Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMO geçmişiniz

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Baya baya parasını bayılıp oynadığım oyunlar.

UO,SWG,EQ2,WOW,Coh/Cov,LOTRO,Fallen Earth ( F2P olmadan önce ), Darkfall, APB,RIFT,SWTOR ( illaki unuttuğum vardır. )

Bunun dışında hemen hemen çıkan bütün betalar da da oynadım ama şu kota olayı yüzünden artık oynayamıyorum.En son Gw2 ve TSW'e bakmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Eve Online oncesinde UO oynardim ama zevk icin gunluk 1 saat falan ac kapat seklinde idi.
WOW - Eve Online
Atlantica Online - Eve Online
Guild Wars - Eve Online
D&D - Eve Online
Everquest - Eve Online
World of Tanks - Eve Online
Post apokaliptik birsey vardi adini unuttum.
Guild Wars 2 - Eve Online

Siralama tam bu sekilde bende hepsini oynarken ayni zamanda Eve de oynuyordum deli gibi o yuzden hepsinin yanina eve ekledim.
Sosyal ağlarda paylaş

sene 1997 falan (yada 1998), bi yerde ultima online diye bi oyun görüyorum, ultimayı bırak henüz online herhangi bişiyin olmadığı ülkemizde 3 ay falan uğraştıktan sonra pc gamer dergisini arayıp yim i ikna edip bana oyunu dışardan getirtmeye ikna ediyorum.

1 ay sonra geliyor. atlantic serverındayım (hep burda başladı millet bu sebepten lol). minoc-vesper arası yaşıyorum tek başıma.

bundan 3 yada 4 ay sonra level dergisinde 6 sayfa (eylül yada ekim sayısı) ultima online ı yazıyorum. oyun patlıyor herkes alıyor bi anda yer ultima, gök lord british oluyor. o dönemde ortaokul-lise civarında ülkemizde ortaya çıkan geniş devamsızlık problemi benden kaynaklı. ülkenin gelişmesi yavaşlıyor.

bu arada bi zaman diliminde mircde bi yerde sir_edward ı buluyorum böle frpli kanallar falan, onuda ikna ediyorum oyunu almaya, sonradan adı popeye oluyor.

sonrasında ultima tr-pepelek-paticik falan açılıyor. 3.5 sene falan uodan sonra ao swg wow etc falan filan bisürü oynadım bişeler, işte öle.
Sosyal ağlarda paylaş

1. Star Wars Galaxies: hala benim için gelmiş geçmiş en iyi mmo ve oynadığım en güzel 5 oyundan biri

2. World of Warcraft: paladin char ile en uzun oynama rekorunu hala elimde tuttuğuma inanıyorum. mmo dünyasının içine etmiş olsa da çok keyif aldığım bir oyundu oynadığım süre içerisinde.

3. Age of Conan: yeni masaüstü toplatmıştı, uzun seneler oynarım diyordum. kötü cs ve düzeltilmeyen buglar ile 3 - 4 ay sonunda soğudum. geçen senelerde pati'den bir ekip gene başlamıştık ama 2 ayı geçmedi.

4. Warhammer Online: çıktığı sene getirdiği yenilikçi özellikler sebebiyle çok tutacağına ve gene uzun bir zaman boyunca oynayacağımı düşünüyordum. neden baydım bıraktım bilmiyorum bu oyunu, bıraktıktan sonra bir daha geri dönmedim hiç. baya sevmemişim herhalde.

5. Everquest 2: swg'nin bozmaya başladığı dönemlerde biraz takılmıştım.

6. City of Heroes: yine swg bozdu diye oynamaya başlamıştım, fakat biraz kötü bir dönemine denk gelmiştim galiba. dengesizlik vardı baya oyunda. birkaç ay takılmıştım.

7. Champion's Online: customization'ı, renkli ortamı, süper kahraman konsepti ile bana başta city of heroes'dan daha güzel gözüken, fakat onun kadar başarılı olamamış bir oyundu.

8. All Points Bulletin: reload halini bilmiyorum ama çıkar çıkmaz oynamaya başladığım ve bana göre gta'nın multisinden çok daha eğlenceli olan bir oyundu. bildiğin geriliyordum oyunu oynarken ahah. 1 ayı bulmadan yapımcı firmanın patlaması üzerine arşive kaldırdım, reload haline nedense başlamadım.

9. Star Wars The Old Republic: o kadar incelemeler yaptık, sayfalar dolusu yazılar yazdık, wow gibi olmayacak, süper oyun olacak dedik, collector edition'lara sürüsüne bereket paralar bayıldık, sonuç: 5 ay oynanmış ve bir daha dönüp bakılması zor olan, star wars'a bir hakaret niteliğinde oyun.

10. Guild Wars 2: beklemedeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben EverQuest takılıyordum o zamanlar. Ne iyi oyundu be...

Vanguard Free2Play hakkında çok umutluyum ama, sırf o yüzden The Secret World'ü es geçtim şimdi. Gerçek EverQuest II gibi birşey o. Sony bu yaz gelecek dedi ama hâlâ bekliyoruz.

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/147/feature/6494
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...