar var.

AHCI driver'ları kurmaktan bahsediyorlar. Donanimhaber'den okuyorum fakat kafa karıştırıyor. Pati de şu SSD olayını düzgünce özetleyecek biri olsa iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

SSD olayı kafama yattı sanırım 1 tane 120 GB'lik alıcam ve bu muhtemelen Vertex 3 yada Agility 3'lerden biri olacak.

İnternette okudukça şüpheye düşüyorum. Anakartım P55A-UD3R ve Sata 3 olarak Marvell 9128 şeysini kullanıyor. Marvell'in bu sata 3 şeysi ile SandForce uyumsuzmuş ve nette insanlar çok yavaş i/o olarak 150-200 arası alıyorum diye ağlayanlar var.

AHCI driver'ları kurmaktan bahsediyorlar. Donanimhaber'den okuyorum fakat kafa karıştırıyor. Pati de şu SSD olayını düzgünce özetleyecek biri olsa iyi olur.

Marvell çiplilerde bant genişliği 5Gb de kaldığı için SATA3'ler tam kapasite performans vermiyor. 500MB write-read speed ~250MB fln çıkıyor. Donanımsal bir problem olduğu için bir çözümü yok. Yeni nesil anakart almak gerekiyor.

Günlük kullanımda seni etkileyen bir şey var mı? Yok. Erişim sürelerinde fln. gözle görülür bir fark yaratmıyor.
Ben de x58 çipsetli anakartımda kullanıyorum SATA 3 SSD, hiç öyle bir eksikliğini görmüyorum. SATA3 SSD'yi SATA2 çıkışına bağlamak daha stabil bir sonuç veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yapıyorlar.

Sessiz olması da iyiymiş, gece kullanırken bir tık ses çıkmıyor.

Raid0 la hizi ikiye katlaniyo.

Bide ucuncuye soruyo olucam ama belki bilip yapaniniz vardir

Fsutil behavior query disablenotify ile win7 trim falan aktif ediliyomus. Yapmak tehlikelimi ssd yi bozar yada yakar miyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

team sr1 usb bellek kullandığımdan beri çok seviyorum adamları. kullandığım açık ara en hızlı bellek. (kendi fiyat segmentinde tabiki) o yüzden ssd'yi de tereddütsüz aldım ve 4 aydır tek yamuğunu görmedim. zaten donanım işine belli olmuyor herkese iyi olan sende sorun çıkartıyor herkesin kötü dediği çok iyi denk geliyor fln. çok kafa takmıyorum artık bunlara.

öneğin 7 sene önce 19" widescreen benq almıştım ve benq'nun ilk geldiği zamanlar daha .herkes kötü yorum yapıyordu ama 7 senedir hala kullanıyorum 2. bilgisayarımda. asıl bilgisayarım aynı süre içerisinde 2 philips 2 samsung monitor sorunu yaşadı =) bu da böle alakasız bi anımdır =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...