Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloud Atlas (2012)

Norak

Öne çıkan mesajlar

anlaşılmayan, yoracak vs bir yer yok dikkatli izleyince, zaten hikayeler bütün karman çorman, oradan oraya alakasızca atlamalara, oyuncu ve kuyruklu yıldızlarla bağlarmış gibi yapılıp feyk atılmasına, bir ara kronolojik olarak geriye doğru ilerlemeye başlayıp sonra tekrar ilerlemesine rağmen hepsi gayet hayalkırıklığına uğratacak derecede basitti. lakin bitince "ne izledim" diye sordum kendime ve bir cevap çıkmadı. trt4'te daha anlamlı thm potpurileri izledim. tom hanks ve hugo weaving hatrına izleniyor öyle.

finali de me3'den fırlama olmuş adeta, "evladım bir de kumendır şepırd'ın hikayesi var, onu da anlatayım mı" demesini bekledim dedenin.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi bu akşam izledim. Makyaj olarak kullanılan çok güzel (gerçekten baya güzel) görüntüler ve verilen yüzeysel mesajlardan ibaret bir film gibi geldi bana.

Spoilerlı soru sorma kısmına geçelim :D

Hikayeleri kronolojik olarak 1den 6 ya sıralarsak (köleler, gay müzisyen, nükleer fizik, 2012, sonmi ve kabile) birkaç sorum olacak;

a)Her hikayede görülen o kuyrukluyıldız işareti 2012 de geçen yaşlı adamın hikayesinde neredeydi? Arkadaşla filmden sonra çok düşündük de bulamadık

b)Her hikaye bir şekilde bir sonrakine bağlı ama Halle Berry'nin gazeteci olduğu hikaye ile 2012 de geçen hikaye arasındaki bağ neydi?

c) Kuyrukluyıldız işareti acaba neyi temsil ediyor? :D

Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Filmi bu akşam izledim. Makyaj olarak kullanılan çok güzel (gerçekten baya güzel) görüntüler ve verilen yüzeysel mesajlardan ibaret bir film gibi geldi bana.

Spoilerlı soru sorma kısmına geçelim :D

Hikayeleri kronolojik olarak 1den 6 ya sıralarsak (köleler, gay müzisyen, nükleer fizik, 2012, sonmi ve kabile) birkaç sorum olacak;

a)Her hikayede görülen o kuyrukluyıldız işareti 2012 de geçen yaşlı adamın hikayesinde neredeydi? Arkadaşla filmden sonra çok düşündük de bulamadık

b)Her hikaye bir şekilde bir sonrakine bağlı ama Halle Berry'nin gazeteci olduğu hikaye ile 2012 de geçen hikaye arasındaki bağ neydi?

c) Kuyrukluyıldız işareti acaba neyi temsil ediyor? :D

dün geç saatte izledim, tüm detayları hatırlamıyorum şimdi, o yüzden a ve b'yi kesin söyleyemicem. ama c'nin en öncelikli anlamı, genetiğin taşınması.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada film güzel. Farklı bişey anlatmış ama "birbirine bağlı hayatlar" fikri yeni olmadığı için biraz darbe yemiş. Yine vaçovskiğ kardeşler olduğu için işin içinde enteresan yan fikirler ve detaylar var. Matrix'e gönderme yapmasalar olmazdı zaten, 2-3 yerde vardı bu, ama 2001 a space odyssey'e bile dokundurmuşlar ucundan :D

Bi de illa altyazısız izlicem diye kasmayın, gelecekte geçen yerlerde dil de evrilmiş, bir çok kelime farklı konuşuluyo. İnat edip altyazıya bakmazsanız filmin sonuna doğru iyice alışıyosunuz ama :D Ayrı eğlenceli oluyo o zaman hehe
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şöyle bir tespitim var.
bence oyuncu seçimleri hatalı olmuş
bu kadar popüler isimleri seçmek bence filmin epic olmasını engelleyen en önemli nokta olmuş

Hugh Grant: Romantik komedi insanı
Hally Berry: Çarlinin meleği memeleri güzel
Tom Hanks: Oyunculuğuna laf edemeyiz ama yüzü bence çok eskidi artık.

gibi
Sosyal ağlarda paylaş

abi düz ekrana bakarak izlenmez öyle filmler. filmi izlerken real time olarak zihnin süzgecinden gecirirsin, konseptler kavramlar fikirler kafanın içinde uçuşur, kendi tecrübelerin ve çıkarımlarınla çarpıştırırsın, kendi benliğini project edersin. diğer türlü sadece ekrana bakarsan sıkıcı gelir cunku alışılanın aksine "sadece" göze ve conscious mind'a hitap etmeyen filmler bunlar.

hayır şu konuda öyle yorumlar var ki.. nasıl insanlar bunlar, kolpacino falan izleyip ZOHAHAHA şeklinde yarılan türden mi, içi boş cgifest filmlere vouuv diyenlerden mi. bazı postları okurken ben utandım ya hiç mi elleri titremedi bu insanların?

biraz daha kassalar demişsin de, film kendi bütünlüğü içinde kusursuz neredeyse. bi kere hayvan gibi esoteric bi film, bahsedilen konseptlerin izini binlerce yıllık traditionlara kadar sürmek mümkün. hele yukarda biri filmin mesajı çok basit zaten yeaa falan demiş, okurken gerildim ağzım falan kurudu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...