Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

9 yavrusunu emziren köpeği vurdu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:

viktor neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum valla.

o kadın isterse köpek yetiştirsin, isterse satsın. bunun manyağının birinin eline tüfek alıp sağa sola ateş açmasını haklı çıkaran yanı nedir? adam bahçeye ateş açıyor yahu. şu konuda haksız olduğunu hala kabul etmiyorsun. kadına kıl olmuşsun, eyvallah, ben de kıl oldum. ama öbür psikopatı suçsuz/haklı yapmaz ki bu.

Viktor reklamin iyisi kotusu olmaz kafasiyla sirf ilgi cekmek icin sivri demecler vererekten icindeki attention whoreu hayat bayanini tatmin ediyor, sizde hala laf yetistirmeye calisiyorsunuz. Tepki gostermezsiniz abidik postlarina kahrindan olur adam farkinda degilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

o kadın isterse köpek yetiştirsin, isterse satsın. bunun manyağının birinin eline tüfek alıp sağa sola ateş açmasını haklı çıkaran yanı nedir? adam bahçeye ateş açıyor yahu. şu konuda haksız olduğunu hala kabul etmiyorsun. kadına kıl olmuşsun, eyvallah, ben de kıl oldum. ama öbür psikopatı suçsuz/haklı yapmaz ki bu.

Adam hakli veya sucsuz diyen bi postum yokki lol

Ne kadar siyah beyaz bir dunya kurdugunuz idi texim, kadini suclu hale getirmem otomatik olarak adami akladigim izlenimini uyandirdi kafanizda

Iki taraf var

Biri suclu biri sucsuz olmali mutlaka

Kadin suclu ise adam mutlaka masumdur

Boyle bir dunya yok, biri beyaz biri siyah degil, siyah beyaz dunyada bile renklerin %99u grinin tonlarindan olusur, eger biraz daha ileri gidersem benlikle ilgili elestirilerimde zaten olmayan objektiviteyi toptan kaybedip fanatik gibi kopegin sahibini savunucak, aziz ilan edicek resmen insanlar

Olayin aslini en basinda yazdim zaten, bu hikayede oldurulen kopek ve yavrulari haric masum yok, hayvan yasaydida bir damizlik olarak surekli ciftlestirilip yavrularindan koparilicakti zamani gelmeden

Ha eger bu yorumuda "kopegi adam iyiki oldurdu, acisindan kurtuldu diyor" seklinde aptal bir noktaya cekerseniz patinin simdiye kadar saygi duydugum entellektuel altyapisindan ciddi ciddi suphe duymaya baslicam, adam gibi farkli acilardan bir vaka uzerinden etik tartismaya calisiyoruz surda resmen icine ediyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Aluriel said:

Ne kadar siyah beyaz bir dunya kurdugunuz idi texim, kadini suclu hale getirmem otomatik olarak adami akladigim izlenimini uyandirdi kafanizda

Iki taraf var

Boyle bir dunya yok, biri beyaz biri siyah degil, siyah beyaz dunyada bile renklerin %99u grinin tonlarindan olusur, eger biraz daha ileri gidersem benlikle ilgili elestirilerimde zaten olmayan objektiviteyi toptan kaybedip fanatik gibi kopegin sahibini savunucak, aziz ilan edicek resmen insanlar

Olayin aslini en basinda yazdim zaten, bu hikayede oldurulen kopek ve yavrulari haric masum yok, hayvan yasaydida bir damizlik olarak surekli ciftlestirilip yavrularindan koparilicakti zamani gelmeden

Ha eger bu yorumuda "kopegi adam iyiki oldurdu, acisindan kurtuldu diyor" seklinde aptal bir noktaya cekerseniz patinin simdiye kadar saygi duydugum entellektuel altyapisindan ciddi ciddi suphe duymaya baslicam, adam gibi farkli acilardan bir vaka uzerinden etik tartismaya calisiyoruz surda resmen icine ediyorsunuz

dikkat cekmeye calisma haci.

sen sokakta yururken, yere kutu kola attin,
bunu goren greenpeace ci bi arkadas
geldi seni testislerinden asti, gozlerini cikardi,
bagirsaklarini desti, ve arkasini donup bakmadan gitti.

sonrasinda ise bu adam %99 haksiz, %1 hakli. neden cunku o yuzden birlik kisimda sen yerleri kirletiyosun.

hmmm tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

alakasiz ornek, elma ve armut

ilgi cekmeye ihtiyacim olsa gider facebookda "adam hakli, dinimize gore caiz diil kopek beslemek" yazar 23234234 adami trollerdim cok rahat

verdigin ornekte 2 taraf var

burada 3 taraf var

kopek olduren adam
kopek ticareti yapan kadin
oldurulen kopek

etik oalrak itiraz ettigimiz, savundugumuz sey nedir bu vakada?

hayvan haklari

kinanan olay nedir?

hayvana zulum

e sahibide zulum yapiyor, hemde yasak olmasina ragmen utanmadan ticaretine devam ediyor

sirf iskence etmek icin bunun gibi insanlardan hayvan alan tipler var, petshoplar sattiktan sonra zerre ilgilenmiyor ki petshoplarda bu hayvanlar yavruyken bi camekanin icinde diskisi ile 7/24 beraber yasayip satilmazlarsa petshop sahipleri tarafindan ya uyutuluyor yada sokaga atiliyorlar, barinakalra gidin hayvanlarin ezici cogunlugu yavruluk donemi bitip sorunlar baslayinca sokaga atilmis hayvanlar, apartman laf etmis atmis, hastaliklar baslamis atmis, cocuga almis cocuk gezdirmekten baymis hevesi gecmis atilmis

tabi burasi okey cunki tepki cekebilmek icin haberlere konu olup gundeme gelip ego tatminine yol acicak sertlikte kinanmasi lazim, O KADAR HAYVANSEVERIMKI O ADAMI OLDUR DESELER OLDURURUM, KUFUR ETMEK SERBEST OLSUN!

hosunuza gitmiyor dimi?

kaciniz evinde evcil hayvan besliyor? kaciniz bu hayvani EN MUKEMMEL SAFKAN OLSUN, HAVAM OLSUN diye gidip petshop veya aracilara para dokerek aldi peki?

evcil hayvan edinirken dogru olan barinaktan almaktir, sirf bu kis yuzlerce hayvan barinaklarda telef oldu soguktan, illa pompaliyi kafaya yemelerine gerekmi vardi gundeme gelmek icin? bakimsizlik, parasizlik ve ilgisizlikten olunce okey, adam oldurunce kaka

sirkten egitilemedigi icin dovulup atilmis, eziyet gordugu problemli bir ortamda kalmis sorunlu bir kopegi sahiplendik biz, hala heryerimde isirik izleri durur, ustu ciplak erkek gorunce hayvan kuduruyordu, dokundurtmuyordu vs vs

tehdit edildigimiz halde yasal surece basvurup dunyanin parasini harcayip siddete vs basvurmadan kopege sahip ciktik, epilepsisi vardi hayvanin kriz geciriyordu diye neredeyse insan gibi basinda bekledik, donusumlu ciktik evden yanlziken bayilirsa dili soluk borusunu kapar olur diye, 10 senede 10.000-15.000 net harcadik sosyetik veteriner bile uyutalim bunu derken, hayvan ne bize ne misafirimize rahat vermedigi halde son nefesine kadar en ufak ihtiyacini eksik etmedik ki benim kollarimda kalbi durdu, zar zor kalp masaji yaptim, dilini cikardim veterinere yetistirdim kalp krizi gecirmis, o gun kurtardik ertesi gun gitti hayvan

ve ben bu hayvani gunahim kadar sevmiyordum, oda benden nefret ediyordu. sevdigim ve beni eglendirdigi, egomu yalakalik yaparak tatmin ettigi icin degil ne yaptiysam bir can tasidigi icin yaptim, anatolianin 1-2 haftaya olur bu ustumuze kalmasin diye dokunmadigi hayvani 2 sene yasattik fazladan, cins filanda diildi

olmus hayvanin ardindan klavye delikanliligi ile moral faggotry yapmak, cogunlugun suyuna gidip kendini duyarli insan ilan etmek cok kolay, ALLAH BELASINI VERSIN OYLE ADAMIN yazsam super insan olurdum bende, nedne kafalari bulandirip siyah beyaz ayrimina daldimki gene?

adamin yaptigi bir kerelik suc, hayvani oldurdu
kadin o sucu surekli yapiyor, parasini verene bir "can" satiyor ki insana gelince insan ticareti en buyuk suclardan biri iken kopege gelince burda bile "normal" karsilayan var, cidden hayvan seven bi insan para istemeyi gectim kime vericegini secip gidiyro evi goruyor, haftalarca kontrol ediyor nasil bakiyorlar diye

ama bu kopegin sahibi kadin gibiler yuzunden abuk subuk evlerde iskence goren, sokaga atilan, kopek dovuslerinde kullandirilarn, sokaktan toplanip yemek bulamiyicaklari abuk subuk bolgelere belediye tarafindan atilan hayvanlar ne olacak?

gozden irak, gonuldende irak tabiki

olen geri gelmiyor, kalan saglari kurtarmaya calismakmi daha kolay yoksa kopegi olduren adamin ailesi ve sevdiklerini umursamadan cinayet planlari yapmakmi? pompali ile rahatsiz oluyor diye kopek oldurenden ne farkiniz kaliyor o zaman diye sorarlar adama

"etik" tartisiyoruz burda

bu tartismaya ne kadar ihtiyacimizin oldugunuda yukardaki "ister atar ister satar, para kazanmiycakmi" yorumlarida destekliyro zaten, 2-3 kisinin bile hayvan ticareti ile ilgili fikirleri degsiti veya sorgulamaya basladilar ise kar sayarim
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Iki taraf var

evet, direkt olarak adam haklı diyen bir postun yok ama 2. sayfadan itibaren ve hiç kimse köpeğin sahibini koruyucu bir post atmadığı halde tüm yaptığın köpek sahibini elinden geldiğince kötülemek ve köpeği vuranın da tam suçlu sayılamayacağı konusunda imalarda bulunmak, hatta açık açık söylemek ki bu yaptığın aynı zamanda çıkan haberin yalan olduğu bilgisine sahipmişsin izlenimi veriyor. yani sanki köpek adama saldırmış ya da bir zarar vermiş gibi. ama yok haberlerde öyle bir şey. bu durumda katilin yaptığını eleştirmek yerine illa bir şekilde haklı çıkarmaya çalışma ve köpek sahibini suçlama çabaların (kadın yasal olmayan bir şeyler yapıyor olsa de bu, köpeğin öldürülmesini haklı çıkarmaz, ayrıca kadınla ilgili o tür bir haber de yok) gerçekten ilginç. üstelik olayda katili eleştirenleri yok moral faggotry(?!!!) nin dibine vurmak, samimiyetsizlik v.s ile suçlaman da cabası olmuş.

durduk yere bir canlıyı öldürmenin siyahı, beyazı, grisi olamaz, ki hiç bir haberde köpeğin adama saldırdığına dair bir haber okumadık. dolayısıyla nedeni her ne olursa olsun ''adam çekip vurduğuna göre bir bildiği vardır'' diya bakamayız olaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ilgi cekmeye ihtiyacim olsa gider facebookda "adam hakli, dinimize gore caiz diil kopek beslemek" yazar 23234234 adami trollerdim cok rahat

burada 3 taraf var

kopek olduren adam
oldurulen kopek

hayvan haklari

kinanan olay nedir?

hayvana zulum

e sahibide zulum yapiyor, hemde yasak olmasina ragmen utanmadan ticaretine devam ediyor

sirf iskence etmek icin bunun gibi insanlardan hayvan alan tipler var, petshoplar sattiktan sonra zerre ilgilenmiyor ki petshoplarda bu hayvanlar yavruyken bi camekanin icinde diskisi ile 7/24 beraber yasayip satilmazlarsa petshop sahipleri tarafindan ya uyutuluyor yada sokaga atiliyorlar, barinakalra gidin hayvanlarin ezici cogunlugu yavruluk donemi bitip sorunlar baslayinca sokaga atilmis hayvanlar, apartman laf etmis atmis, hastaliklar baslamis atmis, cocuga almis cocuk gezdirmekten baymis hevesi gecmis atilmis

tabi burasi okey cunki tepki cekebilmek icin haberlere konu olup gundeme gelip ego tatminine yol acicak sertlikte kinanmasi lazim, O KADAR HAYVANSEVERIMKI O ADAMI OLDUR DESELER OLDURURUM, KUFUR ETMEK SERBEST OLSUN!

hosunuza gitmiyor dimi?

kaciniz evinde evcil hayvan besliyor? kaciniz bu hayvani EN MUKEMMEL SAFKAN OLSUN, HAVAM OLSUN diye gidip petshop veya aracilara para dokerek aldi peki?

evcil hayvan edinirken dogru olan barinaktan almaktir, sirf bu kis yuzlerce hayvan barinaklarda telef oldu soguktan, illa pompaliyi kafaya yemelerine gerekmi vardi gundeme gelmek icin? bakimsizlik, parasizlik ve ilgisizlikten olunce okey, adam oldurunce kaka

sirkten egitilemedigi icin dovulup atilmis, eziyet gordugu problemli bir ortamda kalmis sorunlu bir kopegi sahiplendik biz, hala heryerimde isirik izleri durur, ustu ciplak erkek gorunce hayvan kuduruyordu, dokundurtmuyordu vs vs

tehdit edildigimiz halde yasal surece basvurup dunyanin parasini harcayip siddete vs basvurmadan kopege sahip ciktik, epilepsisi vardi hayvanin kriz geciriyordu diye neredeyse insan gibi basinda bekledik, donusumlu ciktik evden yanlziken bayilirsa dili soluk borusunu kapar olur diye, 10 senede 10.000-15.000 net harcadik sosyetik veteriner bile uyutalim bunu derken, hayvan ne bize ne misafirimize rahat vermedigi halde son nefesine kadar en ufak ihtiyacini eksik etmedik ki benim kollarimda kalbi durdu, zar zor kalp masaji yaptim, dilini cikardim veterinere yetistirdim kalp krizi gecirmis, o gun kurtardik ertesi gun gitti hayvan

ve ben bu hayvani gunahim kadar sevmiyordum, oda benden nefret ediyordu. sevdigim ve beni eglendirdigi, egomu yalakalik yaparak tatmin ettigi icin degil ne yaptiysam bir can tasidigi icin yaptim, anatolianin 1-2 haftaya olur bu ustumuze kalmasin diye dokunmadigi hayvani 2 sene yasattik fazladan, cins filanda diildi

olmus hayvanin ardindan klavye delikanliligi ile moral faggotry yapmak, cogunlugun suyuna gidip kendini duyarli insan ilan etmek cok kolay, ALLAH BELASINI VERSIN OYLE ADAMIN yazsam super insan olurdum bende, nedne kafalari bulandirip siyah beyaz ayrimina daldimki gene?

kadin o sucu surekli yapiyor, parasini verene bir "can" satiyor ki insana gelince insan ticareti en buyuk suclardan biri iken kopege gelince burda bile "normal" karsilayan var, cidden hayvan seven bi insan para istemeyi gectim kime vericegini secip gidiyro evi goruyor, haftalarca kontrol ediyor nasil bakiyorlar diye

ama bu kopegin sahibi kadin gibiler yuzunden abuk subuk evlerde iskence goren, sokaga atilan, kopek dovuslerinde kullandirilarn, sokaktan toplanip yemek bulamiyicaklari abuk subuk bolgelere belediye tarafindan atilan hayvanlar ne olacak?

olen geri gelmiyor, kalan saglari kurtarmaya calismakmi daha kolay yoksa kopegi olduren adamin ailesi ve sevdiklerini umursamadan cinayet planlari yapmakmi? pompali ile rahatsiz oluyor diye kopek oldurenden ne farkiniz kaliyor o zaman diye sorarlar adama

bu tartismaya ne kadar ihtiyacimizin oldugunuda yukardaki "ister atar ister satar, para kazanmiycakmi" yorumlarida destekliyro zaten, 2-3 kisinin bile hayvan ticareti ile ilgili fikirleri degsiti veya sorgulamaya basladilar ise kar sayarim

ya viktor,

bazen doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar

bu gözü dönmüş kalabalığa istediğini vermek lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu olayda köpeği öldüreni eleştiriyorsak bu; diğer hayvan hakkı ihlallerini hoş gördüğümüz anlamına mı geliyor? ayrıca hayvan hakları konusu geçekten geniş ve üzerinde çokça tartışılması gereken bir konu. ama böyle bir gerçeğin var oluşu niye adamı eleştirme hakkımızı elimizden alsın ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

O ZAMAN ALLAH BELASINI VERSIN O ADAMIN, YEDI SULALESINI KOPEKLER KEMIRSIN, MEZARINDA YEDI CEDDI TERS DONSUN VE BU TOPICDE KUFUR ETMEK SERBEST OLSUN

Nasil oldu?

Hak yerini bulduguna gore hicbirsey olmamis gibi gunluk hayatlarimiza geri donebiliriz ehue

yok olmadı. karısıyla annesini hamile bırakıp vuralım falan diyen çıkmış seninki gene yeterince ilgi çekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

burada 3 taraf var

kopek olduren adam
oldurulen kopek

hayvan haklari

kinanan olay nedir?

hayvana zulum

hosunuza gitmiyor dimi?

yargı dönmüş
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu din tartısmasına dondurme amacında diilim yanlıs anlasılma olmasın;ama islam dininde kopek beslemek,buyutmek,evin icinde/dısında bulundurmak yasak degildir.

amacım fetva vermek diil,bu konu ile ilgili hadis/soz/rivayet hepsi uydurmadır,hurafedir.dogru bilinen yanlıslardan biri de budur.

diger yandan bazıları yasak degil mekruh derler ama mekruh kavramı tamamen uydurma bir olgudur.dindeki bazı yasakları yumusatma adına dine sokulmus emevi,abbasi,mezhepci sacmalıklarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

hayvan ticareti neden problem olsun ki ?

hayvan ticaretini engellemek yerine insanları hayvanları sevmeye yönlendirmek çok daha mantıklı.

mahalle arasında sopalarla kedi köpek öldürerek büyüyen cocuklar var

hayvan ticareti yasak olsa ne olacak ?

insanlar hayvanları sevmedikten sonra,canlarını almayı kolay gördükten sonra satış olsun olmasın ne fark edicek ?

hayvanlar derken kedi köpek kuş ile koyun tavuk bir tutulmasın tabi.evcil hayvan diyelim

satışlar şu şekliyle kötü tabi.hayvanlar vitrine konmamalı.bunda bi düzenlemeye gidilse yeter

ben kedi aldıktan sonra.çevremde cogu insan hayatında ilk defa kedi sevmeye başladı.babam dahil.kedilere ıy mıy diyen adamdı

halam asla eve kedi almam diyordu.şimdi kedimde kedim diye geziniyor mesela sokaktan yavru kedi buldu

babamın iş ortağı 2 tane kedi aldı lan.krallar gibi yaşıyor kediler mesela.aşılamak önemli.ben rahat 10 kişiyi daha kedilendirdim.bir sürü kedi kurtuldu
Sosyal ağlarda paylaş

Gidip silahla bir hayvana ateş açan hayvan kadar olamayacak canlıları savunmak için girilmemiş sosyal sıkıntı kalmamış mübarek.

İllegal bir şey yapan varsa o da suçunu çeksin ama çıkıpta başkasının yaptığı yanlış bir şeyi gösterip katili aklamaya çalışmak saçma bir olay. Akp siyaseti kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor haklı.

adam diyor ki hayvan ticareti meslek değil. hani ben hayvan beslemedim ama bir gün beslersem kesinlikle petshoptan almam. bu konuda hem fikiriz.

peki bahçeli evi olan bir ailenin köpeği yavruladığında satmak istemesini etik dışı mı buluyorsun? (bu örnekteki bahçeli ev değil - random modern bir aile)
Sosyal ağlarda paylaş

belki de 10-12 yıldır komşumun köpeği var.1-2 senede bir değiştirir.ne hikmetse hep uluyanlar oluyor ve köpeğin ikametgâhı sadece 8-10 metre.kulubesi havadar ve demir parmaklıklı.son 23 aydır babam kısmi felç geçrdiği için ne zaman bize ihtiyacı olup sesleneceiği belli değil.günün ve gecenin her saatı uyanık olma ihtimalim var gerisinde bazen uyumaya çalışsak köpek ya uluyup havlıyor dakikalarca ya da ayakları ile kulubesini tırmalıyor tavanındakı saça vuruyor vs.vs.bazen yoruluyor ki ara veriyor.biz de tam uykuya dalalım derken yine 10 -20 dakika gürültü patırtı.gerçi kendisine daha bir kere ile yav komsu bizim sıkıntımız var demedik ama ,afakanlar basmıyor değil....birisi o kadar ite köpeğe meraklı ise alsın evinin içinde baksın..ne de olsa bir canlı diye balkondan giren börtü böceği bile bir gazeteye vs alıp dışarı atıyoruz yaşama hakkına saygımız var.ama işte insan gün geliyor çoluğunu çocuğunun bile katl ediyor...biz de bunlar var iken yurt dışında bazıları okul basıp öğrencilere neler yapıyor

he birde hayvan hakları diye bağıranlara diyeceğimiz yok ama

öz anne babasını huzur evine gönderip evde kedi köpek besleyen insanların olduğu bir ülkede yaşıyoruz
n.f .kısakürek

/// gorsel kaldirildi. / dyna
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

mahalle arasında sopalarla kedi köpek öldürerek büyüyen cocuklar var

hayvan ticareti yasak olsa ne olacak ?

hayvan ticareti yasak olunca üremeye denetim gelince sokaklarda o köpekler olmayacak işte, barınaklarda hayvanlar ölüp gitmeyecek.

3.dünya ülkesinde insanlara hayvan sevgisi aşılayamazsın ama kanunla hayvan öldürmeyi ciddi bir suç yaparsan en azından embesil de olsa hayvan öldürürken 2 kere düşünür.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...