Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su skandalı nasıl oldu?

Feamer

Öne çıkan mesajlar

yav içmeye devam bir şey olmaz :) bizim baba anlatır ormanda ağaç kovuklarına biriken sulardan içerdik guççukken ...
baba 83 yaşında,dedeye komonistler bayya bayya dövmişler 44 bulgarıstanda 73 yaşına kadar yaşamış,onun babası 101 yasını cörmüş onun babası 120 yası devirmiş ,mkropta lazım
değil mi
lâtife bir yana
oturdugum muhite su dağıtımı da yaptık bursada oturanlar bilir bademli yöresi 99-2002 arası ..sıkı ise damacananın rengi parlak olmasın .vs vs ee adam para veriyy ,,müşteri her zaman haklı...birine verdik satsın diye hop camın yanına koymuş günlerce güneşin atında durmuş hali ile yosunlaşmış vs

bir öteki tarlaya citmiş yanına boş damacanayı koymuş orada bahçeyi ilâçlamak için zehir vs akabinde hooop damacana ceri gelyy bayiye .damacanayı attık ama daha ne pis damacanalar gidiyordur dolum için
ne diyyim :(
Sosyal ağlarda paylaş

baya sene önce kipada dolaşıyoruz böyle, öğrenciliğimizin ilk yılıydı herhalde arkadaşlar su alıcaklar. girdik su reyonuna. ilk ben gördüm kahkaha attım lan bu ne ahaha diye. noldu olm falan diye geldiler.

abi bir baktık 6 lı poşetli olarak paketlenmiş 5ltlik sular vardı. şişenin biri ağzına kadar dolu, diğeri %85, öteki bildiğin %55 falan yarısı boş. ÇEŞMEDEN DOLDURMUŞLAR KOYMUŞLAR. ama dışı paketli.

ceysu diye bir markaydı. hala gülerim yani. bu da böyle bir anımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Uygunsuzluk tespit edilen ürünler 114 adettir. Bunların toplanan numuneler içindeki oranı yüzde 8’e tekabül etmektedir.

Dolum tesislerinde herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmediği halde tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süreçteki uygunsuz şartlar sebebiyle olumsuzlukların görüldüğü su satış noktaları ve satılan ürünlerin isimleri www.thsk.gov.tr internet adresinde gün içinde duyurulacak. Bakanlık yaptığı açıklamada bu firmaların piyasadaki tüm damacana ürünlerinin uygunsuz olduğu anlamının çıkarılmaması gerektiğini belirtti.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

bu sayı 114 olmayacak mıydı 15 tane vermişler

Ben su falan kullanmıyorum. Arada gidip kendim dolduruyorum korusu dan, erikli ile aynı kaynaktan alıyorlar sanki

Ayrıca bunlar isim değiştirip yeniden üretime geçecekler midir?

Korusu ile erikli farklı diye biliyorum. Korusu kaynağı çok iyi ya, piknik yapmıştık biz orda. Tr'nin de net en iyi suyu.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

fenn said:

Ben su falan kullanmıyorum. Arada gidip kendim dolduruyorum korusu dan, erikli ile aynı kaynaktan alıyorlar sanki

Korusu ile erikli farklı diye biliyorum. Korusu kaynağı çok iyi ya, piknik yapmıştık biz orda. Tr'nin de net en iyi suyu.

Çıkan yerler arasında çok fark var. Birisi cumalıkızığın biraz aşağısı ( mahallesi olsa gerek) diğeri de Bi şelale var orada yanılmıyorsam fabrikası eriklinin. Korusu ve erikli farklı tabi ki ama ikisi de uludağdan geliyor ve çıktıkları bölge arasında az mesafe var diye hayalgücüne dayalı sallamasyon da diyebiliriz.

Hayvan herifler 5 lt pet dolduracağız kamyonetlerle geliyorlar su doldurmaya ve miktar ne kadar fazla olursa olsun 1 tl almaları da ilginç. 50 lt de 1 lira 1 ton da 1 lira.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...