Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Mr_Hand said:

röeh win7 1-2 snde nası açılıyo napıyosun işletim sistemine be?

SSD RAID. 1 tane 128 yerine 2 adet 64 Vertex3 SSD alıp raid0 yaparsan ve i7 sistemin varsa o dönen windows logosu dönüşü bitirmeden masaüstünü görebiliyorsun. :D

PS'i 0'dan load max 2 sn sürüyor zibilyon tane font ve bir sürü brush vs. Oyunlarda loading yok.

İşteyken i7 asus notebooku kıracak gibi oluyorum zaman zaman...
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

win açılış zamanı dediğimiz, donanımı başlatmandan win7 masaüstünün açılmasına kadar geçen zaman. password'u girdikten sonra açılış olmaz, o zaten açılmış win7 :D

O sayılmaz. Yanlış olur. Bazıları anakart yüzünden yavaş bootluyor mesela. Logo çıktıktan sonra desen ok.
Sosyal ağlarda paylaş

bios yüklenmesi fln 8 sn sürüyor benim. +6-7 sn'de masaüstüne gelene kadar sürüyor win 7 ile. bios geçtikten sonrası oluyor win açılma süresi. şifre girdikten sonrasına bakmak yanlış bence. o startup programların başlangıcı olarak düşünülebilir. ama masaüstü göründüğü anda browsere tıklıyorum ve anında karşımda oluyor. eskiden beklerdik kendine gelsin diye .hey gidi =)
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Mr_Hand said:

röeh win7 1-2 snde nası açılıyo napıyosun işletim sistemine be?

SSD RAID. 1 tane 128 yerine 2 adet 64 Vertex3 SSD alıp raid0 yaparsan ve i7 sistemin varsa o dönen windows logosu dönüşü bitirmeden masaüstünü görebiliyorsun. :D

PS'i 0'dan load max 2 sn sürüyor zibilyon tane font ve bir sürü brush vs. Oyunlarda loading yok.

İşteyken i7 asus notebooku kıracak gibi oluyorum zaman zaman...

Bu arada şu dediğin 3 sene önce SSDler çok yaygın değilken patrona aldığım Vaio Z serisinde vardı. Bugüne göre bile sapık hızlara çıkıyo; 4 SSD var RAID 0 halinde. 4 orta karar notebookluk para verdik gerçi, ama MacBook Pro aynı fiyatlarda olsa da aynı performansta değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aldim SSD yi, taktim, migrate ettim. Pek memnunum. Hatta DVDRom yerine oraya SATA disk falan taktim, gerci pek boyutlar uymadi o yuzden biraz modifiye etmek zorunda kaldim her seyi ama, oldu yani sonunda.

Performans artisi guzel ve gozle gorulur sekilde hakkaten. Ozellikle bilmem kac GB lik Outlook Archieve min icindeki bir kelimeyi 2sn de bulmasi, pek fantastik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...