Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis sokak ortasında adam öldürdü

clifff

Öne çıkan mesajlar

Turkiye de ki sorun, egitimsiz polisin eline silah verince mafyaya donusmesi. Turkiye'nin en buyuk organize mafyasi polistir.

Ben de PKK'dan bile polisten korktugum kadar korkmuyorum. Ustune ustluk pkk nin ne oldugu kim oldugu belli, polis e sirtini dayiyosun evini canini korusun diye, o da sirtindan kursunluyor. Kandirilmak, sirtindan vurulmak insana en cok koyan zaten. Deseler ki polisde terorist orguttur, o kadar korkmam. En azindan gordugum an onlemi mi alirim vs.

Hayatinda bi tane iyi polis goren var mi merak ediyorum, birebir goren. Cidden insanlar icin yasayan, guc ve silah icin degil. Ben gormedim 23 yil Turkiye'de yasadim.

Terorist herif cidden, tam terorist.
Sosyal ağlarda paylaş

clifff said:

yer izmir - karabağlar
babası milletvekili değildi çocuğun tabi.

https://www.facebook.com/photo.php?v=403465669710200

said:
Görgü tanıklarının anlattığı kadarıyla olay şu şekilde gerçekleşiyor :

Polis aracıyla bir sivil araç çarpışıyor
Sivil araç şoförü ehliyetsiz olmasından dolayı Trafik ekiplerini çağırılıyor gelen trafik ekibinden bir polis memuru resmi araç şoförünü ve sivil araç şoförü olan arkadaşı yanına çağırıyor başka kimse gelmesin diyerek, ardından sivil araç şoförü arkadaşın ağabeyi ve çevredeki arkadaşları trafik polisinin yanına gidip arkadaşlarının askere gideceğini ve ceza yazmamalarını söylüyor ve bir polis memuru arkadaş polis telsizi ile bunu söyleyen kişinin başına vurarak sen karışamazsın diye söylüyor bunu gören çevredeki arkadaşları, araç şoförü ve ağabeyi polislerle tartışmaya giriyorlar ardından polis memurunun biri silahına sarılarak sağa sola ateş açmaya başlıyor elindeki sandalye ile polisin üzerine yürüyen arkadaşa önce bacaklarına ve sonrasında göğüs kafesine doğru ateş ederek soğuk kanlı bir şekilde vuruyor ve vurulan arkadaş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybediyor.

Vefaat Eden Arkadaşımızın Ailesine Allah'dan Rahmet ve Yakınlarına Baş Sağlığı Diliyoruz.

Aynı haberin çok farklı bir versiyonu milliyet.com.tr'de vardı, ilginç valla
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

illa ateş edeceksin de git ayaklarından vur, 1 metreden adamın göğsüne ateş etmek nasıl bir şerefsizlik ya aklım almıyor

ya havaya bi el sıksa bile zaten herkes kaçışır
kaldı ki ona bile gerek yok, bi insan bu kadar mı korkak olur aklım almıyor ya
hani bıçak filan çekmiş olsa yine bi nebze, sandalye var lan herifin elinde off ne gerizekalı olay ya
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Güya eşek yüküyle eğitim görüyorlar

ne eğitimi görüyorlar?
ne kalitede aldıkları 'eğitim'?

ad3m said:

Ayrıca bir kez daha geçmişti konusu ne kadar işsiz güçsüz apaçi tanıdıysam hepsi Polis oldu.Buda sonuçları işte...

o apaçi dediğin adamların polislikten önceki eğitimleri ne seviyedeydi, nasıl insanlardı gayet iyi biliyorsundur..
aldıkları 'eğitim'in ne kadar işe yarayacağı da merak konusu

olması gerektiği gibi olan çok az polis var malesef
Sosyal ağlarda paylaş

@xaty başta bahs ettiğim eğitim kısmı bir arkadaşımın (çok seviyeli ve hayat dolu) abisinin bana aktardıklarıdır.
Hukuk'tan, insan psikolojisine kadar bir suçlu yada bir olayda verilecek tepkileri veya izlenecek yolları detaylı olarak öğrendiklerini ayrıca sürekli polisin halk gözünde sönmüş imajının sizler sayesinde düzelteceğiz tarzı mottolarla eğitildiklerini anlatıyordu.

Diğer yandan bahsi geçen apaçilerin sayılarıda azımsanmayacak kadar fazla birebir kendi hayatımdan biliyorum nerede çakal çukal tip sosyal platformlarda asker yada polis (polis ağırlıklı) olduklarına denk geldim.Sonuçta başta söylediğim kişi de polis oldu ki kendisi "polis böyle olmalı" cinsinden bir insan.Lakin sayıya vurduğumuz zaman söylediğin gibi-malesef azınlık kalıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğitimler dediğin gibi teoride güzel hazırlanmış, dolu dolu ve normal bir ilk-orta eğitim tamamlamış kişiye gayet yetecek şekilde.

Ama doğru düzgün ilk-orta eğitimini tamamlamamış, sokak kavgalarıyla, saçma gruplaşmalarla ve değişik kafalar arasında büyümüş bir insana o eğitimlerin başarılı bir şekilde verilmesi hiç kolay değil. Sistem zaten bu eğitimlerin başarısını ne derece önemsiyor ve değerlendiriyor bilinmez. Başka yerlerde olduğu gibi testleri geçmek yeterli oluyor o hayatlarda da..

2 farklı polis net bir şekilde dile getirmişti doğru düzgün bir iş bulamayacakları için polis olduklarını. En azından bunun farkındalardı konuştuğum kişiler. Ama bir kısmı bunun farkında değiller, tabi bunun dışında polis olan başka kafalar da var. Bir çok dizide filmde yakınını kaybeden kişilerin bir hırsla polis olması gibi bir çok psikolojiyle 'polis olursam şunu şunu yapabilirim, şu şu gücüm olur' düşünceleri hakim malesef
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Türkiye'nin genel sorunu polisliğe indirgeyerek haksızlık etmiş oluruz.
Misal hemen herkes sağlık raporu almıştır burada ki?
İlk aldığım zamanı hatırladım ağır dumur olmuştum.Doktor bana tc kimlik no sordu çıktı geldi sağlıklıdır diye.Bi 8 aydır falan muayene edilmişliğim yok bu arada.
O eğitim-sınav-mülakat-yeterlilik neredeyse her platformda aynı işliyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Aptalin biri cikip baska aptali oldurmus.
Olene diyecek bir sey yok yani, keske olmasaydi. Asil soylenecek sey polise.

Nedanko'ya katiliyorum. Pek cok ulkede cok saglam egitim alan donanimli polislerde dahi silah yokken bizim ulkemizde kendisini kurtlar vadisinde bir karakter sanan her polis memuruna silah verirsen bunun gibi durumlar dogal.

Suc asil orada adami vuran polis memurunda degil. O ve onun gibilerini polis yapan, eline tabanca veren, bu cesareti asilayan, sokakta aga gibi dolanmalarini saglayan kisiler suclu.

Ne olursa da olsun bir yolunu bulup siyrilmayi basariyorlar. Bu nedenle de bu ve benzeri haberler bitecegine artarak hayatin bir parcasi olmaya devam edecek Turkiye'de.

Aci ama gercek.
Sosyal ağlarda paylaş

neyine şaşırıyorsunuz abi? Türk polis teşkilatı = tıbbi derece psikolojik sorunu olan insanların eline silah vererek polis devleti yaratma.

şu an vatandaş yasadan değil polisten korkar halde. sokakta bira içtiği zaman polis gördüğünde, ya beni tutuklarlarsa diye değil ya polis beni tartaklarsa diye korkuyor insanlar. Bunun bir polis devleti özelliği olduğunu göremeyen kekoş insanlar bu forumda bile var.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Güya eşek yüküyle eğitim görüyorlar ateş eden adam götünden soluyor heyecan/korkudan zaten sıkış sebebi aynı durumdan olsa gerek.
Ayrıca bir kez daha geçmişti konusu ne kadar işsiz güçsüz apaçi tanıdıysam hepsi Polis oldu.Buda sonuçları işte...

eşeğe altın semer vursan...

Hayatta hiç bir bok olamamış polis teşkilatına gireyim normal vatandaştan daha üstün olayım forsum olsun kafasındaki insanlara değil eşek yüküyle, fil yüküyle eğitim versen hiç bişey değişmez. adamın amaç belli sokaktaki vatandaşa yasal bir şekilde kabadayılık taslayabilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...